Slavoj doma rozstřílel mužstvo USK Praha B

Litoměřice - V minulém kole došlo na dlouho očekávané derby ve kterém se představili litoměřičtí basketbalisté v Chomutově, kde byl jejich souboj s místními Levharty předčasně ukončen. Důvodem byla díra v podlaze. Tentokrát přivítali netradičně v neděli celek USK Praha B. Domácí vstupují do zápasu famózně a svému soupeři dovolují během první čtvrtiny vstřelit pouhé čtyři body. Hosté se poté střelecky probudili, ale jejich ztráta neustále narůstá až na konečných třiatřicet bodů. Slavoj si tedy připisuje další vysokou výhru a jako jediný stále zůstává stoprocentní, ale protože má jeden zápas k dobru, patří mu v neúplné tabulce druhá příčka.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Fuxa. Ve čtvrté minutě pálí za tři body Klouda a domácí vedou 8:2. V téže minutě zaznamenává druhý koš Pražanů Palas a asi nikdo netuší, že to jsou poslední body hostujícího celku dosažené během prvních deseti minut, 8:4. V deváté minutě zakončuje litoměřickou bodovou šňůru Šteffel, který zvyšuje na propastných 20:4.

V 11. minutě zužitkoval Slowiak pouze jeden trestný hod, 20:5. Ve 12. minutě míří přesně Karlovský, 22:5. Ve 14. minutě snižuje Kulenović trojkou na 22:13. V téže minutě kontruje Žampach, 24:13. V 15. minutě je při střelbě faulován Slowiak, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 24:16. V 16. minutě proměňuje Žampach dva trestné hody, 28:16. V 17. minutě je stejně úspěšný Švec, 28:18. V 18. minutě posílá míč do koše Grunt, 32:18. V téže minutě proměňuje Švec další dva trestné hody, 32:20. S bleskovou odpovědí přispěchal Grunt, 34:20. O chvíli později pálí Švec za tři body, 34:23. Ve 20. minutě zužitkoval Klouda pouze jeden trestný hod, 38:23. Patnáct vteřin před odchodem na přestávku proměňuje Švec dva trestné hody a upravuje poločasový výsledek na 38:25.

Ve 21. minutě proměňuje Grunt dva trestné hody, 40:25. Ve 23. minutě zvyšuje Ježek na 48:25. V téže minutě se ujímá Procházkův pokus, 48:27. Ve 24. minutě si bere znovu slovo Ježek, 50:27. V téže minutě kontruje Vlk, 50:29. Ve 26. minutě zvyšuje Ježek na propastných 58:29. V téže minutě odpovídá na Vlkův koš Karlovský, 60:31. Ve 27. minutě proměňuje dva trestné hody Šafařík, 60:33. V téže minutě míří přesně Dvořáček, 62:33. Ve 38. minutě zužitkoval Slowiak pouze jeden trestný hod, 62:34. V téže minutě ho napodobuje Šteffel, 63:34. Ve 29. minutě se prosazuje Šafařík, 63:36. V téže minutě se trefuje Karlovský, 65:36. Ve 30. minutě snižuje Vrábel na 65:42. Třináct vteřin před koncem této části se nemýlí Karlovský a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 67:42.

Ve 31. minutě proměňuje Bohuslav nařízený trestný hod, 68:42. Ve 32. minutě zužitkoval Švec tři ze čtyř trestných hodů, 68:47. Ve 34. minutě se připomíná Ježek, 70:47. Ve 35. minutě proměňuje Palas pouze jeden trestný hod, 70:48. Ve 38. minutě zvyšuje Wiesner na 80:48. Ve 39. minutě je při střelbě faulován Šafařík, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 80:51. V téže minutě pálí za tři body Karlovský, 83:51. Ve 40. minutě posílá míč do koše Kopřiva, 80:53. Čtyřicet vteřin před koncem tohoto duelu upravuje Dvořáček trojkou výsledek na konečných 86:53.

Slavoj BK Litoměřice A - USK Praha B   86:53 (20:4, 38:25, 67:42)

Slavoj BK Litoměřice A: Karlovský 15, P. Grunt 13, Wiesner 13, Žampach 11, Šteffel 10, Š. Ježek 10, Dvořáček 9, Klouda 4, Bohuslav 1.  Trenér: Tomáš Eisner.

USK Praha B: Švec 14, Slowiak 7, Šafařík 7, P. Procházka 5, Fuxa 5, Vlk 4, Palas 3, Kulenović 3, Vrábel 3, Kopřiva 2.  Trenér: Petr Jachan.

Rozhodčí: Jan Hošek, Antonín Ďurana.

Trojky: 20/5 - 24/3

Trestné hody: 18/13 - 30/18

Doskoky: 39 - 40

Osobní chyby: 27 - 19