Litoměřicko si v prvním jarním domácím souboji vyšláplo na Zápy

Litoměřice - Fotbalové jaro je tady, i když mu počasí zatím příliš nepřeje. Příznivci kulatého nesmyslu se konečně dočkali své dávky adrenalinu. V prvním jarním kole přivítali litoměřičtí fotbalisté na svém stadionu Zápy, které jsou jasným lídrem třetí nejvyšší domácí soutěže, což určitě chtěli potvrdit i v Litoměřicích, kam přijížděli v roli favorita. V prvním poločase si oba soupeři vytvořili několik šancí, ale žádnou z nich nedokázali zužitkovat. Jedenáct minut po přestávce se domácí blýskli parádní, akcí na jejímž konci byl Dolejší, jenž zakončoval v podstatě do prázdné branky, a rozhodl tak o těsné výhře Severočechů. Litoměřicku stále patří dvanáctá příčka.

Ve druhé minutě se nepodařilo Juklovi u bližší tyče zužitkovat přihrávku z pravé strany směřující do malého vápna. Ve třetí minutě zajíždí Krištof ostře do Hrona. V páté minutě blokuje Šimkovský na levé straně dva centry j. Jelínka. V sedmé minutě rozehrává Hanuš rohový kop z pravé strany, ale hosté se v pohodě ubránili. V osmé minutě odkopává vyběhnutý gólman Frydrych míč před dobíhajícím Dolejším. V desáté minutě letí za koncovou čáru nepovedený centr M. Jelínka z pravé strany. Ve 13. minutě míjí vzdálenější tyč Hronův pokus z pravé strany. V 15. minutě rozehrává Svoboda dva rohové kopy z pravé strany, ale Ordelt druhý z centrů k bližší tyči vyráží.  V 18. minutě z blokoval Šimkovský ve vápně na roh centr J. Jelínka z levé strany. Ve 20. minutě vybíhá Ordelt daleko z vápna a odkopává míč mířící za obranu na nabíhajícího J. Jelínka. Ve 21. minutě prošla přihrávka z pravé strany nečekaně k J. Jelínkovi, ale ten netrefuje míč ideálně a Ordelt jej v poklidu sbírá. Ve 22. minutě si za faul na Vernera ve středovém kruhu vykoledoval žlutou kartu Hakl. Ve 24. minutě sbírá Frydrych Rubešův centr z levé strany před dobíhajícím Bulířem. Ve 25. minutě dostávají žlutou kartu za dva fauly v řadě u středové čáry Krištof s Dolejším. Ve 26. minutě zastavuje nepovedený Hanušův odkop na hranici velkého vápna a následnou Dubnovu parádní bombu vytahuje Ordelt mimo tři tyče. Ve 30. minutě odvrací litoměřická obrana Haškův dlouhý centr od pravé postranní čáry. Ve 32. minutě rozehrává Hanuš přímý kop z pravé strany, ale slabá Ippolitova hlavička míjí bližší tyč. Ve 34. minutě odvrací Šimkovský hlavou u bližší tyče Svobodův centr z rohového kopu rozehraného z pravé strany. Ve 37. minutě si Jukl ukopl míč za koncovou čáru. Ve 38. minutě se mimo dění z trávníku těžce zvedá, u středové čáry, Svoboda. Ve 40. minutě je na útočné polovině faulován Štefko. Ve 41. minutě je za obranu nabíhajícímu Hronovi odpískán ofsajd. Ve 42. minutě krotí Ordelt Haškovu střelu z pravé strany. Ve 43. minutě si Ordelt pohlídal Hronův nepovedený centr z pravé strany. Ve 45. minutě doběhl Šimkovský na pravé straně Surmajův dlouhý pas a jeho centr na hranici pokutového území posílá nůžkami na branku Verner, ale Frydrych je připraven. