Slavoj B si veze stobodovou porážku z Českých Budějovic

České Budějovice - Druhá basketbalová liga má již tedy definitivně za sebou páté dvoukolo, které zakončil Slavoj B, po sobotním vítězství v Písku nad místními Sršni B, v neděli 28. listopadu 2021 na jihu Čech, na palubovce  celku Tigers České Budějovice, kam přijížděli v pozici lídra. Již od prvních minut diktují tempo hry Jihočeši a v první čtvrtině si vytvářejí osmnáctibodový náskok. Po přestávce začala v šesti hrajícím Severočechům docházet síly a jejich ztráta neustále narůstala. Po třech odehraných částech činila propastných pětatřicet bodů. Na konci se Slavoj B musí smířit s porážkou o šestatřicet bodů a v neúplné tabulce se propadá na stále solidní třetí příčku.

Jihočeši se od úvodního rozskoku chopí dirigentské taktovky a drží svého soupeře pevně na uzdě. Po první čtvrtině vedou 29:18 a jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává, kdy hosty dorazí. Ve druhé desetiminutovce začínají litoměřičtí střelecky tápat a tvrdě narážejí na spolehlivě fungující obranu a při odchodu na přestávku prohrávají 57:39. Do druhého poločasu vstupují Jihočeši sérií tří trojek, kterými sbírají Severočechům vítr z plachet. Tigers zvyšují obrátky a zaznamenávají šest tříbodových košů. Hosté se začínají ztrácet v jejich rychlé hře a po třech odehraných částech svítí na tabuli stav 88:53. Závěrečné dějství se již pouze dohrává v poklidném a přátelském duchu. Po sympatickém a bojovném výkonu si Slavoj B odváží do Litoměřic jasnou porážku 104:68.

Tigers České Budějovice - Slavoj BK Litoměřice B   104:68 (29:18, 57:39, 88:53)

Tigers České BudějoviceFučík 22, Janda 21, FIcal 15, Sýkora 14, Krajcigr 10, Štefanský 9, Hejda 5, Kubát 4, Neubauer 4.

Slavoj BK Litoměřice B: Wiesner 22, Kynzl 15, Gabriel 12, Klouda 11, Zajíc 6, Kmoch 2.

Autor: Václav Beneš