Stadion padl v rozhodujícím sedmém čtvrtfinálovém duelu v Jihlavě a semifinále si zahraje Dukla

Jihlava - V šestém čtvrtfinálovém duelu play off Chance ligy prohráli litoměřičtí hokejisté v Kalich Areně ve druhém prodloužení s Duklou Jihlava a neproměnili tak ani druhý mečbol. Sedmá a rozhodující bitva o bytí a nebytí byla na programu v úterý 30. března 2021 a hostila ji CZ LOKO Aréna v Jihlavě. Domácí vstupují do zápasu aktivně a v první třetině se ujímají těsného vedení. V prostřední části Severočeši sice vyrovnávají, ale o chvíli později trestá Dukla nepovedené střídání hostů a s těsným náskokem vstupuje i do posledního dějství ve kterém přidává pojistku a poté se již o postup do semifinále připravit nenechá, i když soupeř bojuje až do posledních vteřin. Z postupu do semifinále se tedy raduje Dukla Jihlava, která sice byla favoritem, ale na postup se pořádně nadřela. Stadion, kterému chybělo trochu štěstí a hlavně zraněný Matěj Beran, jehož góly a asistence mohly převážit misku vah na opačnou stranu, se určitě nemá zač stydět. Díky hoši!

V první minutě neprošli domácí přes střední pásmo a kotouč opouští hrací plochu. V téže minutě posunuje Čachotský podél levého mantinelu kotouč na Mareše, který o něj přichází. Na zteč se vydává  Válek, jemuž se nedaří přejít přes dvojici protihráčů. Ve druhé minutě protečoval Pekr puk do útočného pásma. V téže minutě nachází Marcel u modré čáry Konečného, jehož pokus si gólman Zhukov pohlídal a poté za jeho brankou bojují o kotouč Jánský s Kolářem a Illéšem. Ve třetí minutě přihrává Výrisk do středního pásma Miškářovi, ale následná Holého bomba se odráží od plexiskla za brankou. Ve čtvrté minutě posouvá Jiránek kotouč do útočného pásma Pekrovi, ale Holému se jej podaří zastavit, ale jeho přihrávka na Berku končí zakázaným uvolněním. V téže minutě končí na tribuně Jebavého tečovaná střela. V páté minutě hledá Konečný z prostoru mezi kruhy rozjetého Válka, ale ten se k puku nedostává. V téže minutě nastřeluje Urban z levého kruhu pouze boční síť. V šesté minutě vyráží Zhukov před sebe Holého nahození, ale u tyče si pohlídal i Jindrovu dorážku, po které jeho spoluhráči odpalují kotouč na zakázané uvolnění. V sedmé minutě posílá po souboji s Marešem z ostrého úhlu kotouč před branku Miškář, ale Zhukov tuto slibnou nabídku odráží. V osmé minutě hledá Procházka zpětnou přihrávkou u modré čáry Jebavého, ale tomu utíká kotouč do středního pásma. V deváté minutě je Eliáš potrestán za vysokou hůl, kterou zasáhl do obličeje Válka. V téže minutě vyhrává Lichanec vhazování a jihlavští se osvobozují. O chvíli později ujíždějí domácí v oslabení do přečíslení dva na jednoho, ale Strejčkovu ránu z vrcholu pravého kruhu kontroloval Král pohledem. V desáté minutě postrádá přesnost Jiránkův pokus z prostoru mezi kruhy. V téže minutě je Severočechům odpískáno zakázané uvolnění. O chvíli později zablokoval Výtisk hokejkou Skořepovu střelu z pravého kruhu. V 11. minutě se dostává ke střele i dorážce z prostoru mezi kruhy Strejček, ale Král obě likviduje, přičemž dorážku do odkryté branky vykopává špičkou betonu. Ve 12. minutě posílá Havránek kotouč zpět na své obránce. V téže minutě dohrává Marcel tvrdě u Havránka a ten se po nárazu hlavou do mantinelu těžce zvedá z ledu