Lovci si v hale Chemik zastříleli proti Tatranu Litovel

Lovosice - V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři bitvu v Hranicích. Tentokrát v hale Chemik přivítali Tatran Litovel, který dosud nezískal ani bod. Domácí roli jasného favorita začali plnit již v prvním poločase, v němž si v podstatě vytvořili rozhodující náskok. Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a Lovci, kteří si tentokrát odpustili dlouhý střelecký výpadek, si své vedení s přehledem pohlídali až do závěrečného hvizdu, po němž se mohli radovat z třetí domácí výhry v probíhajícím soutěžním ročníku. Po čtvrtém kole patří Severočechům čtvrtá příčka.

Ve druhé minutě si na devíti metrech naskočil Šmíd a střelou o zem otevírá gólový účet tohoto zápasu. V téže minutě likviduje Juráš Klimtovu ránu ze sedmimetrového hodu letící do středu branky. V páté minutě se zmocnil Motl a po ůniku přes celé hřiště dorovnává na 1:1. V šesté minutě proměňuje Piwko sedmimetrový hod přesně umístěnou střelou k levé tyči, 1:2. V téže minutě proskočil na pravé straně hostující obranou Bouček a míč poslal ke vzdálenější tyči, 2:2. V sedmé minutě našel Šmíd mezeru mezi nohama Rangla, 2:3. V osmé minutě proměňuje sedmimetrový hod Motl, 3:3. V deváté minutě míří Piwko ze sedmimetrového hodu přesně pod horní tyčku, 3:4. V desáté minutě jdou Lovci zásluhou Boučka poprvé do vedení, 5:4. Ve 12. minutě nabil Bouček Motlovi a ten zvyšuje na 7:4.  Ve 13. minutě se za brankovou čáru odráží Prošvicova rána o zem, za kterou se Rangl marně natahoval, 7:5. V 18. minutě se prosazuje Klimt, 10:5. V téže minutě propálil obranu i s gólmanem Mekić, 10:6. V 19. minutě překonává vyběhnutého Juráše technicky Motl, 11:6. Ve 20. minutě se znovu připomíná Mekić, 11:7. Ve 21. minutě se zastavuje až v síti Klimtova bomba, 13:7. Ve 22. minutě se z hranice brankoviště trefuje Havlíček, 13:8. Ve 23. minutě zužitkoval další sedmimetrový hod Motl, 14:8. V téže minutě prostřelil Rangla Mekić, 14:9. O chvíli později se Mekić prezentoval nevybíravým zákrokem na Boučka a po poradě rozhodčích míří po červené kartě předčasně do sprch.  Nařízený sedmimetrový hod Motl nezužitkoval. Ve 25. minutě proměňuje sedmimetrový hod Kupa, 16:9. Ve 27. minutě se ujímá Tkadlečkův pokus z brankoviště, 16:10. Ve 28. minutě se blýskl parádní individuální akcí Jelínek, 17:10. V téže minutě odpovídá ze sedmimetrového hodu Piwko, 17:11. Ve 29. minutě zakončil rychlý protiútok Šmíd, 17:12. V téže minutě zužitkoval L. Hrdlička ideální přihrávku na hranici brankoviště, 18:12. Ve 30. minutě propálil Juráše z dálky Jonáš, 19:12. Několik vteřin před přestávkou se z pravé strany prosazuje Prošvic a uzavírá poločasový výsledek na 19:13.

Ve 32. minutě zvyšuje Klimt na 20:13. Ve 32. minutě zakončuje parádní akci střelou do odkryté branky Prošvic, 20:14. Ve 37. minutě doputoval za brankovou čáru Klimtův technický obstřel, 23:14. Ve 39. minutě zapadla Šmídova střela přesně k levé tyči, 23:16. V téže minutě dohrál Franc střílejícího Šmída a po udělené červené kartě míří předčasně do sprch. Ve 40. minutě se z pravého křídla prosazuje Malý, 24:16. Ve 41. minutě odpovídá po vyhraném souboji s Jonášem Hanák, 24:17. V téže minutě si naskočil na brankovišti Sýkora a Juráš znovu kapituloval, 25:17. Ve 42. minutě se znovu připomíná Šmíd, 25:18. Ve 43. minutě si domácí střídačka bere oddechový čas. V téže minutě se nemýlí Malý, 26:18. Ve 44. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Štencl, 26:19. Ve 46. minutě se prosadil přes dvojici bránících protihráčů Stach, 27:19. Ve 47. minutě byl Hrdlička krátký na Kuchařovu ránu, 27:20. Ve 48. minutě pálí z otočky přesně Sýkora, 28:20. Ve 49. minutě proměňuje Piwko sedmimetrový hod, 28:21. V téže minutě posílá míč do prázdné lovosické branky znovu Piwko, jenž zužitkoval dlouhou přihrávku z vlastní poloviny, 28:22. V 50. minutě se trefuje až na druhý pokus Kupa, 29:22. V téže minutě si vybírá oddechový čas Litovel. V 52. minutě proměňuje Piwko již pátý sedmimetrový hod, 29:23. V 53. minutě se znovu připomíná Sýkora, 30:23. V téže minutě se prosazuje z hranice brankoviště zcela volný Geist, 30:24. V 56. minutě se prezentovali pohlednou akcí Kupa s Trkovským, jenž ji zakončil podle svých představ, 32:24. V 56. minutě je znovu ze hry úspěšný Piwko, 32:25. V 57. minutě zaútočili Malý Trkovský a Stach, jenž celou akci zakončil přesnou střelou, 34:25. V 58. minutě obstřeluje J. Hrdličku technicky Geist, 34:26. V 59. minutě zvyšuje Sýkora na 36:26. V 60. minutě zakončuje samostatnou akci přes celé hřiště sprintující Geist a uzavírá výsledek na konečných 36:28.

HK FCC Město Lovosice - Tatran Litovel   36:28 (19:13)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Kupa 2/1, Sýkora 5, J. Motl 6/2, Bouček 4, L. Hrdlička 2, Jelínek 1, Klimt 4, Trkovský 2, Konárik 1, Semerád, Jonáš 5, Stach 2, Malý 2, Franc.  Trenér: Milan Berka.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/5. Vyloučení: 2 – 4. ČK: 39. Franc – 23. Mekić. Diváci: 428.