Lovci zvládli další fantastický obrat, tentokrát v domácím duelu s Prešovem

Lovosice - V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři o jedinou branku vyrovnanou gólovou přestřelku v Plzni. Tentokrát přivítali netradičně v neděli v hale Chemik Handball Team Tatran Prešov. Hosté se brzy ujímají vedení a postupně si budují slibný chvílemi až šestigólový náskok. Domácí se poté probírají z letargie a, pokolikáté již, začínají stíhací jízdu. Při odchodu na přestávku ztrácejí na svého soupeře stále čtyři trefy. Ve druhém poločase pokračují ve spanilé jízdě a na konci slaví výhru o dvě branky, ke které přispěl čtrnácti přesnými zásahy Jaroslav Trkovský. Lovci, které neustále trápí proměňování sedmimetrových hodů, se stále drží na parádní druhé příčce.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Davidović. V téže minutě kontruje z rychlého protiútoku Trkovský, 1:1. Ve třetí minutě vrací vedení na prešovskou stranu Davidović, 1:2. Ve čtvrté minutě si sráží gólman Chupryna ránu Malého z pravé strany k bližší tyči, 2:2. V sedmé minutě se prosazuje po rychlém náběhu Ivanović, 2:4. V osmé minutě zakončuje povedenou kombinační akci Holubec, 3:4. V 11. minutě zvyšuje Fech z pravé strany na 3:7. V téže minutě proměňuje Bogdanić sedmimetrový hod, 4:7. V 15. minutě se trefuje z pravé strany Fech, 4:10. V 16. minutě zakončuje kombinační akci Chotěborský, 5:10. V 18. minutě zužitkoval rychlý protiútok Kasatkin, 5:12. Ve 20. minutě se ujímá Bogdanićova bomba, 8:12. Ve 22. minutě střílí z těsné blízkosti v pádu přesně Tsarapkin, 8:13. Ve 26. minutě pálí Trkovský z rychlého náběhu přesně k levé tyči, 10:13. V téže minutě zužitkoval sedmimetrový hod střelou do středu branky Rábek, 10:14. Ve 27. minutě neproměňuje Bogdanić sedmimetrový hod, ale gólmanem Colodetim vyražený míč vrací za brankovou čáru, 11:14. Ve 28. minutě míří z levé strany přesně Rábek, 11:15. Ve 29. minutě selhal ze značky sedmimetrového hodu Kupa, ale Heřmanovskému se poté daří snížit na 12:15. Třicet vteřin před odchodem na přestávku upravuje Rábek z levé strany poločasový výsledek na 12:16.

Ve 32. minutě skóruje po šikovném náběhu Chotěborský, 13:16. Ve 33. minutě zakončuje rychlý protiútok z levé strany Trkovský, 14:16. Ve 34. minutě se nemýlí Davidović, 14:17. Ve 35. minutě se trefuje z těsné blízkosti Bogdanić, 15:17. Ve 36. minutě kontruje Kasatkin, 15:18. S bleskovou odpovědí přispěchal Trkovský, 16:18. Ve 37. minutě míří přesně pod břevno Davidović, 16:19. Ve 40. minutě dorovnává Chotěborský z rychlého náběhu na 19:19. Ve 41. minutě proměňuje Rábek další sedmimetrový hod, 19:20. Ve 42. minutě střílí Trkovský z levé strany kolem Chuprynovy hlavy do bližší šibenice, 20:20. Ve 43. minutě zužitkoval samostatný únik Fech, 20:21. Ve 44. minutě se trefuje Malý, 21:21. V téže minutě uklízí odražený míč za brankovou čáru Davidović, 21:22. Ve 46. minutě překlápí svou druhou brankou v řadě vedení na lovosickou stranu Trkovský, 23:22. Ve 47. minutě dorovnává Davidović po pohledné kombinační akci na 23:23. Ve 48. minutě kontruje z rychlého protiútoku Bogdanić, 24:23. Ve 49. minutě si bere slovo Lopez Garcia, 24:24. S bleskovou odpovědí přispěchal Trkovský, 25:24. V 50. minutě dostává Hniďák po třetím vyloučení červenou kartu a odchází předčasně do sprch. V téže minutě posílá míč do sítě Ivanović, 25:25. V 57. minutě zužitkoval sedmimetrový hod Trkovský a Severočeši odskakují do vedení o dvě branky, 27:25. V 60. minutě zvyšuje Trkovský na 28:25 a zajišťuje tak Lovcům další cennou výhru. Pouhých devět vteřin před závěrečným hvizdem upravuje Davidović výsledek na konečných 28:26.

HK FCC Město Lovosice - Handball Team Tatran Prešov   28:26 (12:16)

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Dohnal – Holubec 1, Kupa, Chotěborský 4, J. Motl, Petrychenko, Hniďák, Trkovský 14/4, Lukáč, Horák, Karlovec, Stach, Heřmanovský 1, Malý 2, Bogdanić 6/1.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Handball Team Tatran Prešov: Colodeti, Chupryna – Rábek 7/3, Mitaľ, Fech 3, Fenár, Ivanović 2, Kasatkin 3, Lopez Garcia 2, Davidović 7, Golubović, Kimák-Fejko, Hernandez 1, Tsarapkin 1.  Trenéři: Radoslav Antl, Marek Gernát.

Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 9/5 – 4/3. Vyloučení: 7 – 4. ČK: 50. Hniďák.