a odjíždí na střídačku. Ve 13. minutě ustál Výtisk souboj s Judou a posílá ho na Berku, jehož nahození přidržuje Zhukov v lapačce. V čase 13:25 přistrkuje Mareš na pravé straně od červené čáry kototč Lichancovi, jehož parádní přihrávku uklízí Havránek do levé šibenice, kde byla Králova lapačka o chvilku později, než bylo potřeba. O chvíli později nabíjí Fronk před branku Illéšovi, proti jehož bekhendovému zakončení vytahuje Král fantastický zákrok lapačkou. V 15. minutě přistává kotouč na litoměřické střídačce, kam zblokoval Brožovo nahození Holý. V 16. minutě končí zakázaným uvolněním Harkabusova nepřesná přihrávka na Zadražila. V téže minutě vrací Havránek kotouč na modrou čáru Bilčíkovi, jehož pokus vyklepává Král z lapačky. V 17. minutě vyráží Král Illéšovu střelu z těsné blízkosti, ale z těžké pozice nedokázal kotouč za brankovou čáru procedit Jiránek. V téže minutě je Marcel vyloučen za držení Čachotského. O chvíli později odpaluje kotouč na opačnou stranu kluziště Jícha a následně je na levé straně do ofsajdové pasti lapen Fronk. V 18. minutě vyráží Král do rohu Černého bombu od modré čáry. V téže minutě se daří vyhodit kotouč do bezpečí Miškářovi. V 19. minutě je nad branku sražena Dundáčkova rána. Ve 20. minutě se nedostal k dorážce Strejčkova nahození nikdo z jihlavských. O chvíli později ujíždějí litoměřičtí do přečíslení tři na dva, ale Zhukov si pohlídal slabý pokus, který ho nemohl rozhodit. V téže minutě sbírá Illéš kotouč po Jiránkově střele a poslední vteřiny se již pouze dohrávají. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Ve 21. minutě to zkouší z ostrého úhlu Procházka. V téže minutě končí Skořepův pokus na bruslích bránících hráčů. Ve 22. minutě nabíjí Harkabus zpoza branky do pravého kruhu Strejčkovi, ale s vypíchnutým kotoučem spěchá dopředu Stehlík, jemuž vypomáhá Konečný, jehož prudkou přihrávku nedokázal Stehlík zpracovat. Ve 23. minutě přihrává Havránek do pravého kruhu Pekrovi, jehož střela je zblokována. V téže minutě míří na trestnou lavici Havránek, který nejprve zahákoval Válka a v signalizované výhodě narazil tvrdě na mantinel Urbana, takže může být moc rád za pouhé dvě minuty. Ve 24. minutě čelí jihlavská obrana obrovskému tlaku a navíc přichází Strejček o hokejku. V téže minutě krotí Zhukov Miškářovu bombu od modré čáry. Ve 25. minutě se nedaří Severočechům založit kloudnou akci. V téže minutě posouvá Černý podél mantinelu kotouč na Pekra, jemuž se nedaří procpat puk do středního pásma, ale ten se následně ocitá v ochranné síti. Ve 26. minutě zastavuje rodící se litoměřickou akci ofsajd. Ve 27. minutě posílá Fronk zpětnou přihrávku na Illéše a následuje další ofsajd hostů. V téže minutě nedokázal před brankou operující Toman zpracovat Zhukovem vyražený kotouč. Ve 28. minutě schytal Bilčík Výtiskovu bombu a okamžitě se kácí na led, ale po chvilce se zvedá a kulhá na střídačku. Ve 28. minutě bude Zadražil pykat za faul loktem. V čase 28:27. nabíjí Holý z levé strany od modré čáry na vrchol pravého kruhu Miškářovi, jehož bomba bez přípravy propadává Zhukovovi pod lapačkou. V čase 29:52 střídající hosté zcela propadávají ve středním pásmu a v přečíslení dva na osamoceného Kremláčka přihrává Čachotský ze středu do levého kruhu Skořepovi, kterému se