SLUNETA nestačila na Nymburk ani doma a končí celkově na osmé příčce

Ústí nad Labem - Ve druhém čtvrtfinálovém duelu prohráli ústečtí basketbalisté na palubovce jasného favorita nejen této série, ale i na celkový primát, kterým je již po mnoho let Nymburk. Třetí souboj, do kterého vstupovali hosté s výhodou prvního mečbolu, se uskutečnil ve čtvrtek 29. dubna 2021 ve Sportcentru SLUNETA v Ústí nad Labem. Domácím vyšla nad očekávání první čtvrtina, kterou vyhráli o dva body. Postupně začali přebírat otěže tohoto utkání do svých rukou Středočeši, kteří se na konci radují nejen z výhry o čtyřiadvacet bodů, ale i z postupu do semifinále, po vítězství v této sérii 3:0 na zápasy. SLUNETA se tedy loučí s tímto smutným soutěžním ročníkem, kterému chyběli diváci na tribunách, dle předpokladu již ve čtvrtfinále a v tabulce jí patří osmá příčka. Věřme, že u týmu zůstane na postu trenéra Jan Šotnar, kterému by se mohlo podařit v příští sezóně dotáhnout své svěřence o nějaké to místečko výš.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu trojkou Dalton. Ve druhé minutě zvyšuje Benda již na 0:7. Ve čtvrté minutě dorovnává Autrey na 7:7. V téže minutě se opět prosazuje Dalton, 7:9. V páté minutě si připisuje tři body Haiblík, 12:9. V téže minutě je při střelbě faulován Prewitt, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu. V sedmé minutě zužitkoval Fait pouze jeden trestný hod, 19:12. V osmé minutě ho napodobuje Obasohan, 19:16. V téže minutě pálí za tři body David, 22:16. V desáté minutě překlápí vedení na nymburskou stranu Harding, 22:23. Šest vteřin před koncem této části se blýskl trojkou Stegbauer, 25:23.

V 11. minutě míří přesně Benda, 25:25. Ve 13. minutě navyšuje Pecka ústecký náskok na 30:25. Ve 14. minutě posílá míč do koše Benda, 30:32. V téže minutě se ujímá Haymondův pokus, 32:32. V 17. minutě zvyšuje Hruban na 32:41. V 18. minutě zaznamenává tři body Fait, 37:41. V 19. minutě proměňuje dva trestné hody Palyza, 37:44. V téže minutě ho napodobuje Fait, 39:44. Ve 20. minutě pálí za tři body Harding, 39:47. Čtyřiatřicet vteřin před přestávkou upravuje Hanes poločasový výsledek na 41:47.

Ve 21. minutě se trefuje Dalton, 41:49. Ve 22. minutě pálí za tři body Fait, 44:49. Ve 23. minutě kontruje Benda, 44:51. V téže minutě zužitkoval Pecka pouze jeden trestný hod, 45:51. Ve 25. minutě střílí přesně Hruban, 45:56. Ve 26. minutě se nemýlí Stegbauer, 47:56. Ve 28. minutě proměňuje dva trestné hody Palyza, 47:64. V téže minutě si připisuje tři body David, 50:64. Šest vteřin před koncem této části přidává tři body Harding a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 50:70.

Ve 31. minutě se prosazuje Kovář, 50:72. Ve 33. minutě snižuje Hanes na 56:72. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Prewitt, 56:77. Ve 34. minutě posílá míč do koše Hanes, 60:77. Ve 35. minutě míří přesně Prewitt, 60:81. Ve 37. minutě kontruje Autrey, 64:81. Ve 38. minutě si bere slovo Dalton, 64:86. V téže minutě se opět nemýlí Autrey, 66:86. Ve 39. minutě zvyšuje Hruban na 66:90. V téže minutě si připisuje Autrey tři body, 69:90. Čtyřiatřicet vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Palyza trojkou výsledek na konečných 69:93.

SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk   69:93 (25:23, 41:47, 50:70)

SLUNETA Ústí nad Labem: Hanes 13, Haymond 13, Autrey 11, David 10, Fait 9, Stegbauer 5, Pecka 3, Haiblík 3, Karlovský 2.  Trenér: Jan Šotnar.

ERA Basketball Nymburk: Hruban 16, Harding 14, Dalton 13, Obasohan 12, Palyza 11, Prewitt 10, Benda 9, Kovář 5, Šafarčík 2, Tůma 1.  Trenér: Oren Amiel.

Trojky: 37/9 - 29/9

Trestné hody: 12/8 - 20/16

Doskoky: 42 - 50

Osobní chyby: 19 - 17