SLUNETA zvládla koncovku domácí bitvy s Opavou a slaví devátou výhru v řadě

Ústí nad Labem - V minulém kole zvítězili ústečtí basketbalisté na palubovce o záchranu bojujícího Olomoucka. Tentokrát přivítali Opavu, která není tím, kým byla v předchozím soutěžním ročníku. Ve třetí minutě již vedou Severočeši o deset bodů a po první čtvrtině činí jejich náskok bodů osm. Domácí nepolevují a svému soupeři se pomalu vzdalují. Při odchodu na přestávku ztrácejí opavští již třináct bodů. Ve druhém poločase začínají mít hosté mírně navrch a začínají umazávat bodík po bodíku. V poslední minutě se dotahují na rozdíl pouhých dvou bodů, ale vyrovnat se jim již nedaří. SLUNETA se po předposledním kole základní části posouvá na pátou příčku.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Pecka. Ve třetí minutě zvyšuje Svejcar na pro hosty hodně nepříjemných 10:0. V téže minutě se jako první z opavských prosazuje Carl, 10:2. Ve čtvrté minutě proměňuje Svejcar dva trestné hody, 12:2. S bleskovou odpovědí přispěchal Carl, 12:4. V páté minutě míří přesně Pecka, 14:4. V téže minutě odpovídá na Slavíkův koš Johnson, 16:6. V šesté minutě uklízí míč do koše Šiřina, 16:8. V sedmé minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Karlovský, 19:8. V osmé minutě snižuje Kvapil pěti body v řadě na 19:13. V téže minutě se po Nábělkově trojce trefuje i Karlovský, 24:13. V deváté minutě pálí Kouřil za tři body, 24:18. Osmadvacet vteřin před koncem první desetiminutovky upravuje Hicks průběžný stav na 26:18.

V 11. minutě si připisuje tři body Martin, 29:18. Ve 12. minutě se prosazuje Kouřil, 29:23. V téže minutě se blýskl trojkou Svejcar, 32:23. V 15. minutě oplácí stejnou mincí Kvapil, 32:27. V 16. minutě se trefuje Johnson 36:27. V téže minutě přidává Kvapil další tři body, 36:30. V 17. minutě proměňuje dva trestné hody Hicks, 40:30. V téže minutě pálí za tři body Mokráň, 40:33. V 19. minutě zvyšuje Svejcar dvěma proměněnými trestnými hody na 48:33. Jedenatřicet vteřin před odchodem na přestávku upravuje Kouřil poločasový výsledek na 48:35.

Ve 21. minutě míří přesně Mička, 48:37. Ve 22. minutě kontruje Martin, 50:37. V téže minutě se nemýlí Farský, 50:39. Ve 23. minutě pálí za tři body Svejcar, 55:39. Ve 24. minutě proměňuje dva trestné hody Zbránek, 55:41. O chvíli později je stejně úspěšný Martin, 57:41. Ve 26. minutě snižuje Šiřina na 57:47. S bleskovou odpovědí přispěchal Pecka, 59:47. Ve 27. minutě zužitkoval dva trestné hody Carl, 59:49. V téže minutě odpovídá na Karlovského koš Kouřil, 61:51. Ve 28. minutě navyšuje Nábělek náskok Severočechů na 65:51. V poslední vteřině této části se trefuje Carl a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 65:59.

Ve 31. minutě proměňuje Carl pouze jeden trestný hod, 65:60. Ve 32. minutě vykřesává pro hosty jiskřičku naděje Mokráň, 65:62. V téže minutě je při střelbě za tři body faulován Pecka, který proměňuje dva ze tří nařízených trestných hodů, 67:62. Ve 33. minutě pálí za tři body Kvapil, 67:65. V téže minutě je při střelbě za tři body faulován Svejcar, jenž k uznané trojce přidává další důležitý bod z nařízeného trestného hodu, 71:65. Ve 34. minutě proměňuje dva trestné hody Kvapil, 71:67. Ve 35. minutě ho napodobuje Martin, 73:67. Ve 36. minutě zužitkoval Šiřina čtyři z nařízených pěti trestných hodů, 73:71. Ve 37. minutě přidává po předchozí Martinově trojce tři body i Svejcar, 79:71. V téže minutě si připisuje tři body i Farský, 79:74. Ve 39. minutě posílá míč do koše Hicks, 83:74. V téže minutě snižuje Slavík trojkou na 83:81. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Svejcar, 85:81. Ve 40. minutě je stejně úspěšný Farský, 85:83. O bleskovou odpověď se postaral Johnson, 87:83. O chvíli později proměňuje Farský další dva trestné hody, 87:85. V téže minutě zužitkoval Svejcar pouze jeden trestný hod, 90:85. Následuje Farského trojka, 90:88. Třináct vteřin před závěrečným klaksonem proměňuje Svejcar dva trestné hody a upravuje výsledek na konečných 92:88.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava   92:88 (26:18, 48:35, 65:59)

SLUNETA Ústí nad LabemSvejcar 26, Johnson 16, Martin 15, Pecka 15, Hicks 9, Karlovský 6, Nábělek 5.  Trenér: Jan Šotnar.

BK Opava: Farský 18, Kvapil 16, Carl 11, Kouřil 11, Mokráň 10, Šiřina 8, Slavík 7, Mička 4, Zbránek 3.  Trenér: Petr Czudek.

Rozhodčí: Ivor Matějek, Marek Vošahlík, Michal Perlík.

Trojky: 19/7 - 36/8

Trestné hody: 34/27 - 27/22

Doskoky: 48 - 53

Osobní chyby: 22 - 25

Diváci: 1 040