SLUNETA zvládla dramatickou koncovku v Kolíně, výhru si zajistila v poslední minutě

Kolín - V dohrávce šestého kola uhráli ústečtí basketbalisté těsnou cennou výhru nad Tury Svitavy. Následnou reprezentační přestávku využívají i k dohrávce sedmého kola, kdy se představují v Kolíně, kterému to v tomto soutěžním ročníku nebývale klape. Hosté přijíždějí s touhou po vítězství a do zápasu vstupují hodně aktivně. Domácí tahají v tomto souboji dlouhou dobu za kratší konec. Severočeši si vytvářejí slibný náskok, o který přicházejí v předposlední minutě. Závěrečná minuta vyznívá zcela jasně pro SLUNETU, která se po tomto dramatickém vítězném duelu stále drží na šesté příčce.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Svejcar. Ve druhé minutě pálí za tři body Wallace, 5:2. V téže minutě míří přesně Rakočevič, 5:4. O chvíli později odpovídá Skinner, 7:4. Ve třetí minutě se nemýlí Autrey, 7:6. Ve čtvrté minutě přidává Wallace další tři body, 13:6. V téže minutě oplácí stejnou mincí M. Šotnar, 13:9. V páté minutě se ujímá Novotného střela, 15:9. V sedmé minutě se znovu připomíná M. Šotnar, 15:18. V osmé minutě kontruje Číž, 17:18. V deváté minutě zvyšuje David na 21:28. Čtrnáct vteřin před koncem této části snižuje Skinner na 26:28.

Ve 12. minutě zaznamenává tři body Číž, 29:28. Ve 13. minutě je stejně úspěšný Pecka, 29:31. O chvíli později dorovnává Wallace na 31:31. Ve 14. minutě se znovu připomíná Svejcar, 31:33. V téže minutě se trefuje Jelínek, 33:33. V 15. minutě posílá míč do koše Autrey, 33:38. V téže minutě přidává další koš Jelínek, 35:38. V 16. minutě navyšuje Hanes ústecký náskok na 35:44. V 17. minutě si připisuje tři body Wallace, 38:44. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Fait, 38:46. V téže minutě odpovídá na Skinnerův koš Karlovský, 40:48. V 19. minutě se blýskl trojkou Číž, 45:48. O chvíli později střílí přesně Svejcar, 45:50. S rychlou odpovědí přispěchal Skinner, 47:50. Ve 20. minutě je při střelbě za tři body faulován Svejcar, jenž přidává další bod z trestného hodu, 47:54. O chvíli později se ujímá Machačův pokus, 49:54. V téže minutě kontruje Autrey, 49:56. Dvě vteřiny před přestávkou upravuje Skinner poločasový výsledek na 51:56.

Ve 21. minutě je při střelbě faulován Skinner, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 54:56. Ve 23. minutě si připisuje tři body Autrey, 54:63. V téže minutě se prosazuje Skinner, 56:63. Ve 26. minutě zvyšuje M. Šotnar na 56:70. V téže minutě proměňuje Číž nařízený trestný hod, 60:70. V 18. minutě zvyšuje David na slibných 60:74. Ve 29. minutě pálí za tři body Dlugoš, 63:74. Ve 30. minutě odpovídá Fait, 63:76. Ve 40. minutě zaznamenává trojku Číž a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 66:76.

Ve 33. minutě zužitkoval Číž pouze jeden trestný hod, z tří nařízených za faul při střelbě z tříbodové vzdálenosti, 67:76. Ve 34. minutě zaznamenává Číž trojku, 70:76. V téže minutě oplácí stejnou mincí M. Šotnar, 70:79. O chvíli později přichází s dalšími třemi body Jelínek, 73:79. Ve 35. minutě proměňuje dva trestné hody Pecka, 73:84. Ve 36. minutě proměňuje Jelínek pouze jeden trestný hod, 77:84. Ve 37. minutě ho napodobuje Autrey, 77:85. Ve 40. minutě posílá kolínské do vedení Jelínek, 86:85. Sedmadvacet vteřin před koncem základní hrací doby proměňuje dva trestné hody Autrey, 86:87. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou proměňuje nařízený trestný hod Svejcar a upravuje výsledek na konečných 86:90.

BC GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem   86:90 (26:28, 51:56, 66:76)

BC GEOSAN KolínČíž 22, Skinner 21, Wallace 17, Jelínek 12, Machač 7, Dlugoš 3, Novotný 2, Petráš 2.  Trenér: Ivana Koláčná.

SLUNETA Ústí nad Labem:  Svejcar 21, Autrey 19, M. Šotnar 13, Fait 11, Pecka 11, David 5, Karlovský 4, Rakočevič 4, Hanes 2.  Trenér: Antonín Pištěcký.

Trojky: 33/14 - 30/10

Trestné hody: 9/4 - 19/16

Doskoky: 35 - 32

Osobní chyby: 24 - 17