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 46. minutě nenašel Krištofův chytrý oblouček ve vápně Štefka. Ve 47. minutě se u středové čáry z trávníku těžce zvedá Verner. Ve 49. minutě fauluje Svoboda ve vápně Rubeše. V 50. minutě vyboxoval Ordelt nebezpečný centr J. Jelínka z levé strany. V 51. minutě centruje z levé strany Svoboda, ale Haškova rána bez přípravy letí hodně vysoko. V 52. minutě zastavuje Ippolito u pravé postranní čáry Jukla a vzápětí je faulován Hanuš. V 53. minutě odkopává Hanuš Svobodovu přihrávku směřující na Eliáše. V 55. minutě rozehrál Hašek přímý kop z levé strany a jeho vysoký centr míjí vzdálenější tyč. V 56. minutě padá ve vápně po souboji se Surmajem ochotně Hron, ale hra plyne dál a dlouhý Surmajův pas z levé strany našel na útočné polovině Bulíře, ten obešel Hakla a poslall míč na hranici velkého vápna Štefkovi, jenž celou akci vyšperkoval parádní přihrávkou ve vápně z levé strany na Dolejšího, jenž uklízí na opačné straně míč do zcela odkryté branky. V 57. minutě vidí žlutou kartu s hlavním rozhodčím diskutující Hanuš. V 62. minutě končí za levou postranní čárou Haškův centr z pravé strany hledající J. Jelínka. 60. minutě rozehrál Hašek rohový kop z levé strany, kde se pokusil o akrobatické zakončení Hakl, ale bez úspěchu. V 62. minutě rozehrál Hanuš rokový kop z pravé strany, ale domácím se ze závaru před brankou podařilo vytěžit pouze další roh a po něm třetí v řadě. V 66. minutě prolétl pokutovým územím centr J. Jelínka z levé strany. V 67. minutě odzbrojuje Šimkovský váhajícího Hrona. V 68. minutě je Šimkovskému odpískán faul. Haškův centr z rozehraného přímého kopu žádné nebezpečí nepřinesl. V 70. minutě rozehrává Hašek rohový kop z levé strany, ale Verner odkopává zbrkle znovu na roh. V 71. minutě padá ve vápně teatrálně M. Jelínek, ale hraje se dál. V 72. minutě nahrazuje Valenta Surmaje. V 73. minutě neobešel Hron na levé straně Šimkovského a poté pálí z pravé strany bez přípravy hodně nepřesně Hašek. V 74. minutě střídá Dias Jukla a Putz Hakla. V 77. minutě zatáhl po pravé straně míč do vápna Bulíř, ale procpat jej na Dolejšího se mu nepodařilo. V 79. minutě odstupuje Dolejší a na trávník vbíhá Greš. Na druhé straně nahrazuje Svobodu Dos Santos. V 81. minutě padá Verner a přerušuje se hra. V 82. minutě si neodpustil nějaké poznámky Duben a sudí Ježek tasí žlutou kartu. V 85. minutě hlavičkuje po centru z levé strany Duben a Ordelt se musí hodně natahovat, aby vytěsnil míč nad břevno. V 87. minutě zastavuje Hašek skluzem u levé postranní čáry pronikajícího Štefka. V 88. minutě střídá Zajac Štefka. V 89. minutě nabíjí Zajac ve vápně z levé strany na pravou Bulířovi, ale ten jeho nabídku posílá nad branku. V 90. minutě fauluje M. Jelínek Vernera a dostává žlutou kartu. Nastavují se tři minuty. V 91. minutě fauluje na levé straně Duben Vernera. V 92. minutě odstupuje Verner a na poslední vteřinky se na trávník podívá Dura. V 93. minutě odvrací Frydrych na hranici velkého vápna míč před dobíhajícím Grešem. V 94. minutě odkopává Zajac míč po odpískání a dostává žlutou kartu Zajac. Utkání končí a Litoměřicko slaví poměrně nečekanou, ale zaslouženou výhru 1:0.

FK Litoměřicko A - SK Zápy   1:0 (0:0)

Branky: 56. Dolejší. Rozhodčí: Ježek – Arnošt, Z. Novotný. ŽK: 25. Krištof, 25. Dolejší, 57. Hanuš, 90+4 Zajac – 22. Hakl, 82. Duben, 90. M. Jelínek. Diváci: 205.

FK Litoměřicko A: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Hanuš – Krištof, Surmaj (72. Valenta), Verner (90+2. Dura) – Bulíř, Dolejší (79. Greš), Štefko (88. Zajac).  Trenéři: Zdeněk Hašek, Miroslav Kratochvíl.