Lovci venku nebodovali ani na třetí pokus, tentokrát prohráli v Plzni

Plzeň - STRABAG RAIL Extraliga pokračovala po přestávce proložené třetím kolem Českého poháru sedmým kolem. Lovosičtí házenkáři v něm, po domácí výhře nad Kopřivnicí zavítali na horkou půdu do Plzně, kde je nečekal vůbec jednoduchý zápas. Domácí si v první půli vytvořili až čtyřgólový náskok, ale Severočechům se do přestávky podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky. Ve druhém poločase hosté sice srovnali krok, ale opět přišel delší střelecký výpadek, během kterého si Západočeši vypracovali rozhodující náskok, který si pohlídali až do konce. Po tomto kole patří Lovcům šestá příčka.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Šafránek. Ve třetí minutě se prosazuje Chnelík, 2:0. Ve čtvrté minutě zaznamenává první přesný zásah Lovců Jonáš, 2:1. V téže minutě se znovu připomíná Šafránek a po něm i Jonáš, 4:2. V osmé minutě dorovnává Klimt z levé strany na 4:4. V téže minutě si přichystal bleskovou odpověď Chmelík, 5:4. V deváté minutě zužitkoval samostatnou akci Holubec, 5:5.  V téže minutě pálí z výskoku M. Tonar, 6:5. V 11. minutě ho na druhé straně napodobuje Klimt, 6:6. V téže minutě proměňuje sedmimetrový hod střelou o zem M. Tonar, 7:6. Ve 12. minutě se ujímá Šafránkův pokus z levé strany, 8:6. Ve 13. minutě pálí z dálky Klimt, 8:7. V 18. minutě zaskočil Rangla Stehlík, 11:7. Hosté si vybírají oddechový čas. V 19. minutě snižuje Jelínek z pravé strany na 11:8. Ve 20. minutě zaplula Doudova střela do šibenice, 12:8. Bleskovou odpověď si přichystal z levé strany zakončující Klimt, 12:9. Ve 21. minutě se znovu připomíná M. Tonar, 13:9. O chvíli později se znovu připomíná Jelínek, 13:10. Ve 22. minutě se z ostrého úhlu z pravé strany prosazuje Konárik, 13:11. Ve 24. minutě zakončuje rychlý protiútok Chmelík, 14:11. Ve 25. minutě se z rychlého protiútoku nemýlí Sýkora, 14:12. Ve 26. minutě zaznamenává patnáctou plzeňskou branku M. Tonar, 15:12. Ve 28. minutě se trefuje Chmelík, 16:12. Závěr první části vychází mnohem lépe Lovcům. Ti ve 30. minutě zásluhou Klimta, jenž posílá míč přes celé hřiště do prázdné branky, snižují na poločasových 16:15.

Ve 31. minutě zužitkoval rychlý protiútok M. Tonar, 17:15. Ve 32. minutě se znovu prosazuje Klimt, 17:16. Ve 34. minutě střílí z levého křídla přesně Šafránek, 19:16. V téže minutě kontruje z pravého křídla Konárik, 19:17. Ve 36. minutě přehodil Šafránek z levého křídla gólmana, 20:17. Ve 38. minutě se ujímá Jonášův pokus o zem z dálky, 20:18. Ve 39. minutě pálí z výskoku přesně M. Tonar, 21:18. V téže minutě odpovídá Konárik, 21:19. O chvíli později se ujímá Šafránkův pokus, 22:19. Ve 42. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Trkovský, 22:20. V téže minutě kontruje Ivancev, 23:20. Ve 43. minutě o sobě dává vědět Motl, 23:21. Ve 44. minutě se znovu nemýlí Šafránek, 24:21. Ve 46. minutě dorovnává Malý z hranice brankoviště na 24:24. Ve 48. minutě posílá Šindelář Talent znovu do vedení, 25:24. V 50. minutě schytal Hrdlička do hlavy Doudovu bombu, poté se udeřil hlavou o zem a musí být ošetřován. V 51. minutě přehazuje Šafránek z levého křídla lovosického gólmana a domácí odskakují do vedení 27:24. V 53. minutě ho z pravé strany napodobuje Konárik, 27:25. V 54. minutě míří do protipohybu gólmana Douda, 28:25. V 55. minutě zakončuje rychlý protiútok Motl, 28:26. V 58. minutě postupuje M. Tonar sám a přidává třicátou branku, 30:26. V 59. minutě zakončuje Konárik samostatný únik přesně k tyči, 30:27. V téže minutě se ujímá až Stehlíkova dorážka, 31:27. V 60. minutě proměňuje Klimt sedmimetrový hod, 31:28. Těsně před koncem střílí přesně Douda a upravuje výsledek na konečných 32:28.

SSK Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň – HK FCC Město Lovosice   32:28 (16:15)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Holubec 2, Kupa, Sýkora 1, Motl 3, Bouček, L. Hrdlička, Jelínek 2, Klimt 8/3, Trkovský 1, Konárik 6, Jonáš 4, Karlovec, Stach, Malý 1.  Trenéři: Milan Berka, Jan Landa.

Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 1 – 1. Diváci: 410.