Arma prohrála i díky hrubce Mariána Tvrdoně domácí souboj s Prostějovem

Ústí nad Labem - V minulém kole prohráli střelecky se trápící ústečtí fotbalisté zcela jednoznačně domácí souboj s Hradcem Králové. Tentokrát přivítali před televizními kamerami v bitvě dvou sousedů v tabulce třetí Prostějov, kterému se na hřištích soupeřů nebývale daří. Hosté se po necelých dvaceti minutách ujímají vedení, když se jim daří potrestat hodně nepovedenou rozehrávku Mariána Tvrdoně. Jedenáct minut před odchodem na přestávku přidávají i druhý přesný zásah. Na začátku druhého poločasu se daří snížit domácímu kapitánovi Václavu Proškovi, ale poté již nastřeluje Michal Bílek povedenou střelou z přímého kopu břevno. Arma nebodovala již ve třetím zápase v řadě a v tabulce ji může na čtvrté příčce vystřídat Chrudim, ale pouze v případě, že v domácí bitvě porazí Duklu Praha.

V první minutě zastavuje úvodní prostějovskou akci ofsajd. V téže minutě zastavuje Omale nedovoleně Koubka. Ve druhé minutě rozehrává Miskovič rohový kop z pravé strany. Ve čtvrté minutě vkládá Brak nohu do Koudelkovy rány. V páté minutě fauluje Miskovič u středové čáry Píchala. V šesté minutě zblokoval Kopřiva Jiránkův pokus. V sedmé minutě rozehrává Miskovič další rohový kop. V deváté minutě si nabíhá z pravé strany do vápna Machynek, ale Bílek stíhá včas zatáhnout za záchranou brzdu a sudí Ulrich vytahuje žlutou kartu. V desáté minutě se na Juráskův slibný centr natahuje marně zcela zapomenutý Kopřiva, na kterého zívala odkrytá branka. Ve 12. minutě nepropálil obranný val hostí Koubek. Ve 13. minutě přistrčil Schuster v souboji Koubka a Severočeši dostávají výhodu přímého kopu. Ve 14. minutě předává Píchal ve vápně míč Zlatohlávkovi, jehož slabá propagační přízemní střela nevyvádí pozorného Tvrdoně z klidu. V 16. minutě vybojoval Prošek rohový kop, který z levé strany sám rozehrává, V 17. minutě centruje po Machynkově přihrávce Kopřiva, ale pro míč si došel Tvrdoň. V 19. minutě vystihuje Tvrdoňovu nepřesnou rozehrávku Píchal jehož přihrávku protečoval mezi Brakovýma nohama do pokutového území Koudelka na za obranu naběhnutého Zlatohlávka, jenž bez problémů přehazuje na hranici malého vápna vyběhnutého Tvrdoně. Ve 21. minutě se dostali hosté do přečíslení čtyři na jednoho, ale Kopřivovu nabídku nezužitkoval Píchal, který nenašel recept na Tvrdoně, který vytahuje hodně důležitý zákrok. Ve 24. minutě se ženou ústečtí za vyrovnáním, ale nedaří se jim přelstít prostějovskou obranu. Ve 26. minutě pálí Koudelka z dálky příliš vysoko. Ve 28. minutě rozehrává Prošek čtvrtý rohový kop Severočechů. Následuje rohový kop z pravé strany. Ve 31. minutě posílá malou domů Bala, ale gólman Mucha nastřeluje pouze napadajícího Proška, od něhož se míč odráží do Muchovy náruče. Ve 32. minutě vyfasoval žlutou kartu Píchal, který se tomu diví, protože neví za co, ale šlo o předchozí ostrý zákrok na Bílka. Ve 33. minutě letí nad branku Kopřivův pokus zpoza šestnáctky. Ve 34. minutě přihrává od pravé postranní čáry do vápna ke koncové čáře Zlatohlávkovi, jehož nabídkou nepohrdl Kopřiva, který uklízí z hranice velkého vápna míč mezi Brakem a Miskovičem přesně ke vzdálenější tyči, kam se za ním natahoval Tvrdoň marně. Ve 37. minutě zastavuje ústeckou snahu ofsajd. Ve 28. minutě fauluje Zlatohlávek na středové čáře Braka. Ve 40. minutě nedoletěl k Proškovi Čičovského centr, který odkopává do bezpečí Machynek. Ve 41. minutě nabíjí ve vápně z pravé strany Koubek na střed Proškovu, jehož střela za záklonu plachtí nad břevno. Ve 43. minutě zastavuje Omale na bránu směřující Jiránkovu ránu. Ve 45. minutě chytá Tvrdoň dalekonosnou Koudelkovu střelu směřující do středu branky. V téže minutě dostává Bala žlutou kartu za faul na Koubka u středové čáry. V prvním poločase se nastavuje jedna minuta a v té se prezentuje Tvrdoň další minulou, po které nachází Zlatohlávek na levé straně nabíhajícího Juráska, ale ten je lapen do ofsajdové pasti. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 0:2.