daří procedit kotouč pod Královou vyrážečkou k bližší tyči. Ve 31. minutě rozehrává Král Černého nahození ze středního pásma na Jíchu, jemuž se daří vybojovat vhazování před Zhukovem. Ve 32. minutě je Holý potrestán za hákování Jiránka. V téže minutě nabíjí Čachotský Pekrovi, jehož nepříjemnou ránu Král krotí. V téže minutě končí Skořepova tečze středního pásma až v ochranné síti. Ve 33. minutě končí další jihlavská akce zbytečnou Zadražilovou zpětnou přihrávkou v pravém kruhu. Ve 34. minutě se Severočeši provinili zakázaným uvolněním. V téže minutě sbírá Výtisk za brankou Marešovo nahození a rozvážně vyváží kotouč až za branku Dukly. Ve 35. minutě sbírají domácí Miškářovo nahození a vydávají se na zteč. Ve 36. minutě nachází Jolář zpoza branky Zadražila, ale ten z těsné blízkosti na Krále nevyzrál. Ve 37. minutě nabíjí Toman na modrou čáru Výtiskovi, jehož bombu bez přípravy si Zhukov pohlídal. Ve 38. minutě nepotrestal Skořepovo zaváhání Urban, jehož rána, místo očekávané přihrávky před zcela odkrytou branku na Stehlíka, míjí vzdálenější tyč. V téže minutě ustál Král nepřehlednou situaci před svou klecí. Ve 39. minutě se daří Holému udržet útočné pásmo, ale následná kombinace postrádá moment překvapení. Ve 40. minutě nachází Válek před brankou zcela volného Holého, ale tomu v rozhodujícím okamžiku kotouč odskakuje. V téže minutě se do útočného pásma neprotáhl Procházka a následně se nepodařilo Kolářovi vyslat do úniku Skořepu. O chvími později se odráží od zadního mantinelu Havránkova rána. Druhý třetina končí a na tabuli svítí stav 2:1.

Ve 41. minutě vyráží Král Illéšův pokus. V téže minutě hledá Čachotský z otočky před brankou Skořepu, ale pozorný Výtisk kotouč zastavuje. Ve 42. minutě posílá Konečný kotouč do mumraje před střídačkami. Ve 43. minutě nahazuje Jánský kotouč do útočného pásma, odkud ho domácí odpalují ke Královi. Ve 44. minutě vyprášil Královu lapačku Bilčík. V téže minutě postrádá přesnost Pekrova bomba zpoza obránce z levého kruhu. Ve 45. minutě pálí při přečíslení dva na jednoho z levého kruhu Toman, ale Zhukova nezaskočil. V téže minutě si Severočeši vypomáhají zakázaným uvolněním. O chví,i později prodlužuje Zhukov nahozený kotouč za sebe na Strejčka, který schytal do zad krosček od Stehlíka a s bolestivou grimasou v obličeji se zvedá z ledu. Hra plyne bez přerušení dál. Ve 46. minutě po střele od modré čáry přikrývá raději Zhukov kotouč a přerušuje hru, Ve 47. minutě napřahuje po přechodu modré čáry Fronk, ale kotouč se zastavuje o brusle bránících hráčů, kde so ho bere Procházka, jenž při obcházení Eliáše padá. Ani tentokrát se nevylučuje. Ve 48. minutě nabíjí Havránek od mantinelu na modrou čáru Eliášovi, jehož pokus doplachtil do Královy připravené lapačky. Ve 49. minutě obkroužil útočné pásmo Konečný, jenž si nejprve vytáhl Zhukova z branky, a poté servíruje kotouč do brankoviště, kde se přes dvojici bránících hráčů nedostává k dorážce Urban. V téže minutě se hosté provinili zakázaným uvolněním. V 50. minutě kombinuje Dundáček ve vlastním obranném pásmu s Marešem. V čase 50:15 si u levého mantinelu zpracoval Skořepa kotouč vyhozený z vlastního obranného pásma Eliášem a po propadnutí Miškáře v přečíslení dvou proti osamocenému Jebavému přihrává z levého kruhu na