Slovan urval ve Frýdku-Místku díky Davidu Tůmovi dva body v prodloužení

Frýdek-Místek - V minulém kole porazili ústečtí hokejisté s domácím souboji těsně Havířov. Tentokrát se představili v hale Polárka ve Frýdku-Místku, kde byl k vidění hodně zajímavý hokej plný zvratů. Domácí se brzy ujímají vedení, ale Severočeši bleskově překlápějí vedení na svou stranu. Těsně před polovinou poslední části si berou Rysi vedení zpět, ale drama zdaleka nekončí. Hosté po necelých dvou minutách znovu vyrovnávají a posílají tento duel do pětiminutového prodloužení, ve kterém o jejich výhře rozhoduje v přesilové hře čtyř proti třem David Tůma. Slovan se po tomto kole posouvá v neúplné tabulce na jedenáctou příčku.

V první minutě vyráží gólman Foltán Bílkovu ránu od levého mantinelu do ochranné sítě. Ve třetí minutě napřahuje na modré čáře Přindiš, ale ve zmatcích před svou brankou ustál ležící Foltán i Čermákovu dorážku. V téže minutě vyráží Foltán ramenem do ochranné sítě další bombu od modré čáry. Ve čtvrté minutě pálí z levého kruhu nepřesně Vrdlovec. V téže minutě míří Malík od modré čáry příliš vysoko. V páté minutě vyráží Cikánek Klimšovo nahození od modré čáry. V téže minutě se Severočeši provinili zakázaným uvolněním. V šesté minutě se protahuje Š. Bláha do útočného pásma, ale tam je odzbrojen Ciurou. V téže minutě je zblokována Szturcova přihrávka. V sedmé minutě se Drtilova pohotová rána od levého mantinelu odráží od Foltánova betonu mimo tři tyče. V téže minutě nachází Foltán v lapačce Drtinovu bombu od modré čáry. V čase 06:53 napřahuje na vrcholu pravého kruhu Matiaško a před brankou operující Komorski tečuje letící kotouč ke Klimšovi, jenž ho usměrňuje pod horní tyčku. V čase 07:58 nabíjí Grim od pravého mantinelu mezi kruhy Jouzovi, jehož první pokus sice Foltán vyráží, ale na následnou dorážku téhož hráče do zcela odkryté branky již nestíhá včas zareagovat. V čase 08:18 nabíjí Vrdlovec z vrcholu levého kruhu do pravého najetému zcela volnému D. Tůmovi a ten míří přesně pod břevno. V desáté minutě si Foltán pohlídal nepříjemné Weinholdovo nahození od modré čáry. V 11. minutě se pošťuchují Krenželok s Jouzou. V téže minutě je Adámek potrestán za podrážení. Ve 12. minutě vyváží Peterek kotouč až k Cikánkově brance. Ve 13. minutě nastřeluje Bílek z vrcholu pravého kruhu pouze brusle bránícího hráče před sebou. a poté trefuje svého clonícího spoluhráče. V téže minutě vyhazuje Zbořil kotouč na domácí střídačku. Ve 14. minutě nenachází Martynek od pravého mantinelu najíždějícího dobře střeženého Krenželoka. V téže minutě ujíždí po levé straně Martynek a po jeho zahákování míří na trestnou lavici Čermák. V 15. minutě napřahuje od pravého mantinelu Christov a kotouč míří po mantinelu do středního pásma. V 16. minutě zahajuje rychlou kombinaci od modré čáry Teper, ale Łyszczarczykovu ránu po ledě vyráží Cikánek do rohu. V 19. minutě neprošlo k Cikánkovi Teperovo nahození od modré čáry. Ve 20. minutě sbírají ústečtí obránci před vlastním gólmanem Matiaškem nahozený kotouč z levé strany. V téže minutě nachází Havránek zpětnou přihrávkou Trávníčka, jehož bombu od mantinelu Foltán likviduje. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:2.

