Lovci nezvládli třetí semifinálový duel a z Karviné si vezou krutou porážku o čtrnáct branek

Karviná - Ve druhém semifinálovém duelu porazili lovosičtí házenkáři v hale Chemik Karvinou o dvě branky a srovnali stav této série na 1:1. Třetí souboj byl na programu v sobotu 20. dubna 2024 v hale STaRS v Karviné, kde domácí dominují v podstatě od první do poslední minuty. Již v průběhu prvního poločasu si postupně budují rozhodující náskok. Při odchodu na přestávku již Severočeši ztrácejí devět branek. Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nemění a Karviná se po závěrečném hvizdu raduje ze zcela jednoznačné výhry o čtrnáct branek. Čtvrtý souboj této série je na programu v sobotu 27. dubna 2024 od 19.30 hodin v hale Chemik v Lovosicích a Slezané do něho budou vstupovat s vedením 2:1 na zápasy i s touhou po proměnění hned prvního mečbolu.

V první minutě otevírá Solák z rychlého protiútoku gólový účet tohoto duelu. Ve druhé minutě posílá Růža míč z poloviny hřiště do prázdné branky, 2:0. Ve třetí minutě proměňuje Chotěborský sedmimetrový hod, 2:1. V sedmé minutě zvyšuje Nantl střelou přes téměř celé hřiště do prázdné branky na 5:1. V téže minutě pálí ze středu zpoza obrany přesně Horák, 5:2. V osmé minutě míří Solák z hranice brankoviště do horní poloviny branky, 6:2. V deváté minutě střílí do gólmanova protipohybu Kupa, 6:3. V téže minutě posílá Nantl míč do prázdné lovosické, kam se nestihl vrátit Günl, 7:3. V desáté minutě snižuje Kupa svou druhou branou v řadě na 7:5. Ve 13. minutě zakončuje postupný útok Harabiš, 9:5. Ve 14. minutě kontruje Kupa, 9:6. V 15. minutě se odráží míč od břevna k Živanovovi a ten uklízí míč přes celé hřiště do prázdné branky, 12:6. V 18. minutě zakončuje z devíti metrů Holubec, 12:7. V téže minutě se trefuje faulovaný Patzel, 13:7. Ve 21. minutě nachází recept na důraznou karvinskou obranu Kupa, 13:9. V téže minutě míří Nantl z levé strany k bližší tyči, 14:9. Ve 22. minutě si naskakuje na pravé straně do brankoviště Heřmanovský, 14:10. Ve 24. minutě se ujímá střela Živanova zpoza obránce, 16:10. V téže minutě přehazuje gólmana Mokroše v pádu Kupa, 16:11. Ve 28. minutě zvyšuje Solák z postupného protiútoku na propastných 20:11. Ve 29. minutě dohrává Solák na pravé straně hranice brankoviště hodně tvrdě Horáka a inkasuje přímou červenou kartu. Ve 30. minutě se z náskoku do brankoviště prosazuje Užek, 21:11. Čtyři vteřiny před odchodem na přestávku upravuje Stach z rychlého protiútoku poločasový výsledek na 21:12.

Ve 32. minutě zvyšuje Harabiš na propastných 22:12 a Severočeši jsou zralí na ručník. Ve 33. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Motl, 22:13. Ve 36. minutě posílá Živanov míč z pravé strany do sítě odrazem od palubovky, 24:13. Ve 37. minutě se prosazuje z pravého křídla Mizera, 24:14. Ve 40. minutě míří Široký po seběhnutí z levého křídla ke vzdálenější tyči, 26:14. Ve 42. minutě střílí Holubec z devíti metrů zpoza svého strážce, 26:15. Ve 43. minutě si Široký znovu nabíhá z levého křídla více na střed, odkud se znovu nemýlí, 27:15. V téže minutě kontruje z rychlého protiútoku Chotěborský, 27:16. Ve 47. minutě se trefuje z hranice brankoviště Užek, 29:16. V 53. minutě proměňuje Harabiš sedmimetrový hod, 31:16. V 54. minutě je stejně úspěšný Motl, 31:17. V téže minutě prostřeluje dvojici protihráčů Harabiš, 32:17. V 55. minutě napřahuje na levé straně na devíti metrech Fornbaum, 32:18. V 57. minutě si naskakuje Široký na levé straně do brankoviště, kde přebírá přihrávku a zvyšuje na 34:18. V 60. minutě proměňuje Motl sedmimetrový hod, 34:20. V téže zakončuje z náskoku na pravém křídle Harabiš, 35:20. Pouhou vteřinu před závěrečným hvizdem upravuje Fornbaum střelou z levé strany k bližší tyči výsledek na konečných 35:21.

HCB Karviná - HK FCC Město Lovosice   35:21 (21:12)

HCB KarvináMokroš, Košťálek, Brychlec – Růža 4, Prašivka, Živanov 6, J. Patzel 1, Plaček, Fulnek 1, J. Užek 4, Harabiš 7/1, Solák 4, Skalický, Široký 4, Nantl 4, Franc.  Trenér: Michal Brůna.

HK FCC Město Lovosice: Shem Tov, Adamík, Günl – Holubec 2, Pokorný, Kupa 6, Chotěborský 2/1, J. Motl 3/2, Bereš 1, Dikhaminjia, Vojíř, Horák 2, Stach 1, Fornbaum 2, Heřmanovský 1, Mizera 1.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří ŠpunarSedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 6 – 4. ČK: 29. Solák. Diváci: 1 100.