SLUNETA padla v Opavě až v prodloužení, Ty Nichols zaznamenal jedenatřicet bodů a Jakub Šiřina o bod méně

Opava - V minulém kole porazili ústečtí basketbalisté na své palubovce Pardubice. Tentokrát se představili v sobotu 30. března 2024 v Opavě, kde se tak mohla rozhořet přímá bitva třetího s druhým o druhé místo. Po první desetiminutovce vedou domácí o dva body a do odchodu na přestávku svůj náskok navyšují o další bodík. Během třetí čtvrtiny narůstá ústecká ztráta na pět bodů. V posledním dějství jsou hosté hodně blízko výhry, ale těsně před závěrečným klaksonem posílá tento duel do pětiminutového prodloužení třemi proměněnými trestnými hody Jakub Šiřina. Ani prodloužení nebylo žádnou nudou, ale zajímavou přetahovanou, na jejímž konci se radují z výhry o tři body opavští. SLUNETA se po tomto kole propadává v neúplné tabulce na třetí příčku těsně za svého dnešního soupeře a obhájce titulu.

V první minutě je při střelbě faulován Nichols, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu. Ve druhé minutě se prosazuje Šiřina, 2:3. S bleskovou odpovědí přispěchal Johnson, 2:5. Ve třetí minutě překlápí Šiřina druhým košem v řadě vedení na opavskou stranu, 6:5. Ve čtvrté minutě míří přesně Pecka, 6:7. V téže minutě pálí za tři body Farský, 9:7. V sedmé minutě dorovnává Karlovský na 9:9. V téže minutě kontruje Gniadek, 11:9. O chvíli později se prezentuje trojkou Martin, 11:12. V deváté minutě oplácí stejnou mincí Jurečka, 18:12. Pouhou vteřinu před koncem první desetiminutovky snižuje Martin na 18:16.

V 11. minutě se blýskl trojkou Rowan, 18:19. Ve 12. minutě se nemýlí Jurečka, 20:19. Ve 13. minutě se ujímá Nicholsův pokus, 20:21. V téže minutě kontruje Slavík, 22:21. Ve 14. minutě pálí za tři body Haiblík, 22:24. V 15. minutě zaznamenává Pecháček po předchozí trojce i další koš, 27:24. S bleskovou odpovědí přispěchal Nichols, 27:26. V 16. minutě zvyšuje Farský na 30:26. V téže minutě zužitkoval Pecka pouze jeden trestný hod, 30:27. O chvíli později ho napodobuje Slavík, 31:27. V 17. minutě posílá míč do koše Pecka, 31:29. V 18. minutě si připisuje další koš Šiřina, 36:29. V 18. minutě se prezentuje trojkou Nichols, 36:32. V 19. minutě proměňuje dva trestné hody Pecháček, 38:32. Jedenatřicet vteřin před odchodem na přestávku upravuje Autrey třemi body poločasový výsledek na 38:35.

Ve 21. minutě míří přesně Puršl, 40:35. Ve 23. minutě pálí za tři body Šiřina, 43:35. Ve 24. minutě zužitkoval Karlovský pouze jeden trestný hod, 43:36. Ve 25. minutě proměňuje dva trestné hody Slavík, 45:36. Ve 27. minutě ho napodobuje Nichols, 45:40. V téže minutě je stejně úspěšný Gniadek, 47:40. O chvíli později je při střelbě faulován Rowan, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 47:43. Ve 28. minutě se nemýlí Kouřil, 49:43. V téže minutě je při střelbě za tři body faulován Nichols, který proměňuje jediný ze tří nařízených trestných hodů, 49:44. Ve 29. minutě proměňuje dva trestné hody Rowan, 49:46. Dvaadvacet vteřin před koncem této části se trefuje Švandrlík a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 51:46.

Ve 31. minutě proměňuje dva trestné hody Pecháček, 53:46. V téže minutě zaznamenává tři body Kouřil, 56:46. Ve 33. minutě snižuje Nichols na 56:50. V téže minutě se blýskl trojkou Švandrlík, 59:50. Ve 34. minutě se nemýlí Pecka, 59:54. Ve 35. minutě se ujímá Mokráňův pokus, 61:54. Ve 39. minutě zvyšuje Autrey na 61:66. Ve 40. minutě je při střelbě faulován Pecháček, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 64:66. V téže minutě pálí za tři body Nichols, 64:69. O chvíli později snižuje Šiřina na 66:69. Následně zužitkoval Nichols pouze jeden trestný hod, 66:70. Poté si připisuje důležité tři body Šiřina, 69:70. S bleskovou odpovědí přispěchal Autrey, 69:72. Čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby je při střelbě za tři body faulován Šiřina, který proměňuje všechny tři nařízené trestné hody, vyrovnává stav na 72:72 a posílá tak tento zápas do prodloužení.

Ve 41. minutě se blýskl trojkou Švandrlík, 75:72. V téže minutě míří přesně Nichols, 75:74. Ve 42. minutě kontruje Šiřina, 77:74. V téže minutě překlápí vedení na ústeckou stranu Johnson, 77:78. Ve 43. minutě uklízí míč do koše Šiřina, 79:78. S rychlou odpovědí přispěchal Nichols, 79:80. Ve 44. minutě se trefuje Šiřina, 81:80. V téže minutě zužitkoval Nichols pouze první trestný hod, ale druhý nepovedený doskakuje Pecka a hosté vedou 81:83. Ve 45. minutě zvyšuje Puršl na 86:83. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Nichols, 86:85. Šestnáct vteřin před koncem prodloužení proměňuje dva trestné hody Šiřina a uzavírá výsledek na konečných 88:85.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem   88:85 (18:16, 38:35, 51:46, 72:72)

BK Opava: Šiřina 30, Pecháček 13, Švandrlík 8, Slavík 8, Jurečka 7, Puršl 6, Kouřil 5, Farský 5, Gniadek 4, Mokráň 2Trenér: Petr Czudek.

SLUNETA Ústí nad Labem: Nichols 31, Pecka 13, Autrey 12, Rowan 12, Martin 5, Johnson 4, Haiblík 3, Karlovský 3, Nábělek 2.  Trenér: Jan Šotnar.

Rozhodčí: Jan Baloun, Štěpán Pokorný, Ivo Melichárek.

Komisař: Roman Šikner.

Trojky: 36/10 - 34/6

Trestné hody: 24/16 - 33/19

Doskoky: 48 - 45