Lovci si v domácím duelu s Cementem Hranice připisují důležitou výhru, Jan Kupa se blýskl devíti brankami

Lovosice - V minulém kole urvali lovosičtí házenkáři v Jičíně výhru ve fantasticky sehrané poslední desetiminutovce. Tentokrát přivítali v hale Chemik Cement Hranice a do zápasu vstupovali v roli papírového favorita, kterou nakonec potvrdili. Pojďme pěkně po pořádku. První poločas přinesl vyrovnanou bitvu a až pětiminutový střelecký výpadek hostů rozhoduje o tom, že si domácí odnášejí na přestávku vedení o tři góly. Ve druhé půli hraničtí znovu zabrali a opět se jim podařilo vrátit do zápasu, ale vaz jim definitivně zlomil další střelecký výpadek, během něhož si lovosičtí vytvořili rozhodující náskok. Lovcům po tomto kole posouvají v neúplné tabulce na třetí příčku, ale čtvrtá Dukla Praha ztrácí pouhé dva mody a má tři zápasy k dobru.

Ve druhé minutě se individuálně prosazuje Trkovský, jenž otevírá gólový účet tohoto duelu. V téže minutě si naskakuje na devíti metrech Mucha a Hrdlička, který si na míč sáhl, mu v cestě do sítě zabránit nedokázal, 1:1. Ve třetí minutě zakončuje rychlý protiútok Strazdins, 2:1. Ve čtvrté minutě zakončuje na druhé straně další rychlý protiútok Zbránek, a trestá tak chybu Trkovského, jenž přišel zcela zbytečně o míč, 2:3. V osmé minutě napravuje Trkovský své předchozí zaváhání a dorovnává na 3:3. V deváté minutě zaplouvá do sítě Rumianova rána o zem, 3:4. V desáté minutě nachází svůj cíl Kupův podstřel, 4:4. V 11. minutě proměňuje Piwko sedmimetrový hod střelou o zem, 4:5. V téže minutě kontruje ostře střežený Kupa, 5:5. Ve 12. minutě se Piwkův pokus odráží od tyče za brankovou čáru, 5:6. V téže minutě odpovídá z levého křídla Motl, 6:6. Ve 13. minutě míří přesně Čadra, 6:7. V 15. minutě nachází mezeru mezi nohama gólmana Klementa Kylíšek, 7:7. V 16. minutě vrací vedení na stranu Hranic Mucha, 7:8. V téže minutě proměňuje sedmimetrový hod se štěstím Motl, 8:8. V 17. minutě trestá Boučkův faul z nařízeného sedmimetrového hodu Piwko, 8:9. V 19. minutě se po chybě Cementu u postranní čáry zmocňuje míče Motl a ten ví, jak s ním má naložit, 9:9. Ve 23. minutě zvyšuje Mucha na 9:12. Ve 27. minutě je vše zcela jinak, Kupa posílá svůj tým do drobného trháku 14:12. Ve 28. minutě ukončuje Čadra pětiminutovku, ne které hraničtí ani jednou neskórovali, 14:13. Ve 30. minutě vyfasoval Zourek červenou kartu za faul na Brože a míří tedy předčasně do sprch. Pouhé čtyři vteřiny před přestávkou upravuje Trkovský v oslabení poločasový výsledek na 16:13. Následnou Muchovu branku rozhodčí neuznávají, protože jí bylo dosaženo po skončení hrací doby první části.

Ve 31. minutě přetlačuje Brož na pivotu svého strážce a se štěstím překonává Hrdličku, 16:14. Ve 32. minutě se zavěsil nad obranu Trkovský, 17:14. Ve 34. minutě trestá lovosickou chybu svou druhou brankou v řadě Zbránek, 17:16. V téže minutě prolétl Klementovi mezi nohama Jonášův podstřel, 18:16. Ve 35. minutě proměňuje Magrla po Strazdiņsově minimálně sporném zákroku nařízený sedmimetrový hod, 18:17. Ve 37. minutě pálí z výskoku přesně Rumian, 18:18. Ve 39. minutě se trefuje z levého křídla Motl, 19:18. Ve 41. minutě přetlačil Fulneček na pivotu své strážce a poté nedal Hrdličkovi šanci, 19:20. Ve 45. minutě zvyšuje Kylíšek z rychlého protiútoku na 24:20. Ve 48. minutě vykřesává pro hosty jiskřičku naděje Magrla, 24:22. V 52. minutě se ujímá Kupův podstřel při signalizované pasivitě, 27:22. V 53. minutě obchází Mucha Jonáše a po naskočení do brankoviště posílá míč k tyči, 27:23. V 54. minutě se v oslabení prosazuje Strazdins, 28:23. V 56. minutě zaznamenává Zbránek z rychlého protiútoku druhý gól v řadě, 28:25. V 58. minutě proměňuje Kupa sedmimetrový hod, 29:25. V téže minutě kontruje Fulneček, 29:26. V 60. minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje i Bouček, 30:26. Dvaadvacet vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Zbránek výsledek tohoto duelu na konečných 30:27.

HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice   30:27 (16:13)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 9/2, Strazdiņs 2, J. Motl 6/2, Bouček 1, V. Kovář, Trkovský 7, Zourek, Jonáš 1, Stach, Heřmanovský, Kylíšek 3.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

TJ Cement Hranice: Klement, Vydra – Mucha 4, Magrla 4/1, Brož 1, Čadra 2, Rumian 3, Padalík, Piwko 4/2, Fulneček 2, Vincour, Protivánek, Bandy, Oselský, Zbranek 7, Mrnuštík.  Trenéři: Miroslav Bartoň, Martin Schober.

Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2. Vyloučení: 4 – 5. ČK: 30. Zourek. Diváci: 0.