SLUNETA vstoupila do nadstavbové části domácí výhrou nad Brnem

Ústí nad Labem - V závěrečném kole základní části nejvyšší domácí basketbalové soutěže prohráli ústečtí basketbalisté v Nymburku. V úvodním zápase nadstavbové skupiny A1 přivítali v neděli 28. ledna 2024 na své palubovce Basket Brno. Ten, kdo očekával kanonádu jako v předchozím vzájemném duelu těchto dvou soupeřů, musel být trochu zklamán. První desetiminutovka vychází o poznání lépe hostům, kteří na jejím konci vedou o šest bodů, ale při odchodu na přestávku již jedenáct bodů ztrácejí. Ve druhém poločase si Severočeši své vedení hlídají a na konci slaví výhru o sedm bodů. SLUNETA se po tomto kole, úvodním nadstavbovém, pevněji zabydluje na třetí příčce neúplné tabulky.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu trojkou Lee III. V téže minutě přidává další brněnský koš Brown-Soares, 0:5. Ve druhé minutě pálí za tři body Haiblík, 3:5. Ve třetí minutě zvyšuje Půlpán na 3:9. V páté minutě překlápí vedení na ústeckou stranu Nichols, 10:9. V sedmé minutě se nemýlí Lee III, 10:13. V téže minutě se prezentuje trojkou Nichols, 13:13. V osmé minutě míří přesně Lee III, 13:15. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Karlovský, 15:15. O chvíli později je stejně úspěšný Svoboda, 15:17. V deváté minutě dorovnává Rowan na 17:17. Čtyřiatřicet vteřin před koncem první desetiminutovky zužitkoval Šiška pouze jeden trestný hod, 17:23.

V 11. minutě posílá míč do koše Haiblík, 19:23. V téže minutě snižuje Pecka na 21:23. Ve 12. minutě střílí přesně Šiška, 21:25. V téže minutě je při střelbě faulován Pecka, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 24:25. Ve 13. minutě je při střelbě za tři body faulován Svoboda, jenž zužitkoval jediný ze tří nařízených trestných hodů, 24:26. Ve 14. minutě dorovnává Dailey na 26:26. V téže minutě kontruje Brown-Soares, 26:28. V 18. minutě zvyšuje Pecka na 37:28. V19. minutě zužitkoval Lee pouze jeden trestný hod, 26:29. V téže minutě zaznamenává Autrey tři body, 40:29. Ve 20. minutě snižuje Lee III na 40:32. Tři vteřiny před odchodem na přestávku je při střelbě za tři body faulován Žikla, jenž proměňuje všechny tři nařízené trestné hody a upravuje poločasový výsledek na 43:32.

Ve 21. minutě zaznamenává Autrey dva koše a ve 22. minutě přidává další, 49:32. Ve 25. minutě snižuje Půlpán na 49:40. Ve 26. minutě pálí za tři body Nichols, 52:40. Ve 27. minutě se ujímá Šiškův pokus, 52:42. V téže minutě je při střelbě faulován Nábělek, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 55:42. Ve 29. minutě uklízí míč do koše Šiška, 55:46. V téže minutě se blýskl trojkou Dailey, 58:46. Sedmapadesát vteřin před koncem této části se trefuje Šiška a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 58:48.

První tři minuty posledního dějství jsou oboustranně střelecky zcela hluché. Ve 34. minutě se prosazuje Pecka, 60:48. V téže minutě se prezentuje trojkou Dáňa, 60:51. O chvíli později se trefuje Johnson, 62:51. Ve 35. minutě přidává po Dáňově druhé trojce další Půlpán, 62:57. Ve 37. minutě si připisuje tři body Nichols, 67:57. V téže minutě míří přesně Půlpán, 67:61. Ve 38. minutě proměňuje dva trestné hody Nichols, 69:61. O chvíli později je při střelbě faulován Lee III, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 69:64. Ve 39. minutě posílá míč do koše Pecka, 71:64. Ve 40. minutě kontruje Šiška, 71:66. V téže minutě proměňuje dva trestné body Autrey, 73:66. O chvíli později nachází svůj cíl Křivánkova střela, 73:68. Osm vteřin před závěrečným klaksonem proměňuje Nichols dva trestné hody a uzavírá výsledek na konečných 75:68.

SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno   75:68 (17:23, 43:32, 58:48)

SLUNETA Ústí nad Labem: Nichols 18, Pecka 13, Autrey 11, Dailey 11, Žikla 5, Haiblík 5, Johnson 5, Nábělek 3, Karlovský 2Rowan 2.  Trenér: Jan Šotnar.

Basket Brno: Lee III 18, Půlpán 11, Šiška 11, Křivánek 8, Š. Svoboda 7, Brown-Soares 6, Dáňa 6, Krakovič 1Trenér: Mgr. Martin Vaněk.

Rozhodčí: Marek Vošahlík, Štěpán Pokorný, Jan Jeřáb.

Komisař: Miroslav Macela.

Trojky: 22/6 - 24/4

Trestné hody: 20/15 - 17/10

Doskoky: 36 - 38