Stadion veze z Třebíče dva body, v prodloužení dokonal obrat Martin Procházka

Třebíč - V minulém kole prohráli litoměřičtí hokejisté ve Vrchlabí zcela jasně souboj dvou Stadionů. Tentokrát se představili v Třebíči, kde inkasovali v první třetině dvě branky během jediné minuty. Ve druhé části se daří Severočechům vstřelit kontaktní gól. V posledním dějství se daří hostům srovnat krok, ale o chvíli později si berou třebíčští vedení zpět. V předposlední minutě základní hrací doby posílá zápas do prodloužení v početní výhodě Jan Holý. Pouhých osm vteřin před koncem nastavených pěti minut zajišťuje litoměřickým výhru a druhý bod Martin Procházka. Stadion se po tomto kole posouvá na patnáctou příčku neúplné tabulky.

V první minutě odpalují domácí kotouč na zakázané uvolnění. O chvíli později krotí gólman Jekel rámu M. Berana z prostoru mezi kruhy. Ve druhé minutě je kotouč ztečován do ochranné sítě za třebíčskou brankou. V téže minutě se protahuje po levé straně do útočného pásma Kratochvil, ale najít před brankou některého ze spoluhráčů se mu nedaří. O chvíli později se neujala ani další litoměřická střela. Ve třetí minutě si Král vychutnal propagační pokus, který ho nemohl vyvést z klidu. Ve čtvrté minutě stíhá jedno přerušení druhé. V páté minutě se L. Stehlík zbavuje na levé straně  J. Stehlíka, ale vzápětí ztroskotává na Tejnorovi. V šesté minutě nastřeluje Valík pouze holenní chrániče prvního bránícího hráče před sebou. V sedmé minutě si Severočeši vypomáhají zakázaným uvolněním. V čase 06:08 vyhrává Vodný na pravé straně vhazování pro J. Stehlíka, jehož rána švihem bez přípravy z vrcholu kruhu se odráží od břevna a zaplouvá do vzdálenější šibenice. V čase 06:44 nachází Bittner ve středním pásmu z levé strany na středu rozjetého Psotu, který obchází Holého a z levé strany přehazuje pravý beton přesouvajícího se Krále. V osmé minutě je Sedlák potrestán za sekání. V téže minutě sbírají hosté cenné vteřinky v útočném pásmu a stíhají i vystřídat. V deváté minutě se Severočeši osvobozují. V desáté minutě vyklepává Král z výstroje Zukalovu bombu od modré čáry. O chvíli později se hosté osvobozují. V téže minutě si najíždí Luciani z pravé strany do výhodnější střelecké pozice, ale jeho pokus se daří zablokovat Tejnorovi. V 11. minutě nachází Jekel v lapačce nepříjemnou ránu od modré čáry. V téže minutě vytěsňuje Král vyrážečkou do ochranné sítě Kowalczykovu střelu. Ve 12. minutě dostává Michálek povedenou nabídku zpoza branky, ale Král tento nepříjemný pokus bez přípravy reflexivně vyráží. O chvíli později Král likviduje Vodného ránu i Šťovíčkovu dorážku. Ve 13. minutě zakončuje z hranice brankoviště M. Beran, ale Jekel je připraven. Ve 13. minutě bude Krliš pykat za držení hole. Ve 14. minutě se domácím daří dvakrát po sobě vyhodit kotouč do bezpečí. V téže minutě končí v Jekelově výstroji Marcelova bomba. V 15. minutě je Furch vyloučen za sekání. V téže minutě roztáčejí hosté přesilovkový kolotoč. O chvíli schytal nepříjemnou bombu Nedbal a jeho pohyb je značně omezen. V 16. minutě se litoměřičtí sami vyhánějí z útočného pásma. V téže minutě vychytal Jekel tutovku M. Berana. V 17. minutě si připisuje Jekel další tři důležité zákroky. V 19. minutě vystihuje L. Stehlík nepřesnou třebíčskou rozehrávku, ale v útočném pásmu ho zastavuje Chalupa. V téže minutě ujíždějí třebíčští do přečíslení dva na jednoho, ale Bittner po Psotově přihrávce na Krále nevyzrál. Ve 20. minutě je domácím odpískáno zakázané uvolnění a po chvíli druhé. V téže minutě se stíhá Jekel přesunout k tyči, kde likviduje další ránu z pravé strany. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 2:0.

