SLUNETA vyškolila tým USK Praha na jeho palubovce

Praha - Ústečtí basketbalisté vstoupili do nového ročníku Kooperativa NBL předehrávkou druhého kola, ve které podlehli na domácí palubovce Pardubicím. Tentokrát se představili v Praze, kde je přivítal tým USK. Domácí drželi se soupeřem krok pouze v první čtvrtině, kterou prohráli o jediný bod. Ve druhé části náskok Severočechů narostl na bodů dvanáct. Ve třetím dějství se stále hrálo podle ústeckých not. V poslední desetiminutovce sice zvýšili Pražané obrátky, ale na víc jak snížení jejich snaha nestačila.

Ve druhé minutě otevírá Mareš trojkou bodový účet tohoto duelu. Ve čtvrté minutě překlápí Pecka vedení na ústeckou stranu, 3:4. V téže minutě kontruje Vukosavljević, 5:4. V páté minutě se trefuje za tři body M. Šotnar a hosté odskakují do vedení 5:10. V šesté minutě zaznamenává Mareš další trojku, 8:10. V osmě minutě navyšuje Houška náskok Severočechů na 8:16. V deváté minutě míří přesně Appleby, 13:16. V téže minutě odpovídá Šteffel, 13:18. V desáté minutě proměňuje Appleby dva trestné hody a dotahuje Pražany na rozdíl jediného bodu, 17:18.

V 11. minutě se blýskl třemi body Houška, 17:21. V téže minutě zužitkoval Křivánek pouze jeden trestný hod, 18:21. Ve 12. minutě střílí přesně M. Šotnar, 18:25. Ve 13. minutě se prezentuje trojkou Appleby, 21:25. V 15. minutě zvyšuje Šteffel na 21:31. V 16. minutě se ujímá Sehnalův pokus, 25:31. V téže minutě o sobě dává vědět třemi body Svejcar, 25:34. V 17. minutě proměňuje Holden dva trestné hody, 27:34. V 18. minutě přesně míří Houška, 27:38. V 19. minutě zužitkoval Vukosavljević pouze jeden trestný hod, 28:38. V téže minutě zaznamenává další koš Svejcar, 28:40. Ve 20. minutě se z trestných hodů nemýlí Tůma, 30:40. Čtyřiatřicet vteřin před přestávkou upravuje Wisseh přesnou střelou poločasový výsledek na 30:42.

Druhou půli odstartoval ve 21. minutě trojkou Svejcar, 30:45. V téže minutě oplácí stejnou mincí Appleby, 33:45. Ve 24. minutě zvyšuje Wisseh na 33:52. Ve 26. minutě snižuje Vukosavljević na 37:52. Ve 27. minutě se nemýlí Šteffel, 37:54. Ve 28. minutě zužitkoval Vukosavljević pouze jeden trestný hod, 40:54. Ve 29. minutě je z trestných hodů stoprocentní M. Šotnar, 40:58. Ve 30. minutě odpovídá na Applebyho koš Pecka. Po třech čtvrtinách svítí na tabuli stav 42:60.

Poslední třetinu zahajuje ve 31. minutě třemi body Svejcar, 42:63. Ve 32. minutě se trefuje Mareš, 46:63. V téže minutě přidává Houška na ústecké konto další tři body, 46:66. Ve 33. minutě odpovídá na další Marešův koš bleskově Wisseh, 48:68. Ve 34. minutě se Mareš blýskl trojkou, 51:68. Ve 35. minutě je stejně úspěšný Svejcar, 51:71. Ve 36. minutě pálí za tři body i Tůma, 56:71. Ve 37. minutě pálí přesně Tůma, 58:71. V téže minutě je při střelbě faulován Wisseh, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 58:74. Stejně úspěšný byl ve 38. minutě na druhé straně Křivánek, 61:74. Ve 32. minutě se ujímá trojkový pokus M. Šotnara, 61:77. V téže minutě kontruje Petružela, 63:77. Ve 40. minutě se připomíná Pecka, 63:79. Půl minuty před koncem proměňuje dva trestné hody Sehnal, 68:79. O pět vteřin později je stejně úspěšný i Mareš, 70:79. Šestnáct vteřin před koncem se z trestných hodů nemýlí Wisseh, jenž upravuje výsledek na konečných 70:81.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem   70:81 (17:18, 30:42, 42:60)

USK Praha: Appleby 19, Mareš 18, Křivánek 7, Tůma 7, Vukosavljević 7, Holden 4, Petružela 4, Šehnal 4.

SLUNETA: Houška 26, Wisseh 17, Svejcar 14, M. Šotnar 10, Šteffel 8, Pecka 6.

Trojky: 26/9 – 24/9

Trestné hody: 19/15 – 12/12

Doskoky: 39 – 36

Osobní chyby: 19 – 26