BK REAL Roudnice nad Labem doma s juniorkou BK Děčín nezaváhal

Roudnice nad Labem - V prvním zápase skupiny o 7. až 12. místo prohrál BK REAL Roudnice nad Labem v Lounech. Tentokrát na své palubovce přivítal juniorku BK Děčín, Domácí vstupovali do zápasu v roli mírného favorita, kterou začali potvrzovat od úvodního rozskoku. Během první čtvrtiny si vybudovali desetibodový náskok, který před odchodem na přestávku narostl na bodů devětadvacet. Roudničtí ve třetí desetiminutovce trochu polevují, ale na konci poslední části se mohou radovat ze zasloužené výhry o jedenatřicet bodů. BK REAL se v neúplné tabulce posouvá z poslední na první, tedy celkově sedmou, příčku.

Domácí vstoupili do zápasu s deseti hráči a jejich soupeř vinou mnoha zranění a kvůli plnění pracovních a rodinných povinností pouze v šesti, což bylo znát již během první čtvrtiny, kterou roudničtí vyhráli 26.16. Děčínští z předchozích zápasů vyčetli, že BK REAL ucpává svými vysokými hráči prostor pod košem a průniky pod něj jsou tedy hodně těžké. Plánem tedy bylo hodně běhání rotace s míčem a střelba z dálky při každé vhodné příležitosti, což se dařilo plnit. Díky nepřesné mušce a pouhým dvěma bodům zaznamenaným ve druhé části jejich ztráta výrazně narůstá a to na poločasových 47:18. Defenzivě juniorky se také nedařilo podle představ a pokud se vysokým protihráčům podařilo uvolnit a dobře přihrát, nestačili jejich šance ubránit. Pouze na konci třetí desetiminutovky měli hosté dobré dvě minuty které vyhráli 7:0. Přesto po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli celkem jednoznačný stav 68:43. Děčínští bojovali i za nepříznivého stavu a pokoušeli se s výsledkem něco udělat, ale jejich ztráta stále narůstá. BK REAL se na konci raduje z jednoznačné výhry 88:57 a v neúplné tabulce se posouvá na pozici lídra.

BK REAL Roudnice nad Labem A - BK Děčín juniorka   88:57 (26:16, 47:18, 68:43)

BK Děčín juniorka:  Teršl 17, Holešinský 14, Fiala 10, Liga 8, Kříž 8, Roza 0.