Stadion nezvládl domácí souboj se Slavií Praha a jeho černá série pokračuje

Litoměřice - V minulém kole prohráli litoměřičtí hokejisté i zásluhou hattricku Kryštofa Ouřady v Kolíně. Tentokrát přivítali v Kalich Areně Slavii Praha vedenou jejich bývalým asistentem Danielem Tvrzníkem, který to proti nim umí. V první třetině se diváci gólu nedočkali. V prostřední části se sice ujímají vedení hosté, ale po jedenadvaceti vteřinách se daří vyrovnat Lukáši Válkovi. V průběhu posledního dějství je k vidění spousta šancí, ale ujímá se pouze jedna ze střel. Necelých osm minut před závěrečnou sirénou rozhoduje Edgars Kulda parádní bombou o tom, že se všechny tři body stěhují do hlavního města. Tápající Stadion, který v posledních čtyřech zápasech získal jediný bodík, se udržel v neúplné tabulce na páté příčce.

V první minutě je O. Procházka potrestán za krosček. V téže minutě přešel sice Kulda útočnou modrou čáru, ale Válkovi se daří odpálit kotouč až ke gólmanu Málkovi. Ve druhé minutě zastavuje akci Pražanů Holý. V téže minutě kombinují Žovinec se Všetečkou, jehož pokus z pravého kruhu vytěsňuje T. Král vyrážečkou. Ve třetí minutě pálí Jebavý nepřesně od levého mantinelu u modré čáry. Ve čtvrté minutě se snaží Stehlík udržet útočné pásmo, ale Jícha ho vytlačuje do pásma středního. V téže minutě likviduje pozorný T. Král Barákovu ránu od levého mantinelu. V páté minutě sbírá Všetečka nepřesnou Tonovu přihrávku a znovu spěchá na opačnou stranu kluziště. V šesté minutě vyváží kotouč do středního pásma Cikhart, ale tam ji otáčí zpět před T. Krále Mrňa, po jehož nabídce vyprášil lapačku T. Krále z vnitřní strany kruhu Žejdl. V téže minutě je Cikhart vyloučen za hákování. V sedmé minutě napřahuje mezi kruhy Stehlík a domácím se daří odpálit kotouč do bezpečí. V téže minutě posílá Válek puk ze středního pásma až za Málkovu branku. V osmé minutě kombinují ve středním pásmu Ton s Vitouchem. V téže minutě si vykoledoval Havrda menší trest za sekání. V deváté minutě vyváží Kulda kotouč až do levého kruhu před T. Krále. V desáté minutě míjí bližší šibenici Válkova bomba z pravého kruhu. V téže minutě se daří Severočechům udržet útočné pásmo i po nepříliš povedené Tonově přihrávce. O chvíli později nenachází Holý před brankou Svobodu. V 11. minutě posílá Kern podél mantinelu puk za branku, ale tam není žádný z jeho spoluhráčů. V téže minutě bude Ton pykat za krosček. Ve 12. minutě nezužitkoval před brankou zaparkovaný Stehlík přihrávku, kterou nečekal. V téže minutě usedá na opačnou stranu trestné lavice za nedovolené bránění Brož. Ihned po vhazování střílí Šedivý, ale Málkova lapačka je včas na správném místě. Ve 13. minutě rozehrávají hosté zpoza vlastní branky. Ve 14. minutě neuspěl z těsné blízkosti zakončující Koláče. V téže minutě si Pražané vypomáhají zakázaným uvolněním. V 15. minutě přihrává rozjetý Brož do levého kruhu Stehlíkovi, jehož střelu zastavuje T. Král betonem. V téže minutě nastřeluje Žovinec od modré čáry pouze boční síť. V 16. minutě se z ledu těžce zvedá otřesený Holý a pomalu odjíždí na střídačku. V téže minutě se při přechodu středního pásma zamotal Cikhartovi puk mezi nohy. O chvíli později zblokoval rozhodčí Hamplovo nahození a do útoku se vydávají hosté. V 17. minutě je zablokována Kernova přihrávka zpoza branky směřující na Strnada. V 18. minutě se daří udržet útočné pásmo Klikorkovi. V 19. minutě míjí těsně pravou tyčku Slavíčkova bomba ze středu modré čáry. Ve 20. minutě je střídačka Pražanů potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. O chvíli později udržel útočné pásmo Šedivý. V téže minutě ustál Málek Válkovu ránu z pravého kruhu i následnou dorážku O. Procházky. