Lovci vybojovali ve Vršovicích jasný postup do čtvrtfinále Českého poháru až po přestávce

Praha - Na extraligové lovosické házenkáře čekal v osmifinále Českého poháru, po vyřazení Liberce, další prvoligový celek, kterým byl v pátek 23. listopadu 2018 Sokol Praha Vršovice. Domácí, kteří měli být pro Lovce snadnou kořistí, ovšem neprodali svou kůži lacino a jasného favorita dlouho trápili, což potvrzuje nerozhodný výsledek prvního poločasu. Těsně po přestávce sice Pražané svému soupeři ještě odskočili, ale poté převzali režii tohoto duelu pevně do svých rukou hosté, kteří nakonec vyhráli o osm branek. Výsledek sice vypadá na snadný průběh, ale opak je pravdou. Ve čtvrtfinále domácího poháru se Lovci představí v neděli 2, prosince 2018 od 16.00 hodin na palubovce Frýdku-Místku.

V první minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Franc. Ve druhé minutě dorovnává Bradáč na 1:1. V téže minutě se prosazuje Jonáš, 1:2. V téže minutě přispěchal s rychlou odpovědí Bednář, 2:2. V páté minutě posílá Lovce do třígólového trháku Malý, 2:5. V sedmé minutě snižuje Mayer na 3:5. V osmé minutě odpovídá na Kupovu přesnou střelu gólem Bradáč, 4:6. V deváté minutě se znovu připomíná Malý, 4:7. O chvíli později kontruje Bednář, 5:7. V 15. minutě navyšuje Malý lovosický náskok na 5:9. V 16. minutě se trefuje Bednář, 6:9. V 17. minutě zaznamenává desátou branku Severočechů Franc, 6:10. Domácí střídačka si bere v téže minutě oddechový čas. Ve 20. minutě se nemýlí Bednář, 8:10. V téže minutě přispěchal s rychlou odpovědí Černý, 8:11. Ve 21. minutě dotahují Bradáč se Sauerem svůj tým na dostřel, 10:11. Lovosická střídačka si vybírá oddechový čas. Ve 22. minutě si berou hosté Klimtovou zásluhou tříbrankový náskok zpět, 10:13. Ve 23. minutě pálí přesně Bradáč, 11:13. V téže minutě se ujímá pokus Trkovského, 11:14. Závěr první půle nevychází Lovcům podle představ a ve 28. minutě posílá vršovické do vedení, třemi přesnými zásahy v řadě, Hanzl, 15:14. V téže minutě dorovnává Malý na poločasových 15:15.

Hosté zaspali nejen závěr první půle, ale i vstup do té druhé. Ve 32. minutě zvyšuje Bednář na 17:15. Lovci se střelecky vzpamatovávají a ve 36. minutě obrací vedení na jejich stranu Klimt, 17:18. Ve 37. minutě se prosazuje Trkovský, 17:19. Ve 38. minutě střílí přesně Mayer, 18:19. Další minuty patří zcela jednoznačně hostům a ti si postupně budují rozhodující náskok. Ve 49. minutě zvyšuje Holubec na 18:27. V téže minutě kontruje Janotka, 19:27. V 51. minutě se ujímá střela Trkovského, 19:28. V 53. minutě míří přesně Hanzl, 20:28. V 56. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Konárik, 20:29. V 57. minutě se připomíná Bednář, 21:29. V 58. minutě zaznamenává jubilejní třicátou lovosickou branku Černý, 21:30. V 59. minutě odpovídá Hanzl, 22:30. V 60. minutě zvyšuje Trkovský na 22:31. Těsně před koncem zaznamenává poslední branku tohoto duelu Mayer a upravuje výsledek na konečných 23:31.

TJ Sokol Praha Vršovice - HK FCC Město Lovosice   23:31 (15:15)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 3, Kupa 3, Černý 2, Motl 3, Jelínek 1, Klimt 5/3, Trkovský 5, Konárik 1, Provinský, Jonáš 1, Karlovec, Stach, Malý 5, Franc 2.  Trenéři: Milan Berka, Jan Landa.

Rozhodčí: Karel Hladký, Filip Barták. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 4 – 5. Diváci: 83.