Stadion skolily ve Vsetíně góly z první a poslední minuty

Vsetín - V minulém kole zvládli litoměřičtí hokejisté domácí bitvu s pražskou Slavií. Tentokrát se, v dohrávce 22. kola, představili ve Vsetíně. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a již v první minutě se ujali vedení. Poté byla k vidění bitva, která nepostrádala na dramatičnosti. Nechyběly příležitosti, ale na další přesný zásah se čekalo hodně dlouho. Teprve v poslední minutě se mohli domácí příznivci radovat podruhé, protože Valaši trefili prázdnou litoměřickou branku a pojistili si tak cennou výhru. Stadionu patří pět kol před koncem sedmá příčka, ale boj o play off pro ně zdaleka nekončí.

Po deseti odehraných vteřinách zastavuje Michajlov levým betonem Rácovu nepříjemnou střelu. V čase 00:15 napřáhl na modré čáře Hryciow, jehož bombu Michajlov pouze vyrazil a pohotový Rác doráží kotouč do sítě. Ve druhé minutě vyhazuje gólman Gába kotouč až na zakázané uvolnění. Ve třetí minutě založili parádní akci Korkiakoski s Kadlecem, ale proti zakončení Schegolkova vytáhl Gába parádní zákrok. Ve čtvrté minutě byla Rácova rána sražena nad branku. V páté minutě nabil Rác Pechancovi, jehož pokus nemohl Michajlova vyvést z klidu. V téže minutě nenašla Robova zpětná přihrávka do brankoviště žádného ze spoluhráčů. V šesté minutě pálí od pravého mantinelu Hryciow, ale Michajlov je připraven. V téže minutě dochází l opravě plexiskla. O chvíli později vystihl Merta, ale ten ztrácí puk u mantinelu. V sedmé minutě se stihl Michajlov přesunout proti Slováčkově střele, kterou ukrývá ve výstroji. V téže minutě nevyvedl Michajlova z klidu Pechanec. O chvíli později nechal Karafiát odvolat trest za zásah vysokou holí. V osmé minutě nabral rychlost Kadlec, ale jeho rána mířící do středu branky neměla šanci na úspěch. O chvíli později míjí pravou tyčku Rácův pokus zpoza obránce. V téže minutě vystřelil z prostoru mezi kruhy Korkiakoski a dezorientovanému Gábovi pomohli obránci, kteří odpálili kotouč do bezpečí. V deváté minutě bylo po Mikušově nahození od levého mantinelu před Michajlovem rušno, ale vylučovat se nebude. V téže minutě se téměř ukličkoval Slováček, ale Valaši hrozící nebezpečí zažehnali. V desáté minutě nenašli na Michajlova recept Kucharczyk, ani Theoret. V 11. minutě byl Pechanec po vhazování zasažen do tváře a v bolestech a v předklonu pomalu odjíždí na střídačku. V téže minutě letí Karafiátova bomba nad branku. Ve 12. minutě prošel i Marcelův zákrok na Pituleho, což se domácím příznivcům vůbec nelíbí. O chvíli později míjí pravou tyčku Březinův pokus z levého křídla. V téže minutě založili další slibnou akci Theoret s Rácem, jehož bombu vytěsňuje Michajlov mimo tři tyče. Vzápětí se z předbrankového prostoru neprosadil zcela volný Rác. Ve 13. minutě postrádá přesnost Voženílkova rána. Ve 14. minutě hasí svou chybu nedovoleným zákrokem Rudl, jenž je potrestán za podražení. V téže minutě vyráží Gába Pavlasovo nahození a kotouč má pod kontrolou Korkiakoski. V 15. minutě pálí dvakrát za sebou Korkiakoski, ale ani jedna ze střel neprošla až ke Gábovi. V 16. minutě sice propálil Gábu Schegolkov, ale kotouč odpaluje z brankoviště Černý. V téže minutě čelí Gába úspěšně i dalším pokusům. V 17. minutě nastřeluje Pechanec tyčku. V 18. minutě je Dluhoš vyloučen za podražení. V 19. minutě pálí nepřesně od modré čáry Mikuš a poté se snažil procpat puk před branku Rác, ale tam kraluje Michajlov. V 19. minutě vymíchali litoměřickou obranu Theoret s Rácem, ale jejich nabídku nedokázal zužitkovat Karafiát, který netrefil puk. Ve 20. minutě našel Korkiakoski Kadlece, jehož sklepnutí kotouče mezi betony si Gába pohlídal. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Ve 21. minutě neudržel Hryciow Rácovu přihrávku v útočném pásmu. V téže minutě schytal Voženílek Teperovu bombu od modré čáry, ale přes zjevnou bolest pokračuje dál. Ve 22. minutě utíká Jiráskova rozehrávka od mantinelu až na zakázané uvolnění. Ve 24. minutě krotí Gába Korkiakoskiho bombu od modré čáry. V téže minutě zastavuje Michajlov u levé tyčky Rácovu střelu z ostrého úhlu. Ve 25. minutě přidržel Rob ve středním pásmu unikajícího Mertu a je vykázán na trestnou lavici. O chvíli později vyhazuje kotouč Hryciow. V téže minutě Gábu nezaskočil Schegolkův pokus letící těsně nad ledem. Ve 26. minutě likviduje Michajlov vyrážečkou Mikušovu střelu v oslabení. Ve 27. minutě nenašel Jonák při přečíslení žádného ze spoluhráčů. Ve 28. minutě si Michajlov poradil i s nebezpečnou střelou Březiny z ostrého úhlu a Marcel dostává menší trest za krosček. O chvíli později se daří vyhodit kotouč Jebavému. Ve 29. minutě prověřil Michajlova Pechanec. V téže minutě vyklepává Michajlov z lapačky Teperovu ránu z prostoru mezi kruhy. Ve 30. minutě zblokoval Strejček Robovu bombu. V téže minutě končí v Gábově výstroji Schegolkovův pokus od modré čáry. Ve 31. minutě nabil Kadlec Korkiakoskimu, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 32. minutě nezaskočil Michajlova Slováček. Ve 33. minutě pálí po Březinově nabídce nepřesně Karafiát. Ve 34. minutě posílá puk před branku Kadlec, ale tam jej zalehává Gába. Ve 35. minutě se bojuje o kotouč ve středním pásmu. Ve 36. minutě nastřeluje Rob pouze beton pozorného Michajlova. Ve 37. minutě se ocitl před Gábou zcela osamocený Korkiakoski, ale ani tentokrát na něho nevyzrál. V téže minutě postrádala přesnost Kucharczykova střela. Ve 38. minutě stihl zastavit Theoretův únik jeden z vracejících se obránců. Ve 39. minutě pálí po Pechancově zpětné přihrávce Jonák těsně nad. Ve 40. minutě krotí Michajlov Frolovu bombu od modré čáry. V téže minutě si Gába pohlídal ránu, kterou ho počastoval od levého mantinelu Schegolkov. Druhá třetina končí a na tabuli stále svítí stav 1:0.