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Ve 21. minutě vytěsňuje T. Král ramenem do ochranné sítě Stehlíkovu střelu z levého kruhu. V téže minutě vystihuje Kulda na modré čáře Válkovu přihrávku na Holého. Ve 23. minutě vyráží T. Král Simonův pokus z prostoru mezi kruhy k Žovincovi, jehož dorážka letí nad zcela odkrytou část branky. Ve 24. minutě se hosté sami vyhánějí z útočného pásma. V téže minutě se neprosadil před poloodkrytou brankou Slavíček. Ve 25. minutě přikrývá T. Král puk před dojíždějícím Žejdlem. V téže minutě pálí od levého mantinelu Jebavý, ale k Málkem vyraženému kotouči se snaží dostat O. Procházka, leč marně. Poté vytahuje Málek další úspěšný zákrok. Ve 26. minutě vyráží Málek i přes zakrytý výhled Výtiskovu bombu od modré čáry. Ve 27. minutě se litoměřičtí provinili zakázaným uvolněním. V téže minutě nahazuje Mrňa puk před branku a následně je těsně za útočnou modrou čárou odzbrojen Slavíček. Ve 28. minutě přerušuje T. Král hru po Simonově střele z prostou mezi kruhy a na trestnou lavici je za sekání vykázán Jiruš. Ve 29. minutě vyráží T. Král do bezpečí Klikorkovu nabídku, na kterou před jeho brankou čekal marně Brož. Ve 30. minutě se odráží od zadního mantinelu Všetečkova bomba od modré čáry. V téže minutě vyfasoval Žovinec menší trest za sekání. O chvíli později utíká domácím kotouč na zakázané uvolnění. Ve 31. minutě postrádá přesnost Válkova bekhendová střela z těsné blízkosti. Ve 32. minutě vyráží Málek do hlediště Válkovu bombu z pravého kruhu. V téže minutě se odráží od tyčky Brožův pokus z ostrého úhlu. Ve 33. minutě bude Výtisk pykat za hákování. V téže minutě vykopává T. Král pravým betonem Knotkovu ránu z pravého kruhu a pohlídal si i Křepelkovu střelu od modré čáry. O chvíli později je Holého vyhození ztečováno až nad plexisklo. Ve 34. minutě neprošla k Málkovi Šedivého střela od modré čáry, vyslaná ve vlastním oslabení. Ve 34. minutě rozehrávající Válek nikam nespěchá. Ve 35. minutě se snaží před Málkem dobruslit puk Svoboda, ale k zakončení se nedostal a Jebavý poté nastřeluje od levého mantinelu pouze boční síť. V čase 35:08 nachází Stehlík od levého mantinelu v levém kruhu Žejdla, jehož střela zaplouvá do vzdálenější šibenice. V čase 35:29 napřahuje od modré čáry u pravého mantinelu Černohorský, jehož ránu tečuje mezi kruhy za Málkova záda Válek. Ve 37. minutě nachází Svoboda zpoza branky O. Procházku, po jehož pomalém zpracování si připisuje Málek rutinní zákrok. Ve 38. minutě zaváží kotouč do útočného pásma Koláček a po několika odrazech ho nedokázal Válek usměrnit do sítě. Ve 40. minutě neudržel kotouč ve středním pásmu Vitouch. V téže minutě ukrývá Málek v lapačce Kuťákovo nahození od modré čáry, které se snažil tečovat O. Procházka. Druhá třetina končí a na tabuli svítí nerozhodný stav 1:1.