Ve 21. minutě napřahuje u levého mantinelu Christov, ale Peterek nedokáže procedit pik do branky přes Cikánkovy betony. Ve 22. minutě dostává Peterek na modrou čáru Martynkovu parádní nabídku od pravého mantinelu, ale po nabruslení k levé tyči posílá puk těsně vedle tyčky vzdálenější. Ve 23. minutě vyráží Foltán do rohu ránu M. Tůmy od modré čáry. V téže minutě se odráží Přindišovo nahození od modré čáry od zadního mantinelu až na horní síťku Foltánovy klece. O chvíli později ukrývá Foltán ve výstroji Chalupovo nahození od pravého mantinelu. Ve 25. minutě prolétlo Martynkovo nahození zpoza branky Cikánkovi nad hlavou a skončilo u mantinelu. V téže minutě končí u Foltána ve výstroji Čermákův slabý pokus od mantinelu. O chvíli později vyfasoval Krenželok menší trest za zdržování hry. Po vhazování pálí z vrcholu pravého kruhu nepřesně Bílek. Ve 26. minutě míjí branku Trefného bomba od modré čáry a pokus M. Tůmy z levé strany zablokoval Zbořil. V téže minutě vytěsňuje Foltán na zadní plexisklo Bílkovu bombu z pravého kruhu. Ve 27. minutě se Foltán zapotil s tečovanou Drtinovou bombou od modré čáry a poté ukrývá pod lapačkou kotouč před dojíždějícím Trávníčkem. V téže minutě vyráží Cikánek mimo tři tyče Krenželokův pokus z prostoru mezi kruhy. Ve 29. minutě Foltána nezaměstnalo Přindišovo nahození z levé strany. Ve 30. minutě zazmatkoval na útočné modré čáře Severa a Ramik se tak dostává do samostatného úniku, během něhož ho rychle se vracející Severa sekl. Rozhodčí nařizují po tomto zákroku trestné střílení. Rozjíždí se Bartoš, jehož forhendovou kličku Cikánek přečetl a betonem na ledě nepouští kotouč za brankovou čáru. Ve 31. minutě napravuje Martynek svou předešlou chybu a zastavuje přihrávku směřující na Vrdlovce. V téže minutě zaváží Klimša kotouč mezi kruhy, ale tam mu při pokusu o bekhendovou kličku podjíždí pod hokejkou. Ve 32. minutě si Foltán vychutnal Ouřadovu střelu od levého mantinelu. V téže minutě zaměstnal Foltána Trefný. Ve 33. minutě podráží Chalupa u mantinelu Christova a pomalu odjíždí na trestnou lavici. Ve 34. minutě nastřeluje Zbořil Trávníčka. V téže minutě nachází Cikánek v lapačce Szturcův pokus z levé strany. O chvíli později nastřeluje Klimša z otočky pouze dobře postaveného Cikánka. Následně je mimo tři tyče sražena Łyszczarczykova rána z pravého kruhu. Ve 35. minutě nabíjí Peterek z levého rohu mezi kruhy, odkud posouvá Komorski puk do pravého kruhu Łyszczarczykoci, jehož bombu likviduje parádním skokem Cikánek. Ve 36. minutě je Slezanům odpískána přihrávka rukou. V téže minutě vymrštil Foltán fantasticky lapačku proti Ouřadově bombě z levého kruhu. Ve 37. minutě se stíhá Foltán přesunout proti Trefného střele od levého mantinelu. Ve 38. minutě přikrývá Foltán Chalupovo nahození od modré čáry, které k němu doklouzalo po ledě. V čase 37:49 posílá rozjetý Klimša z levého kruhu puk mezi kruhy do míst, kde má dojíždějící Komorski brusli, od níž se odráží za Cikánkova záda. Ve 39. minutě nachází Cikánek v lapačce kotouč nahozený od modré čáry. V téže minutě se nedaří Szturcovi obejít v pravém kruhu Drtinu. Druhá třetina končí a na tabuli svítí nerozhodný stav 2:2.