Ve 21. minutě si najíždí do brankoviště Procházka, ale domácí obrana ho do zakončení nepouští. Ve 22. minutě si Jekel pohlídal nepříjemnou teč P. Svobody. V téže minutě nastřeluje Psota pouze boční síť. Ve 23. minutě končí na Králově betonu Furchův pokus. O chvíli později se daří litoměřickým z rychlého protiútoku vybojovat pouze vhazování před Jekelem. V téže minutě vyráží Jekel ránu L. Stehlíka. Ve 24. minutě vymršťuje Jekel beton proti Bernatově povedené bombě z kruhu. V čase 24:54 dochází ke zmatkům před třebíčskou brankou, kde se daří Miškářovi posunout kotouč na levou stranu, odkud nedává Luciani přesouvajícímu se Jekelovi sebemenší šanci a uklízí kotouč do poloodkryté klece. Ve 26. minutě přidržuje Král pokus od pravého mantinelu. Ve 27. minutě operují Severočeši v útočném pásmu a hledají prostor pro střelbu. Ve 28. minutě tečuje M. Beran mimo tři tyče ránu od modré čáry. O chvíli později likviduje pozorný Král střelu od pravého mantinelu. Ve 30. minutě napřahuje v kruhu Krliš, ale pohnout ukazatelem skóre se mu nedaří. V téže minutě posílají hosté kotouč na zakázané uvolnění. Ve 32. minutě ujíždějí do přečíslení dva na jednoho Šťovíček s Kowalczykem, ale ten v obrovské šanci selhal. V téže minutě se dostává za třebíčskou obranu P. Svoboda, ale Jekel mu puk vypichuje. Ve 33. minutě nedokázal Kratochvil usměrnit slibnou přihrávku za brankovou čáru. O chvíli později kryhe Jekel pokus od modré čáry. Ve 24. minutě ujíždějí Severočeši do přečíslení, ale osamocenému Nedbalovi vypomáhá rychle se vracející Nedvídek. Ve 35. minutě se protahuje po levé straně do zakončení Bittner, ale Král si jeho bekhendový pokus pohlídal. Ve 36. minutě pálí od modré čáry hodně nepřesně Marcel. V téže minutě ujíždějí třebíčští do přečíslení tři na dva, ale Kratochvilova rána z prostoru mezi kruhy se mezi tři tyče nevešla. Ve 37. minutě pálí Nedbal od modré čáry nepřesně. Ve 38. minutě je Severočechům odpískán úmyslný ofsajd. Ve 39. minutě Krále určitě štípla Kowalczykova bomba příklepem z kruhu. V téže minutě posílá odražený kotouč na branku Jánský, ale Chalupa jej sráží do ochranné sítě. Ve 40. minutě vyráží Jekel do ochranné sítě Marcelovu ránu. V téže minutě se v signalizované výhodě probíjí po pravé straně Miškář, ale jeho bekhendová střela končí na Jekelově hrudi. V přerušené hře vyfasoval J. Stehlík menší trest za podrážení. Dvě vteřiny před odchodem na přestávku míjí Jekelovu klec Procházkova rána z levého kruhu. Druhá třetina končí a na tabuli svítí stav 2:1.

