Štětí doma padlo s Rakovníkem díky dvěma brankám z pokutových kopů

Štětí - První kolo Fortuna Divize B bylo štětským fotbalistům zapovězeno. Důvod je zcela jasný. Pandemie coronavoru, která tým nečekaně zasáhla. Po skončení nařízené karantény tedy naskočili až do kola druhého, ve kterém přivítali na svém stadionu TATRAN Rakovník. Tento duel si nenechal ujít ani bývalý trenér SK Štětí Jiří Ransdorf. Domácí si od tohoto zápasu slibovali bodový zisk, ale ten nepřišel. Hosté proměnili Alešem Nesládkem dva nařízené pokutové kopy po jednom v každém poločase a na konci se tak mohou radovat z první výhry v tomto soutěžním ročníku. Štětí, které cítí křivdu, si na první body i první vstřelenou branku bude muset počkat minimálně do dalšího kola.

Ve druhé minutě si došel Sailer pro centr z prané strany. Ve čtvrté minutě přidržel Prieložný na útočné polovině unikajícího Kučeru a první žlutá karta je na světě. V páté minutě rozehrává Pýcha rohový kop z pravé strany, ale hosté odkopávají míč do bezpečí. V šesté minutě je Čechem nedovoleně zastaven pronikající Müller. V téže minutě končí Píchův centr z přímého kopu pouze v rukavicích gólmana Žuleviče. O chvíli později vybojoval Slavíček na Hradeckém roh. V sedmé minutě rozehrává rohový kop z pravé strany, Žulevič jeho nepříjemný centr posouvá pouze k Prieložnému, který vrací míč z levé strany k opačné tyči, kde zakončuje ve skluzu Neuman, jehož pokus sráží Hradecký na další roh. V deváté minutě zablokoval Hradecký Slavíčkovu střelu z dálky a poté míjí vzdálenější tyč Píchův centr z pravé strany. V 11. minutě se mezi tři tyče nevešel Vokounův pokus zpoza šestnáctky. Ve 12. minutě vyfasoval žlutou kartu Čech, jenž si neodpustil nějakou nemístnou poznámku. V téže minutě si nabíhá za obranu Nesládek, ale z hranice velkého vápna míří příliš vysoko. V 16. minutě fauluje Stejskal před pokutovým územím pronikajícího Hrobníka. V 17. minutě se Kučerovi nedaří z přímého kopu ani z následné dorážky propálit zeď. V 19. minutě chytá Žulevič Píchův centr z rozehraného rohového kopu z pravé strany. Ve 21. minutě střílí příliš vysoko z hranice velkého vápna Belák. Ve 22. minutě fauluje Hrobník u středového kruhu Píchu, který se po jeho zákroku těžce zvedá. Ve 24. minutě sbírá Sailer míč před dobíhajícím Nesládkem. Ve 28. minutě končí série tří štětských rohových kopů v řadě, bez přesné trefy. Ve 29. minutě chytá Sailer Kučerův centr z přímého kopu. Ve 32. minutě si vykoledoval žlutou kartu protestující Müller. Ve 32. minutě posílá z levé strany míč k bližší tyči Rothe a zde po kontaktu s Janovským padá Nesládek. Sudí Nehasil nařizuje pokutový kop, což se nelíbí Sailerovi, jehož připomínky mu vynášejí žlutou kartu jako bonus. Ve 33. minutě si staví míč Nesládek a střelou do protipohybu gólmana otevírá gólový účet tohoto duelu. Ve 34. minutě se po Neumannově ostřejším zákroku z trávníku těžce zvedá Janovský. Ve 35. minutě míjí branku Vokounův centr z přímého kopu. Ve 36. minutě je Menclův centr z levé strany sražen na roh. Ve 37. minutě nahrazuje Kala Prieložného. Ve 41. minutě rozehrává Vokoun rohový kop z pravé strany, ale Müllerovi je v souboji před brankou odpískán útočný faul. Ve 43. minutě odvrací rakovnická obrana Müllerův centr z pravé strany. Ve 45. minutě těsně míjí bližší šibenici Kučerova povedená střela z přímého kopu z levé strany. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 0:1.