Ve 41. minutě střílí nepřesně Hryciow. Ve 42. minutě našel Frolo Březinu, ale ten na Michajlova z ostrého úhlu nevyzrál. Ve 43. minutě přidržel Michajlov Vítkovo nahození ze středního pásma. V téže minutě si cestu do sítě nenašla ani Frolova bomba od modré čáry. Ve 44. minutě zastavil Mikuš čistě samostatný únik Korkiakoskiho. Ve 45. minutě neprocedil kotouč za brankovou čáru z těsné blízkosti Schegolkov. V téže minutě nepropálil Michajlova od modré čáry Hryciow. Ve 46. minutě vyfasoval Marcel menší trest za nedovolené bránění a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Ve 47. minutě si na modré čáře vypomohl nedovoleným bráněním Rác a pomalu odjíždí na trestnou lavici. Ve 48. minutě končí Slováčkova přihrávka v přečíslení na brusli jednoho z bránících hráčů. V téže minutě pálí v oslabení nepřesně Březina. Ve 49. minutě se mezi tři tyče nevešel Korkiakoskiho pokus. V 50. minutě pálí Strejček vysoko nad. O chvíli později je do ochranné sítě sražena další Strejčkova rána. V téže minutě nepokořil Michajlova Hořanský. V 51. minutě operují vsetínští v útočném pásmu. V 53. minutě se hosté marně snaží probít do útočného pásma. V téže minutě Gába vychytal Mertu i Voženílka. V 54. minutě bude Frolo pykat za zbytečný faul kolenem. V téže minutě se Valaši osvobozují. V 55. minutě se to samé daří Pitulemu. V téže minutě vystavuje Gába stopku střelám Voženílka i Schegolkova. O chvíli později se do útočného pásma neprobil Svoboda. V 56. minutě se blýskl parádním obranným zákrokem Mikuš. V čase 56:30 si bere litoměřický trenér oddechový čas a po jeho skončení zůstává Michajlov na střídačce. V 57. minutě si Gába poradil i s Pavlasovou bombou od modré čáry. V 58. minutě nachází Gába v lapačce kotouč z Kadlecovy hole. V 59. minutě dostal Jonák od Pechance přihrávku na brusle a nedokázal poslat kotouč do prázdné branky. V téže minutě zastavuje Severočechy ofsajd. O chvíli později míjí pravou tyčku Štohanzlova bomba a po souboji v rohu zašlapuje kotouč Vítek. V 60. minutě je Marcelovi odpískán ofsajd. O chvíli později se pokoušel o vyrovnání Korkiakoski, jenž se nakonec nedostal ke střele. V čase 59:47 přihrává Frolo Theoretovi jenž od levého mantinelu z červené čáry trefuje prázdnou branku a potvrzuje tak výhru Vsetína. Utkání končí a Stadion se vrací na sever Čech bez bodového zisku.

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice   2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Rác (Hryciow, Kucharczyk), 60. Theoret (Frolo, Kucharczyk). Rozhodčí: Hejduk, Jechoutek – Kotlík, Bohuněk. Vyloučení: 4:3, navíc Marcel (Litoměřice) - 10 minut osobní trest, za nesportovní chování. Bez využití. Diváci: 2 550. Střely na branku: 37:28 (14:9, 10:7, 13:12). Průběh utkání: 2:0.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Černý, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.  Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (T. Král) – Marcel, Pavlas, Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Klejna – M. Kadlec, Korkiakoski, Schegolkov – D. Merta, Svoboda, Voženílek – Jirásek, Štohanzl, J. Dvořák – Kropáček, Sklenář.   Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.