Ve 41. minutě zaváží Vrdlovec kotouč před Foltána, ale ten stíhá proti jeho bekhendové kličce sklapnout betony včas. V téže minutě je v levém kruhu zasažen Komorski Milfaitem a ten he potrestán za vysokou hůl. Ve 42. minutě odpalují Severočeši kotouč přes všechny čáry. V téže minutě vyráží Cikánek mimo tři tyče dva Zbořilovy pokusy od modré čáry. Ve 43. minutě nastřeluje Peterek z pravého kruhu pouze zadní mantinel. V téže minutě nabíjí Peterek zpoza branky do levého kruhu Martynkovi, ale ten ve výborné pozici míří nepřesně. Ve 44. minutě přikrývá Foltán lapačkou nahození D. Tůmy od modré čáry. Ve 46. minutě zablokoval Trefný Martynkův pokus od modré čáry. V téže minutě napřahuje na levé straně od modré čáry Adámek, ale jeho střelu mířící do levého rohu vyráží Cikánek lapačkou za branku. Ve 47. minutě letí nepřesná Zbořilova přihrávka od vlastní modré čáry až na zakázané uvolnění. Ve 48. minutě ujíždí po levé straně Martynek, jehož přihrávku přebírá na opačné straně Krenželok, proti jehož nebezpečné ráně se stíhá Cikánek přesunout. Ve 49. minutě obchází Matiaško na levé straně Čermáka, ale jeho střela v pádu neměla gólové parametry. V čase 48:58 sbírá ve středním pásmu u pravého mantinelu kotouč Klimša, jenž se mezi kruhy protahuje mezi Weinholdem a Drtinou a poté střílí přesně k levé tyči. V 50. minutě naznačuje Martynek střelu, aby vytáhl Cikánka z branky, ale při jejím objíždění upadl a bylo po šanci. V čase 50:42 si zpracoval Weinhold na modré čáře rukavicí kotouč a jeho následnou ránu tečuje těsně před brankou k bližší tyči Ouřada. V 52. minutě se po Ciurově vysokém vyhození vrací hra před Foltána. V 52. minutě nedolétla k Foltánovi tečovaná Trefného rána od modré čáry. V téže minutě pálí Teper od levého mantinelu nepřesně. V 53. minutě ukrývá Foltán v lapačce nahozený kotouč. V téže minutě vyráží Foltán s pomocí hokejky a betonů mimo svou klec Přindišovu bombu od levého mantinelu. V 54. minutě proskákalo Vrdlovcovo nahození od modré čáry až k zadnímu mantinelu. V 55. minutě střílí z pravé strany zpoza Ciury Bílek a Foltán vyráží puk. který moc neviděl, k opačnému mantinelu. V 56. minutě se neprobil Ouřada od levého mantinelu mezi kruhy. V téže minutě nachází Čermák od levého mantinelu pouze Foltánovu lapačku. V 57. minutě se hosté provinili zakázaným uvolněním. V téže minutě vyprášilo Foltánovu lapačku nahození M. Tůmy ze středního pásma. V 58. minutě nachází Milfait křížnou přihrávkou v levém kruhu Trefného, proti jehož pokusu se stíhá Foltán přesunout. V 59. minutě se nedostali k zakončení Szturc s Christovem. V téže minutě objíždí D. Tůma branku, ale jeho střela z otočky z vrcholu pravého kruhu je sražena do ochranné sítě. V 60. minutě zastavuje Klimša kolenem slabé Drtinovo nahození. Devět vteřin před závěrečnou sirénou se vysmekl Milfait Martynkovi a ten ho zahákoval, za což je vykázán na trestnou lavici. Poslední střelu, kterou vyslal z vrcholu pravého kruhu Bílek, vyráží Foltán vedla své klece. Základní hrací doba je na úplném konci a za nerozhodného stavu 3:3 přichází na řadu pětiminutové prodloužení, která by mohlo rozhodnout o vítězi a držiteli druhého bodu.

V 61. minutě schytal Foltán do masky Drtinovu bombu z vrcholu pravého kruhu. V čase 60:34 tečuje Trávníček před brankou Havránkovu bombu od modré čáry, ta se odráží od zadního mantinelu k D. Tůmovi, jemuž se daří z těsné blízkosti z pravé strany z ostrého úhlu procedit kotouč za Foltánova záda. Utkání končí a Slovan si po výhře 3:4 v prodloužení odváží dva důležité body.

HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem   3:4p (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Klimša (Komorski, Matiaško), 38. Komorski (Klimša, Matiaško), 49. Klimša – 8. Jouza (Grim, Severa), 9. D. Tůma (Vrdlovec, Trávníček), 51. Ouřada (Weinhold), 61. D. Tůma (Trávníček, Š. Havránek). Rozhodčí: Robert Čech, Nikola Marek – Roman Zídek, Václav Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 334. Střely na branku: 27:37 (4:13, 16:12, 7:10 - 0:2). Zblokované střely: 2:2. Bloky: 2:2. Vhazování: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

HC Frýdek-Místek: Foltán (Šimboch) – Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, J. Adámek, Z. Malík – R. Szturc, Bartoš, Christov – Łyszczarczyk, Peterek, Martynek – Klimša, Komorski, Matiaško – Blaško, Čmiel, Ramik.  Trenéři: Mojmír Trličík, Jozef Daňo.

HC Slovan Ústí nad Labem: L. Cikánek (Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, V. Brož, Trefný, Přindiš, Weinhold, L. Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, V. Bílek – Š. Bláha, T. Čermák, Ouřada – Jouza, Grim, Severa.  Trenéři: Miroslav Mach, Jiří Merta, Jaroslav Roubík.