Do druhé půle nahrazují Chodora s Kušejem Jiránka s Čičovským. Ve 46. minutě nabíjí Kušej z pravé strany od koncové čáry do vápna Bílkovi, jehož pokus sráží Bala na roh. V téže minutě je na hranici velkého vápna faulován Glöckner a domácí dostávají výhodu přímého kopu z hodně slibného místa. Ve 48. minutě nastřeluje Bílek z přímého kopu břevno. V 50. minutě vysunuje Kušej na pravé straně do vápna Emmera, který nabíjí ke vzdálenější tyči Proškovi, jemuž se daří propálit, nejen Machynka, jehož skluz přišel pozdě, ale i Muchu, trefeného míčem do obličeje. V 51. minutě zůstává na trávníku ležet po hlavičkovém souboji s Emmerem Omale a dochází k menší strkanici, kterou ukončuje velmi rychle hlavní rozhodčí. Severočeši po přestávce hýří aktivitou. V 58. minutě vybojovali Strada s Kušejem roh. V 61. minutě vidí žlutou kartu Miskovič, který si neodpustil nějakou poznámku. V 62. minutě rozehrává Koudelka první prostějovský rohový kop. V 63. minutě, po rychlém Tvrdoňově výkopu, si hostující obrana poradila s Proškovým pokusem o rychlý protiútok. V 65. minutě je Proškův centr sražen na jubilejní desátý ústecký roh. V 68. minutě nachází Bílek na pravé straně Kušeje, jehož střelu si Mucha pohlídal. V 69. minutě se nevešel mezi tři tyče Koubkův pokus. V 69. minutě střídá Zapletal Sečkáře. V 72. minutě odstupují Koubek s Miskovičem a na trávník vbíhají Ikugar s Gollnackem. V 73. minutě vytěsňuje Tvrdoň na roh Kopřivovu střelu z těsné blízkosti. V 74. minutě rozehrává Prošek již jedenáctý rohový kop svého celku. V 77. minutě čelí hostující obrana úspěšně narůstajícímu tlaku Severočechů. V 79. minutě odkopává Mucha míč pouze do zámezí. V 80. minutě nahrazuje zraněného Proška Cantin a na opačné straně odstupují Zlatohlávek s Machýnkem na jejichž posty přicházejí Matoušek se Šmehylem. V 82. minutě utíkají hosté ve třech proti osamocenému Tvrdoňovi, ale Píchalova branka není uznána pro ofsajd. V 83. minutě prověřuje Tvrdoně Matoušek. V 84. minutě ukrývá Mucha v rukavicích Ikugarovu slabou hlavičku. V 85. minutě míří z levé strany nepřesně Jurásek. V 86. minutě nedosáhl žádný z ústeckých na Bílkův centr z přímého kopu. V 87. minutě nabíjí Píchal Kopřivovi, který zaměstnává Tvrdoně a následné nastřeluje Jurásek z levé strany pouze boční síť. Nastavují se tři minuty. V 91. minutě rozehrává Bílek přímý kop a před prostějovskou branku spěchá i Tvrdoň. Bílek posouvá míč na Kušeje, jehož povedený centr posílá Tvrdoň hlavou těsně vedle vzdálenější tyče. V téže minutě střídá Spáčil Koudelku. V 93. minutě se hostům podařilo dostat míč na útočnou polovinu, kde se snaží poslední vteřiny dohrát. Utkání končí a Arma si připisuje třetí porážku v řadě, z toho druhou na vlastním stadionu.

FK Ústí nad Labem - 1. SK Prostějov  1:2 (0:2)

Branky: 50. Prošek – 19. Zlatohlávek, 34. Kopřiva. Rozhodčí: Tomáš Ulrich – Jaroslav Poživil, Petr Líkař. ŽK: 9. M. Bílek, 61. Miskovič – 32. Píchal, 45. Bala. Diváci: 70.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, Brak, M. Bílek – Miskovič (72. Gollnack), Jiránek (46. Chodora) – Prošek (C) (80. Cantin), Čičovský (46. Kušej), Emmer – Koubek (72. Ikugar).  Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek (80. Šmehyl), Schuster (C), Bala, Sečkář (69. Zapletal) – Koudelka (90+1. Spáčil), Omale, Kopřiva, Jurásek – Píchal, Zlatohlávek (80. Matoušek).  Trenéři: Pavel Šustr, Peter Aleksijević.