hranici pravého kruhu Havránkovi, jehož rána bez přípravy zaplouvá do bližší šibenice. V 52. minutě nachází Lichanec Strejčka, jehož bomba do středu branky nevyvádí Krále z klidu. V 53. minutě zachycuje Jebavého přihrávku Pekr, jehož nabídku nedokázal mezi kruhy zpracovat Harkabus, který nakonec ani nevystřelil. V 54. minutě je u jihlavské střídačky zastaven Illéš, ale Fronk zaváží kotouč do levého kruhu, odkud vysílá zcela nepřesný pokus. V 55. minutě zblokoval Výtisk ramenem Strejčkovu střelu. V téže minutě zastavuje Strejček u mantinelu Urbana. V 56. minutě si dojíždí za brankou své nahození Marcel a hosté i nadále neskládají zbraně. V 57. minutě se před Zhukovem, který přišel o masku, pošťuchují Eliáš s Tomanem. V čase 56:03 usedá Tomáš Král na střídačku a Severočeši to zkoušejí v šesti. O chvíli později vyfasoval Bilčík menší trest za vysokou hůl. V 57. minutě schytal Strejček Procházkovu bombu od modré čáry a kotouč se od něho odráží do ochranné sítě. V téže minutě se po podklouznutí soupeře vydává do samostatného úniku Skořepa, ale tomu odskakuje puk od hokejky. V 58. minutě pálí Miškář z pravého kruhu do ochranné sítě. V čase 57:12 si bere trenér David Bruk oddechový čas. O chvíli později ustála domácí obrana obrovský tlak, který odstartovala Miškářova rána, kterou dorážek neúspěšně Jícha. Na hranici brankoviště se vydal i Výtisk, jenž tam dělal pořádný průvan a navíc mohl dorazit střelu T. Svobody z levého kruhu, ale nestalo se tak a poté co přichází Zhukov o masku je hra přerušena. V 59. minutě posílá Bilčík kotouč až do útočného pásma. V téže minutě nastřeluje Fronk z ostrého úhlu pouze boční síť. V 60. minutě se domácí dostávají do přečíslení tři na jednoho, ale Zadražil volí místo přihrávky zcela volným spoluhráčům střelu a trefuje pouze holenní chrániče před sebou stojícího Marcela. V téže minutě se bojuje o kotouč u trestné lavice, ale už je rozhodnuto. Utkání končí výsledkem 3:1 a Dukla se po fantastickém obratu ze stavu 1:3 na 4:3 na zápasy zaslouženě raduje z postupu do semifinále, kde bude jejím soupeřem Vsetín. Stadion propásl obrovskou příležitost na historický úspěch pro litoměřický hokej, ale hráči se určitě nemají zač stydět. Stačilo trochu štěstíčka a z postupu se mohli radovat Severočeši, které dělili v předchozím duelu od postupu necelé dvě minuty.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice   3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. T. Havránek (Lichanec, Mareš), 30. Skořepa (Čachotský), 51. T. Havránek (Skořepa, Eliáš) – 29. Miškář (J. Holý, M. Procházka). Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák – Martin Kreuzer, David Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 34:20 (11:6, 8:8, 15:6). Zblokované střely: 13:17. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Dukla Jihlava: Zhukov (J. Brož) – T. Černý, D. Kolář (A), Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), V. Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – T. Havránek, Lichanec, Juda.  Trenéři: Viktor Ujčík, Karel Nekvasil.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A) – T. Svoboda, Miškář, M. Procházka – Berka, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský – Soukup.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.