SLUNETA prohrála vyrovnanou bitvu v Pardubicích trojkou inkasovanou pouhé dvě vteřiny před koncem

Pardubice - V minulém kole nezvládli ústečtí basketbalisté domácí souboj s týmem USK Praha a připsali si druhou porážku v řadě. Tentokrát se představili na Palubovce tradičně silných Pardubic. Diváci viděli vyrovnanou bitvu. Po první čtvrtině to potvrzoval i stav na ukazateli skóre. Na přestávku pardubičtí odcházeli se sedmibodovým náskokem  Severočeši dřeli a postupně umazávali bodík po bodíku. Pět vteřin před koncem se dostávají do vedení a zdá se, že je rozhodnuto. O tři vteřiny později se trefuje za tři body Kohout a rozhoduje o hodně šťastné výhře Pardubic. SLUNETA si po třech výhrách připisuje třetí porážku v řadě a propadá se na osmou příčku.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Svejcar, Ve druhé minutě zvyšuje M. Šotnar na 0:4. Ve třetí minutě pálí za tři body Půlpán, 3:4. O chvíli později oplácí stejnou mincí Svejcar, 3:7. Ve čtvrté minutě se prosazuje Švrdlík, 5:7. V páté minutě míří přesně Bažant, 5:9. V téže minutě se prezentuje trojkou Škranc, 8:9. S rychlou odpovědí přispěchal M. Šotnar, 8:11. V šesté minutě posílá pardubické poprvé v zápase do vedení Škranc, 12:11. V sedmé minutě se blýskl trojkou M. Šotnar, 12:14. V osmé minutě proměňuje faulovaný Vyoral dva ze tří nařízených trestných hodů, 14:14. V deváté minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Prown, 14:16. V desáté minutě srovnává Pavlović na 16:16.

V 11. minutě se trefuje David, 16:18. V téže minutě odpovídá David na Kohoutův koš, 18:20. Ve 13. minutě překlápí vedení na pardubickou stranu Pavlović, 22:20. V téže minutě proměňuje M. Šotnar dva trestné hody, 22:22. Ve 14. minutě zvyšuje Švrdlík na 27:22. V téže minutě kontruje Pecka, 27:24. V 15. minutě se připomíná Půlpán, 29:24. V téže minutě zužitkoval Brown pouze jeden trestný hod, 29:25. V 16. minutě míří znovu přesně Půlpán, 31:25. V 17. minutě se ujímá Houškův pokus, 31:27. V 18. minutě si připisuje tři body Škranc, 34:27. O chvíli později ho napodobuje Svejcar, 34:30. V 19. minutě proměňuje Švrdlík dva trestné hody, 37:30. Ve 20. minutě se trefuje M. Šotnar, 37:32. Čtyři vteřiny před přestávkou upravuje Pavlović poločasový výsledek na 39:32.

Ve 22. minutě zužitkoval Bažant pouze jeden trestný hod, 39:33. V téže minutě se prosazuje Kohout, 41:33. Ve 32. minutě se blýskl trojkou Houška, 41:36. Ve 24. minutě je Houška faulován při střelbě za tři body a všechny tři nařízené trestné hody proměňuje, 41:39. Ve 25. minutě zvyšuje Kohout na 45:39. Ve 27. minutě dotahuje Fait Severočechy na rozdíl jediného bodu, 45:44. Ve 28. minutě si připisuje tři body Škranc, 48:44. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Svejcar, 48:46. Ve 29. minutě se trefuje Svoboda za tři body, 51:46. Ve 30. minutě ho napodobuje David, 51:49. Pět vteřin před koncem této části se nemýlí Vyoral a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 53:49.

Ve 32. minutě střílí přesně Pecka, 53:51. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 55:51. O chvíli později je při střelbě faulován Brown, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 55:54. Ve 33. minutě se připomíná Švrdlík, 57:54. V téže minutě kontruje Svejcar, 57:56. Ve 37. minutě zvyšuje Půlpán trojkou na 64:56. Pět vteřin před koncem překlápí vedení na ústeckou stranu Brown, 64:65. Dvě vteřiny před koncem neuhlídala hostující obrana Kohouta, který třemi body upravuje výsledek na konečných 67:65.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem   67:65 (16:16, 39:32, 53:49)

BK JIP Pardubice: Pavlović 15, Půlpán 12, Škranc 11, Vyoral 9, Kohout 9, Švrdlík 8, Svoboda 3.  Trenér: Kenneth Scalabroni.

SLUNETA Ústí nad Labem:  Svejcar 12, Brown 11, M. Šotnar 11, Houška 8, Pecka 8, David 7, Bažant 6, Fait 2. Trenér: Antonín Pištěcký.

Trojky: 33/9 – 21/5

Trestné hody: 19/8 – 18/12

Doskoky: 47 – 37

Osobní chyby: 15 – 18