Tým BA 2006 Roudnice nad Labem zakončil letošní ročník Oblastního přeboru porážkou v Děčíně, na palubovce juniorky

Děčín - Letošní ročník basketbalového Oblastního přeboru se postupně a pracně prokousal ke svému konci. V sedmnáctém duelu probíhajícího soutěžního ročníku prohrál tým BA 2006 Roudnice nad Labem v dohrávce 11. kola v České LípěTentokrát se roudničtí basketbalisté představili v posledním zápase tohoto soutěžního ročníku v pátek 22. dubna 2022 v Děčíně, kde je přivítala místní juniorka. Během prvního poločasu si budují hosté slibný pětibodový náskok, který se před odchodem na přestávku smrskl na body tři. Druhá půle patří děčínským, kteří se na konci radují z výhry o jedenáct bodů. Týmu BA 2006 Roudnice nad Labem patří po posledním kole solidní sedmá příčka.

Do zápasu vstupují o poznání lépe roudničtí, kteří vyhrávají první bodově chudou desetiminutovku díky dobré střelbě, občasné zónové obraně i nepřesnému zakončování a zbytečným ztrátám 11:16. Ve druhé části se střelci probouzejí a děčínští umazávají hlavně díky pěti šťastným trojkám z náskoku soupeře dva bodíky. Na přestávku se odchází za stavu 30:33. Během druhého poločasu domácí přebírají iniciativu a postupně navyšují díky třem trojkám a střelbě zpod koše svůj náskok na 51:46. Poslední dějství patří po nepovedeném startu, kdy roudničtí vedou 51:53 a 53:55, juniorce, která v posledních minutách nepřipouští žádné větší drama a na konci se raduje z výhry 68:57 a končí v tabulce na třetí příčce.

BK Děčín juniorka - BA 2006 Roudnice nad Labem   68:57 (11:16, 30:33, 51:46)

BK Děčín juniorkaFiala 15, Cafourek 11, Důra 11, Tomášek 8, Liga 8, Fichtner 5, Roza 4, Holešinský 3, Kvaček 3

BA 2006 Roudnice nad Labem: Hach 15, T. Veselý 10, Korpala 10, Jiříček 8, Jerie 6, P. Krištof st. 3, M. Krištof 3, T. Jiránek 2.