SLUNETA si veze z Brna krutý stobodový výprask

Brno - V minulém kole ztratili ústečtí basketbalisté slibně rozehrané sousedské derby s Děčínem. Tentokrát čekala hodně důležitá bitva v Brně, kde nutně potřebovali vyhrát, což se jim znovu nepodařilo. Již první minuty ukázali, že to nebudou mít Severočeši, tedy pokud budou chtít zvítězit, vůbec snadné. Na přestávku odcházejí s šestibodovou ztrátou, která se dá celkem v poklidu dohnat. Jenže ve třetí čtvrtině zažívají hosté tradiční střelecký kolaps, trvající pět minut, ze kterého se již nevzchopili. V poslední desetiminutovce jejich ztráta narůstá až na propastných osmadvacet bodů. SLUNETA se propadá v neúplné tabulce na devátou příčku a to minimálně do nedělní dohrávky Královských Sokolů v Pardubicích.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Blake. Ve druhé minutě kontruje Autrey, 2:2. Ve třetí minutě zvyšuje Georgiev na 10:2. Ve čtvrté minutě se znovu připomíná Autrey, 10:6. V páté minutě míří přesně Georgiev, 12:6. S bleskovou odpovědí přispěchal Rakočevič, 12:8. V šesté minutě pálí za tři body Bálint, 17:8. V téže minutě oplácí stejnou mincí Autrey, 17:11. V sedmé minutě proměňuje Rakočevič dva trestné hody, 17:13. V osmé minutě zaznamenává dvě trojky v řadě Farský, 23:13. V deváté minutě proměňuje Hanes třetí ze čtyř nařízených trestných hodů, 23:16. V desáté minutě je při střelbě faulován Půlpán, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 26:16. V téže minutě si připisují po třech bodech Fait a Hanes, kteří snižují na 26:22.

V 11. minutě se blýskl další trojkou Hanes, 26:25. V téže minutě zužitkoval Půlpán pouze jeden trestný hod, 27:25. Ve 12. minutě dorovnává Maděra na 27:27. V téže minutě pálí za tři body Farský, 31:27. Ve 13. minutě se nemýlí Rakočevič, 31:29. V téže minutě je při střelbě faulován Rakočevič, který k uznanému koši přidává další bodík z trestného hodu, 34:29. Ve 14. minutě dotahuje David Severočechy na rozdíl jediného bodu, 34:33. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Puršl, 36:33. V 15. minutě posílá míč do koše Rakočevič, 36:35. V 16. minutě zvyšuje Blake trojkou na 40:35. V 16. minutě se ujímá Karlovského střela, 40:39. V 17. minutě si připisuje tři body Nečas, 43:39. V téže minutě o sobě dává vědět Hanes, 43:41. V 19. minutě navyšuje Blake brněnský náskok na 47:41. S bleskovou odpovědí přispěchal Maděra, 47:43. Ve 20. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Krakovič, 49:43. O chvíli později se nemýlí Hanes, 49:45. Pouhou vteřinu před odchodem na přestávku upravuje Krakovič poločasový výsledek na 51:45.

Ve 21. minutě se prosazuje Puršl, 53:45. V téže minutě kontruje Hanes, 53:47. Ve 22. minutě odpovídá na další Puršlův koš Rakočevič, 55:49. Ve 23. minutě se nemýlí Hanes, 55:51. Ve 25. minutě proměňuje Půlpán dva trestné hody, 59:51. V téže minutě si připisuje tři body Autrey, 59:56. Ve 29. minutě zvyšuje Bálint na propastných 77:56 a hosté jsou zralí na ručník. Vteřinu před koncem této části pálí za tři body David a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 77:59.

Ve 31. minutě je při střelbě faulován Autrey, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 77:62. Ve 32. minutě zaznamenává trojku Kozina, 82:62. Ve 33. minutě se trefuje M. Šotnar, 82:64. V téže minutě zužitkoval Jokl pouze jeden trestný hod, 83:64. Ve 35. minutě proměňuje dva trestné hody Karlovský, 83:66. Ve 37. minutě posílá míč do koše Nečas, 92:66. Ve 38. minutě míří přesně Stegbauer, 92:70. Ve 40. minutě pálí za tři body Bálint, 98:70. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Stegbauer, 98:72. Devatenáct vteřin před závěrečným klaksonem zaznamenává Jokl stý brněnský bod a upravuje výsledek na pro SLUNETU hodně krutých 100:72.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem   100:72 (26:22, 51:45, 77:59)

Basket Brno: Blake 15, Bálint 13, Půlpán 12, Puršl 11, Nečas 10, Farský 9, Georgiev 8, Krakovič 8, Kozina 5, Jokl 5, Husták 3, Křivánek 1.  Trenér: Lubomír Růžička.

SLUNETA Ústí nad Labem: Hanes 19, Autrey 13, Rakočevič 10, David 7, Fait 7, M. Šotnar 4, Maděra 4, Karlovský 4, Stegbauer 4.  Trenér: Antonín Pištěcký.

Trojky: 26/12 - 22/6

Trestné hody: 31/20 - 16/12

Doskoky: 49 - 28

Osobní chyby: 22 - 27