Ve 41. minutě pálí Kuťák ale Málek vyklepává jeho ránu z výstroje. V téže minutě zblokoval Mrňa Hamplovu bombu od modré čáry. Ve 42. minutě ustál Málek střelu O. Procházky z prostoru mezi kruhy i Svobodovu snahu o dorážku. Ve 43. minutě vytěsňuje T. Král vyrážečkou Žejdlovu ránu z pravého kruhu. Ve 43. minutě se otáčí s kotoučem mezi kruhy Ton, jehož pokus vyráží Málek ramenem. Ve 45. minutě vystihuje Kuťák ve středním pásmu rozehrávku Pražanů, ale jeho střelu ukrývá Málek pod sebou. Dorážející Svoboda je brzy umravněn důraznými protihráči. V téže minutě nabíjí Knotek do levého kruhu Hejdovi, ale lapačka T. Krále je připravena. O chvíli později je všetečka potrestán za nedovolené bránění. Ve 46. minutě je zblokována Svobodova bomba a svůj cíl nenachází ani Kuťákova rána z vrcholu levého kruhu. O chvíli později se třepetá v ochranné síti Kuťákův pokus z levého kruhu. Ve 47. minutě nastřeluje Válek z těsné blízkosti pouze pravou tyčku a Málek je potrestán za zdržování hry, posunutá branka. V téže minutě osvobozuje Pražany Hejda. Ve 48. minutě míří Kuťák od levého mantinelu příliš vysoko. Ve 49. minutě je zblokována Hamplova bomba od modré čáry. V téže minutě chytá T. Král Strnadovu střelu z pravého kruhu. V 50. minutě vykopává T. Král betonem Mrňovu ránu z pravého kruhu. V 51. minutě nachází Holý Jíchu a ten zaváží kotouč do útočného pásma, kde se domácí dlouho nezdrželi. V téže minutě vychytal na brankové čáře roztažený T. Král z těsné blízkosti zakončujícího Stehlíka. V 52. minutě nachází T. Král v lapačce Knotkův pokus z vnitřní hranice levého kruhu. V téže minutě nahazuje Slavíček puk před branku, kde ho sbírají hosté. V 53. minutě vyráží Málek Kuťákovu bombu od modré čáry k O. Procházkovi, ale ani on z dorážky neuspěl. V čase 52:41 nabíjí rozjetý Stehlík z vrcholu kruhů na vrchol pravého kruhu Kuldovi, jehož bomba bez přípravy zapadá do bližší šibenice. V 54. minutě zastavuje akci Pražanů ofsajd. V 55. minutě přichází o kotouč na útočné modré čáře Černohorský, ale Všetečka samostatný únik nezužitkoval. V 56. minutě si hosté vypomáhají zakázaným uvolněním. V téže minutě končí v Málkově lapačce Šedivého rána od levého mantinelu. O chvíli později přidržuje Málek v lapačce další Šedivého pokus od levého mantinelu. V 57. minutě si Málek vychutnal Koláčkovu střelu od modré čáry. V téže minutě vystavují Málkovy připravené betony stopku bombě Holého. V 58. minutě nabíjí Slavíček zpoza branky mezi kruhy Hamplovi, proti jehož střele vytahuje Málek další důležitý zákrok. V čase 57:39 si bere trenér Miroslav Přerost oddechový čas, po jehož skončení zůstává Tomáš Král na střídačce. Domácí to tedy zkoušejí v šesti. V 59. minutě je zblokován první Válkův pokus a druhý postrádá přesnost. V 60. minutě ustál Málek zmatky před svou brankou po Holého bombě od modré čáry, když se nedokázal prosadit důrazný O. Procházka, pokoušející se o dorážky, ani Svoboda. V téže minutě objíždí Kulda branku, ale jeho střelu z otočky zablokoval Koláček. O chvíli později si Pražané vypomáhají zakázaným uvolněním. Utkání končí a Stadion se po porážce 1:2 musí brzy oklepat, protože ho čekají další důležité zápasy.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha   1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Válek (Černohorský, J. Koláček) – 26. Žejdl (L. Stehlík, Szathmáry), 53. Kulda (L. Stehlík, Žejdl). Rozhodčí: Roman Svoboda, Václav Kosnar – Václav Beneš, Petr Kotlík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1 220. Střely na branku: 44:31 (8:9, 15:10, 21:12). Zblokované střely: 19:9. Bloky: 9:18. Vhazování: 25:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Výtisk (C), Š. Němec, J. Šedivý, Holý (A), Černohorský – O. Procházka, Kuťák, P. Svoboda – Válek, J. Jícha, J. Koláček – Ton, M. Vitouch, Slavíček – Jiruš, Pártl, Cikhart.  Trenéři: Miroslav Přerost, Radim Skuhrovec.

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, Barák (A) – L. Stehlík, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Krliš, Havrda, Simon.  Trenéři: Daniel Tvrzník, Pavel Kolařík.