Ve 41. minutě se hosté usazují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele. V čase 40:55 nabíjí Miškář z vrcholu pravého kruhu do levého kruhu Procházkovi, jehož bombu bez přípravy k bližší tyči tečuje těsně před přesouvajícím se Jekelem M. Beran nad jeho vyrážečku. V čase 42:10 pálí z vrcholu levého kruhu Nedbal, jehož ránu Král neudržel a volný kotouč doklepává do zcela odkryté části branky pohotově z hranice brankoviště Kratochvil. Ve 43. minutě putují současně na trestnou lavici Marcel za krosček a protestující Nedbal za nesportovní chování.  Ve 44. minutě pádí po levé straně zcela osamocený Němec, ale i když byl zahákován, nedovolený zákrok se nepíská. O chvíli později končí v Králově výstroji Kratochvilova bomba z prostoru mezi kruhy. Ve 44. minutě si Král pohlídal Vodného skrytý pokus. Ve 47. minutě Jekel raději přidržuje kotouč nahozený ze středního pásma. V téže minutě dopadá Jekelem nahoru vyražený kotouč na brankovou čáru, kde se jej nedaří Severočechům včas najít a doklepnout za brankovou čáru. O chvíli později je Furch potrestán za krosček. Ve 48. minutě chytá Jekel v poklidu střelu od modré čáry. V téže minutě se domácím daří dvakrát po sobě odpálit kotouč do bezpečí. A ve 49. minutě se puk opět ocitá za Královou klecí a o chvíli později znovu a znovu. V 51. minutě je odpískána přihrávka rukou. V téže minutě je J, Stehlík vyloučen za podrážení a o pouhých osm vteřin později usedá na opačnou stranu trestné lavice nedovoleně bránící Jícha. V 52. minutě vyráží Jekel Výtiskovo nahození. V 53. minutě nachází Jekel v lapačce Marcelovu bombu od modré čáry. V 54. minutě ujíždějí třebíčští do přečíslení tři na dva, ale Šťovíčkovu ránu z prostoru mezi kruhy vytěsňuje Král vyrážečkou. V téže minutě se blýskl dalším důležitým zákrokem Jekel. V 55. minutě se domácí usazují na delší dobu v útočném pásmu, ale zaměstnat Krále se jim nedaří. V 56. minutě nenašla vysněný cíl Procházkova nepříjemná pumelice. V 57. minutě zaváží Bittner kotouč do útočného pásma, kde se o něj bojuje v rohu. V téže minutě se daří Bittnerovi obkroužit branku, ale překvapit Krále se mu nedaří. Ihned po vhazování napřahuje Tejnor, ale propálit hradbu těl před litoměřickou brankou se mu nedaří. V 58. minutě dostává třebíčská střídačka menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V čase 57:10 si bere trenér David Bruk oddechový čas, po jehož skončení zůstává litoměřická branka prázdná. O chvíli později je zblokována Procházkova bomba z kruhu. V téže minutě vyráží Jekel ramenem do ochranné sítě ránu M. Berana z kruhu a následný Nedvídkův pokus přes celé kluziště míjí prázdnou branku Severočechů, jejichž naděje stále žije. V 59. minutě jsou hosté vyhnáni z útočného pásma a zakládají další útok. V čase 58:43 nabíjí Procházka na střed modré čáry Holému, jehož parádní bomba vyhání pavouky z levé šibenice Jekelovy klece. Nutno podotknout, že třebíčský gólman toho přes clonící hráče moc neviděl. V 60. minutě bude Jebavý pykat za podrážení. V téže minutě netrefuje Šťovíček kotouč ideálně a hosté se osvobozují. Základní hraví doba je na konci a za nerozhodného stavu 3:3 přichází na řadu pětiminutové prodloužení.

V 61. minutě operují v početní výhodě hrající domácí v útočném pásmu, ale Nedbalovu bombu z osy hřiště nachází Král v lapačce. V 62. minutě vytahuje Král fantastický zákrok a vyráží Šťovíčkovu nebezpečnou střelu. V téže minutě letí nad branku Nedbalova rána tečovaná Bittnerem. Na konci 63. minutě se stále hraje ve čtyřech, protože od návratu Jebavého z trestné lavice pokračuje hra bez přerušení. V 64. minutě je v permanenci Jekelova lapačka. V téže minutě vyjíždí Jekel z branky a vyhazuje kotouč před najíždějícími soupeři do středního pásma. V 65. minutě vyfasovala třebíčská střídačka druhý trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Šťovíček trest do konce zápasu za nesportovní chování. Severočeši se bleskově usazují v útočném pásmu, ale z pravé strany zakončující M. Beran na pozorného Jekela recept nenachází. Ihned po vhazování se domácí osvobozují. V čase 64:52 přihrává Miškář z pravého kruhu na modrou čáru Sedlákovi, jenž nabíjí do levého kruhu Procházkovi, jehož nekompromisní bomba bez přípravy zaplouvá přesně do vzdálenější šibenice. Utkání končí a Stadion si po parádním obratu odváží z Třebíče dva cenné body.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice   3:4p (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. J. Stehlík (Vodný), 7. Psota (Bittner), 43. Š. Kratochvil (Nedbal, Němec) – 25. Luciani (Miškář, M. Beran), 41. M. Beran (M. Procházka, Miškář), 59. J. Holý (M. Procházka, M. Beran), 65. M. Procházka (Sedlák, Miškář). Rozhodčí: Lukáš Bejček, Michal Kostourek – Milan Jindra, David Polonyi. Vyloučení: 8:4, navíc Šťovíček (Třebíč) - do konce utkání, za nesportovní  chování. Využití: 0:3. Diváci: 0. Střely na branku: 37:45 (12:10, 9:15, 10:17 - 6:3). Zblokované střely: 13:12. Vhazování: 45:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Furch, Zukal, Nedbal, L. Chalupa, J. Stehlík, Tejnor, Kowalczyk – Šťovíček, Nedvídek (C), Vodný (A) – Psota, Bittner (A), Krliš – Š. Kratochvil, V. Němec, Křehlík – Valík, Michálek, Kořenek.  Trenéři: Jaroslav Barvíř, David Dolníček.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (A. Beran) – J. Holý, Marcel, Sedlák, Výtisk (C), Baláž, Jebavý (A), Černohorský – M. Procházka, Miškář, M. Beran (A) – Luciani, P. Svoboda, T. Svoboda – Jánský, Jícha, L. Stehlík – Berka, Daniel, Bernat.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.