Lovci zvládli v hale Chemik zajímavý souboj se Sokolem Nové Veselí, Marek Hniďák vstřelil jedenáct branek

Lovosice - V minulém kole měli lovosičtí házenkáři volný los, ale v předchozím uhráli první vítězství v tomto soutěžním ročníku v Hranicích. Tentokrát si ve čtvrtek 28. září 2023 odbyly premiéru v hale Chemik, kde přivítali Sokol Nové Veselí, který od začátku ukazoval, že nepřicestoval v poraženecké náladě. Hosté se brzy ujímají vedení až o tři branky a Severočeši zahajují svou tradiční stíhací jízdu a na přestávku si odnášejí nejtěsnější možný náskok. Ve druhém poločase již mají navrch domácí, kteří během posledních pěti minut dominují a na konci se radují z výhry o šest gólů. Lovci se po tomto kole posouvají v neúplné tabulce na osmou příčku.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu střelou z výskoku na devíti metrech do pravé šibenice Tomášek. V téže minutě se z pivota nemýlí Hniďák, 1:1. Ve třetí minutě zaplouvá do sítě Šůstkova tečovaná rána, 1:2. Ve čtvrté minutě zakončuje rychlý protiútok z levé strany střelou k tyči Kupa, 2:2. V sedmé minutě zvyšuje Melichar z rychlého protiútoku na 2:5. V osmé minutě proměňuje Kupa sedmimetrový hod, 3:5. V deváté minutě pálí Tomášek z dálky do levého dolního rohu, 3:6. V téže minutě proměňuje Kupa další sedmimetrový hod a trestá tak Šůstkův faul, 4:6. V desáté minutě je ze sedmimetrového hodu stejně úspěšný D. Flajsar, 4:7. V 15. minutě se trefuje z pravého křídla Mizera, 8:7. V téže minutě míří Krejz z devíti metrů přesně k levé tyči, 8:8. V 16. minutě střílí Hniďák z pravé strany mezi nohy gólmana Schamse, 9:8. S bleskovou odpovědí přispěchal z rychlého protiútoku Melichar, 9:9. O chvíli později se prodírá Kupa na levé straně přes trojici protihráčů až na hranici brankoviště, 10:9. V 18. minutě se obtáčí Gregorovič na hranici brankoviště kolem Hniďáka a překlápí vedení na stranu Sokola, 10:11. V 19. minutě nachází na pravé straně hranice brankoviště tísněný Hniďák mezeru mezi Schamsovýma nohama, 11:11. V téže minutě zakončuje Šůstek samostatný únik střelou z levé strany ke vzdálenější tyči, 11:12. Ve 21. minutě proskakuje středem na hranici brankoviště Hniďák, jehož rána se zastavuje až v síti, 13:12. Ve 22. minutě uklízí míč do prázdné branky Gregorovič, 13:13. Ve 26. minutě zakončuje rychlý protiútok z pravého křídla Mizera, 15:13. Ve 27. minutě zužitkoval přihrávku na pivota D. Flajsar, 15:14. Ve 28. minutě zakončuje rychlý protiútok do rozhozené obrany Sokola Chotěborský, 16:14. Ve 30. minutě pálí Gregorovič ve výskoku z pivota přesně k tyči, 16:15. V téže minutě se obtáčí Hniďák na devíti metrech kolem D. Flajsara a poté posílá míč přesně k bližší tyči, 17:15. Pouhou vteřinu před odchodem na přestávku upravuje Šůstek střelou z pravé strany do vzdálenější šibenice poločasový výsledek na 17:16.

Ve 31. minutě se nemýlí z pravého křídla zakončující Mizera, 18:16. Ve 32. minutě se obtáčí Gregorovič na pravé straně hranice brankoviště kolem Horáka a poté trefuje bližší šibenici, 18:17. Ve 33. minutě nachází Günl dlouhým pasem na hranici brankoviště Nového Veselí Chotěborského a ten zvyšuje na 20:17. Ve 34. minutě proskakuje na levé straně mezi Motlem a Mizerou Šůstek, 20:18. Ve 35. minutě se prosazuje z pravé spojky Hniďák, 22:18. Ve 37. minutě zužitkoval Gregorovič dlouhou přihrávku J. Flajsara do rozhozené lovosické obrany, 22:19. Ve 39. minutě se trefuje z levého křídla Chotěborský, 23:19. Ve 44. minutě si naskakuje na devíti metrech Melichar, 23:21. Ve 45. minutě zužitkoval Kupovu přihrávku z výskoku na devíti metrech Hniďák, 24:21. Ve 47. minutě pálí Tomášek z pravé strany ke vzdálenější tyči, 24:22. V téže minutě vystihuje Motl Tomáškovu přihrávku na J. Flajsara a ze samostatného úniku zvyšuje na 26:22. Ve 48. minutě přehazuje Adamíka z pravého křídla Halíček, 26:23. Ve 49. minutě přetlačuje důrazný Stach na hranici brankoviště Tomáška, 27:23. V 50. minutě se nemýlí z postu pivota Melichar, 27:24. V 52. minutě přetlačil Kupa Tomáška s Gregorovičem, 29:24. V 54. minutě vystihuje Halíček Kupovu přihrávku na Vojíře a ze samostatného úniku snižuje na 29:26. V téže minutě míří Hniďák přesně z postu pravé spojky, 30:26. V 56. minutě zužitkoval přihrávku na pravé křídlo Halíček, 30:27. Šestapadesát vteřin před závěrečným hvizdem si naskakuje na pravé straně do brankoviště Hniďák, jenž střelou do vzdálenější šibenice upravuje výsledek na konečných 33:27.

HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí   33:27 (17:16)

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Günl, Dohnal – Ouředník, Kupa 7/3, Chotěborský 3, J. Motl 2, Hniďák 11, Dikhaminjia, Lukáč, Vojíř 1, Horák, Stach 3, Heřmanovský, Mizera 6.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Jochman, Ogoun, Halíček 5/1, Navrátil, M. Popela, Bartůněk 1, D. Flajsar 2/1, Melichar 4, Krejz 1, Gregorovič 6, Tomášek 3, Šůstek 5.  Trenéři: Jan Běloch, Petr Krejz.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Michal Letev. Delegát: Martin Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 2 – 4.