Slavoj veze výhru z hlavního města, z palubovky celku SP Basket, kde se blýskl třiceti body Jan Karlovský

Praha - V minulém kole deklasovali litoměřičtí basketbalisté Wolves Radotín, nováčka soutěže. Tentokrát zavítali v pátek 29. září 2023 do hlavního města, kde byl jejich hostitelem tým SP Basket. Hosté si sice budují v průběhu první desetiminutovky až osmibodový náskok, ale na jejím konci již ztrácejí pět bodů. Od druhé části se hraje podle litoměřických not a Pražané tahají za kratší konec. Do posledního dějství vstupují Severočeši s osmibodovým náskokem a po závěrečném klaksonu se radují z výhry o patnáct bodů, ke které přispěl třiceti body Jan Karlovský. Stále stoprocentní Slavoj se i po tomto kole udržel v tabulce na druhé příčce.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Karlovský. Ve druhé minutě zvyšuje Růžička na 6:2. V téže minutě kontruje Karlovský, 6:4. Ve čtvrté minutě se prosazuje Pelikán, 12:4. V páté minutě si bere znovu slovo Karlovský, 12:6. V téže minutě zužitkoval Pelikán pouze jeden trestný hod, 13:6. V šesté minutě míří přesně Karlovský, 13:8. V téže minutě proměňuje Hřebík pouze jeden trestný hod, 14:8. V sedmé minutě ho napodobuje Karlovský, 14:11. V téže minutě pálí za tři body Staniszewski, 17:11. Zbytek první desetiminutovky patří zcela jednoznačně Severočechům a osmatřicet vteřin před jejím koncem zvyšuje Karlovský na 17:22.

V 11. minutě se nemýlí Regeti, 19:22. Ve 12. minutě si bere slovo znovu Karlovský, 19:27. Ve 13. minutě je při střelbě faulován Hřebík, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 24:27. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Krupka, 22:29. V 15. minutě se ujímá Hřebíkův pokus, 24:29. V 17. minutě zvyšuje Karlovský na 26:33. V 18. minutě se blýskl trojkou Charvát, 29:33. S bleskovou odpovědí přispěchal Slowiak, 29:35. Sedmasedmdesát vteřin před odchodem na přestávku upravuje Lízálek poločasový výsledek na 31:35.

Ve 22. minutě je při střelbě faulován Karlovský, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 31:38. Ve 25. minutě se prezentuje třemi body Grunt, 31:43. Ve 29. minutě snižuje Medek na 36:43. V téže minutě se blýskl třemi body Gabriel, 36:46. Dvacet vteřin před koncem této části střílí přesně Lízálek a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 38:46.

Ve 31. minutě se trefuje Šotnar, 38:48. Ve 32. minutě se prosazuje Pelikán, 42:48. Ve 34. minutě zvyšuje Gabriel trojkou na 42:56. V téže minutě se nemýlí Medek, 44:56. Ve 35. minutě proměňuje dva trestné hody Grunt, 44:61. Ve 37. minutě se ujímá Karlovského střela, 44:63. Ve 39. minutě snižuje Hřebík trojkou na 51:63. Čtyřiasedmdesát vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Šotnar třemi body výsledek na konečných 51:66.

SP Basket - Slavoj BK Litoměřice A   51:66 (17:22, 31:35, 38:46)

SP BasketHřebík 10, Pelikán 10, Bednář 6, Medek 5, A. Růžička 5, Regeti 4, Lízálek 4, Staniszewski 3, Charvát 3, Müller 1.  Trenér: Tomáš Reimer.

Slavoj BK Litoměřice A: Karlovský 30, Gabriel 13, Slowiak 9, M. Šotnar 7, P. Grunt 5, Krupka 2.  Trenér: Tomáš Eisner.

Rozhodčí: Dominik Barták, Pavel Theodor.

Komisař: Jiří Veselý.

Trojky: 29/4 - 28/6

Trestné hody: 21/9 - 14/10

Doskoky: 53 - 52

Osobní chyby: 18 - 19