Letošní Žernosecká ploutev se znovu vydařila na výbornou

Velké Žernoseky - Další rok uplynul jako voda a i letní prázdniny se znovu přehouply do své druhé poloviny. V sobotu 7. srpna 2021 se ve Velkých Žernosekách uskutečnil již IX. ročník populárního plaveckého závodu Žernosecká ploutev. Na start u průplavu se postavilo sedmadvacet mužů a žen všech věkových kategorií, kterým opět přálo počasí. Na celé startovní pole dohlížel záchranný člun s proškolenou a pozornou posádkou. Je nutné podotknout, že nikdo nepřecenil své síly a tak byli záchranáři i v tomto roce zcela bez práce. Připomeňme si, že Dale Martin z Kamýku si připsal na své konto vítězný hattrick v kategorii mužů. V kategorii žen byla nejrychlejší Natálie Badinková. Mezi dětmi plaval nejrychleji obhájce loňského prvenství Tomáš Vysoudil a z dívek byla v cíli první Nikola Vysoká.

Děti: 1. Tomáš Vysoudil - 07:30, 2. Nikola Vysoká  - 08:23, 3. Štěpánka Bublová - 08:31.

Muži: 1. Dale Martin - 07:42, 2. Lukáš Konvalinka - 08:07, 3. Jan Vocásek - 09:14.

Ženy: 1. Natálie Badinková - 08:49, 2. Renata Beranová - 09:28, 3. Radka Bláhová - 10:42.

Nejmladším účastníkem byl staronový vítěz dětské kategorie Tomáš Vysoudil ročník 2008, jenž dosáhl času 07:30 minuty. Nejstarším účastníkem byl František Badinka ročník 1943, jenž doplaval do cíle za 12:30 minuty. Všichni účastníci si určitě zaslouží obdiv a gratulaci. Jako tradičně panovala během závodu dobrá nálada a báječná atmosféra. Spokojenost panovala nejen mezi závodníky, ale i pořadateli, kteří už pomalu začnou plánovat a připravovat jubilejní X. ročník tohoto populárního plaveckého klání. Příjemné posezení v Hospůdce pod Kaštany bylo tou správnou tečkou za dalším parádním sportem provoněným dnem. Tak, za rok na stejném místě a ve vodě znovu na shledanou.

Autor: Václav Beneš