Ve 46. minutě se po Hrobníkově zákroku z trávníku těžce zvedá Vokoun. Ve 48. minutě se po levé straně protahuje do vápna Kala, ale zakončit se mu nedaří. V 50. minutě dostává Stejskal zcela zbytečnou žlutou kartu za zdržování hry. V 51. minutě nachází Müller za obranu nabíhajícího Slavíčka, ale ten se nachází v ofsajdu. V 53. minutě se po souboji s Hradeckým těžce zvedá ve vlastním pokutovém území Mencl. V 54. minutě neprošla na za obranu nabíhajícího  Müllera Janovského přihrávka. V 55. minutě se po Nesládkově přihrávce dostává po pravé straně do vápna Hrobník, ale z ostrého úhlu posílá míč nad branku. V 56. minutě se po Nesládkově bodyčeku nechce vstávat Píchovi. V 57. minutě vyboxoval Žulevič Vokounův centr z pravé strany. V 59. minutě přihrává z pravé strany do vápna Nesládek na Boráka, ten nachází na středu tísněného Doláka, jenž vrací míč na hranici velkého vápna, odkud střílí Nesládek pouze do náruče připraveného Sailera. V téže minutě vysílá Pícha na pravé straně do zakončení Müllera, ale tomu se nedaří přesně zakončit. V 61. minutě střídá Brandejs Slavíčka. V 62. minutě letí nad branku Belákův centr z pravé strany. V 63. minutě rozehrává Vokoun rohový kop z levé strany, ale Žulevič nachází jeho centr v rukavicích. V 64. minutě centruje z levé strany Pícha, ale Müllerova nepovedená hlavička nemá šanci na úspěch. V téže minutě se po Hrobníkově zákroku poroučí k zemi kulhající Kala, který je zralý na střídání, které přichází po ošetření. V 66. minutě odstupuje kulhající Kala a na trávník vbíhá Čada. V 67. minutě je Vokounův centr z přímého kopu sražen na roh. V téže minutě centruje z levé strany Pícha, ale zády k brance zakončující Müller znovu ztroskotal na Žulevičovi. V 67. minutě vybíhá Sailer až za hranici velkého vápna, kde se mi daří odhlavičkovat míč před dobíhajícím Nesládkem. V 68. minutě stíhá Janovský prchajícího Nesládka, kterému se nedaří zakončit podle představ a tak volí přihrávku, která také není nejpřesnější. V68. minutě se po souboji s Neumanem poroučí ochotně na trávník Hrobník a hlavní rozhodčí nařizuje bez mrknutí oka další pokutový kop pro hosty. Míč si v 70. minutě znovu staví na penaltový puntík Nesládek, ale tentokrát vystihuje Sailer směr a chybí mu malý kousek, aby si na dobře umístěnou střelu sáhl. V 71. minutě nahrazuje Vrána Rotheho. V 71. minutě si vyšlápl Pícha na Hrobníka a další žlutá karta putuje na konto domácích. V 74. minutě předává Brandejs před vápnem míč Píchovi, jehož ránu zablokoval Dolák. V 76. minutě vysílá Pícha na levé straně do vápna Brandejse, jehož nabídku posílá tísněný Müller těsně vedle bližší tyče. V 79. minutě vlétl Čada do Žuleviče a vzápětí je dosti nevybíravě poslán k zemi Hradeckým, jenž může být vděčný za pouhé napomenutí žlutou kartou. Bránit svého spoluhráče spěchá Belák a začíná mela. Žulevič je v pořádku a může pokračovat. V 84. minutě zakopává Hrobník v přerušené hře míč a vidí zblízka žlutou kartu. V 85. minutě nachází Neuman z levé strany na středu Píchu, jenž pálí bez přípravy z hranice velkého vápna vysoko nad. V 85. minutě chytají Hrobníka křeče a ten se kácí na trávník. Vzápětí mu od nich pomáhají spoluhráči. V 86. minutě střídá Hrobníka Černý. V 87. minutě přidržel Černý před vápnem Brandejse, ale Vokounův centr z přímého kopu odvrací hostující obrana. V 87. minutě uniká na levé straně Vokoun Dolákovi, ale dále ho i za cenu žluté karty nepouští Vecka. V 88. minutě se vydává do útoku o gólman Sailer, jehož centr posílá Belák hlavou pouze do Žulevičových rukavic. V 90. minutě posouvá Kučera na levé straně míč na za obranu nabíhajícího Černého, ale Sailer vytanuje proti jeho střele parádní zákrok. O chvíli později centruje Pícha z levé strany ke vzdálenější tyči, kde hlavičkuje Neuman v těžké pozici vysoko nad. Nastavují se dvě minuty. V 91. minutě odstupuje autor obou branek Nesládek a na trávník se podívá Šrédl. V téže minutě se Neumanovi nedaří najít za obranu nabíhajícího Čadu, před nímž sbírá míč Hradecký. Utkání končí a Štětí si při opožděném vstupu do nového soutěžního ročníku připisuje hodně trpkou porážku 0:2, o které rozhodly dvě minimálně sporné Alešem Nesládkem proměněné penalty.

SK Štětí - TJ TATRAN Rakovník   0:2 (0:1)

Branky: 33. Nesládek (pen.), 70. Nesládek (pen.). Rozhodčí: Lukáš Nehasil – Petr Talpáš, David Jati. ŽK: 4. Prieložný, 32. M. Müller, 33. Sailer, 50. P. Stejskal, 71. Pícha – 12. Čech, 80. Hradecký, 84. Hrobník, 87. Vecka. Diváci: 100.

SK Štětí: Sailer – Belák, Neuman, P. Stejskal, Janovský – J. Slavíček (61. Brandejs), Vokoun, Pícha, Prieložný (37. Kala, 66. Čada) – Mencl – M. Müller.  Trenéři: Josef Jarolím, Pavel Hoznédl.

TJ TATRAN Rakovník: Žulevič – Borák, Vecka, Hradecký, Neumann – Rothe (71. Vrána), Čech, Hrobník (86. L. Černý), L. Dolák – P. Kučera – Nesládek (90+1. Šrédl).  Trenéři: Radim Nečas, Čestmír Kopřiva.