Lovci zabrali na palubovce nováčka, v Maloměřicích dominovali

Maloměřice - V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři v Lounech poměrně překvapivě s Handballem Brno, Tentokrát se představili na palubovce nováčka, kterým je tým SHC Maloměřice Brno. Severočeši vstupovali do tohoto zápasu v roli jasného favorita, kterou začali plnit již během prvního poločasu, kdy si vypracovali šestigólový náskok. Domácím určitě nelze upřít bojovnost, ale slavnějšímu soupeři prostě nestačili. Hosté nepolevili ani po přestávce a maloměřická ztráta stále narůstá. Nakonec se Lovci radují z jasné výhry o dvanáct branek, která je posouvá na sedmou příčku extraligové tabulky.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Kupa. Ve čtvrté minutě se dostává k odraženému míči Černý a dorovnává na 1:1. V páté minutě selhal ve stoprocentní šanci Malý, jenž netrefuje prostor mezi třemi tyčemi. V sedmé minutě se zavěsil do vzduchu Horák a domácí se ujímají vedení 2:1. V desáté minutě se Trkovského rána odráží od tyčky za brankovou čáru, 2:3. V desáté minutě zakončuje rychlý protiútok Jung, 3:3. Ve 12. minutě se přes dvojici bránících hráčů prosazuje Jelínek, 3:4. Ve 13. minutě využívá Vítek přesilovou hru technickou střelou z pravého křídla, 4:4. V 15. minutě zužitkoval nezištnou přihrávku z těsné blízkosti nabíhající Motl, 4:5. V téže minutě přispěchal s bleskovou odpovědí Jung, 5:5. V 16. minutě vyráží Koňařík míč na pravou stranu, odkud ho posílá do prázdné branky Malý, 5:6. Ve 23. minutě proměňuje Trkovský sedmimetrový hod a Lovci odskakují do vedení 5:9. Ve 26. minutě zaplouvá Horákův pokus přesně pod břevno, 6:9. Ve 27. minutě proměňuje Trkovský další sedmimetrový hod a maloměřická ztráta narůstá na 6:13. Ve 28. minutě se se štěstím ujímá Jungova střela, 7:13. V téže minutě zužitkoval Motl Boučkovu parádní přihrávku, 7:14. Ve 29. minutě míří Kolář z levého křídla k bližší tyči, 8:14. Ve 30. minutě se prosazuje z těsné blízkosti Nový, 8:15. V téže minutě proměňuje sedmimetrový hod Jung a upravuje poločasový výsledek na 9:15.

Ve 32. minutě pálí přesně Kupa, 9:16. Ve 35. minutě končí v síti Boučkův nenápadný pokus a Lovci navyšují svůj náskok na 9:20. Ve 36. minutě se stává Jirák prvním úspěšným maloměřickým střelcem ve druhé půli, 10:20. Ve 37. minutě se trefuje z levého křídla Motl, 10:21. V téže minutě kontruje Jung, 11:21. Ve 39. minutě zvyšuje Trkovský ze sedmimetrového hodu na 11:22. V téže minutě odpovídá Horák, 12:22. Ve 40. minutě se ujímá Jelínkův pokus z pravé strany, 12:23. V téže minutě míří Horák mezi nohy J. Hrdličky, 13:23. Ve 41. minutě zakončuje rychlý protiútok Jelínek, 13:24. Ve 42. minutě pálí Jirák do středu branky, 14:24. Ve 43. minutě zužitkoval samostatný únik Jung, 15:24. Ve 45. minutě posílá Motl míč z vlastní poloviny do prázdné branky, 15:26. V téže minutě střílí Horák do protipohybu J. Hrdličky, 16:26. V 50. minutě zaplouvá Barthova rána přesně do šibenice, 16:29. V táže minutě se znovu připomíná Horák, 17:29. V 51. minutě míří přesně Číž, 18:29. V 54. minutě se trefuje z pravého křídla Malý, 18:30. V 52. minutě si nachází cestu do sítě Čížův podstřel, 19:30. V 57. minutě zužitkoval Malý samostatný únik z poloviny hřiště, 19:32. V táže minutě nachází Kolář z levého křídla mezeru u tyče, 20:32. V 58. minutě se ujímá Holubcův pokus z hranice brankoviště, 20:33. V 60. minutě se odráží Kuklova bomba od břevna za brankovou čáru a píše tečku za dnešním duelem, ve kterém Lovci vítězí celkem hladce 21:33.

SHC Maloměřice Brno - HK FCC Město Lovosice   21:33 (9:15)
HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl, Günl – Holubec 2, Kupa 6, Motl 9, Motejl, Bouček 1, Jelínek 3, Bičiště, Barth 1, Trkovský 5/4, Semerád, Jahn, Nový 2, Malý 4Trenéři: Pavel Farář, Jan Landa.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2 – 5. Diváci: 304.

Autor: Václav Beneš