Slavoj prohrál rozhodující domácí finálový duel s Tury Svitavy o sedm bodů a v právě skončeném ročníku končí na druhé příčce

Litoměřice - Ve druhém finálovém duelu prohráli litoměřičtí basketbalisté bez Jana Karlovského o dvacet bodů ve Svitavách, čímž si tedy vynutili místní Tuři třetí a rozhodující zápas, který byl na programu ve středu 24. dubna 2024 v hale 6. ZŠ v Litoměřicích. Domácím opět nemohou pomoci hráči SLUNETY Ústí nad Labem, kteří bojují o postup do semifinále s Pardubicemi a snaží se proměnit první mečbol. Severočeši nevstupují do zápasu tou správnou nohou a v první desetiminutovce zaznamenávají pouhých osm bodů. Během druhé části se však střelecky probouzejí a na přestávku odcházejí se ztrátou jediného bodíku. Ve třetím dějství zaznamenávají domácí pouhých sedm bodů a v podstatě tak rozhodují o své porážce. Po závěrečném klaksonu slaví Tuři Svitavy výhru o sedm bodů a triumf v právě skončeném ročníku 1. basketbalové ligy. Slavoj zůstal těsně pod vrcholem, na druhé příčce, což je i pro něj velký úspěch.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto finálového duelu dvěma proměněnými trestnými hody Slezák. Ve druhé minutě se prezentuje trojkou Rozsypal, 3:2. V téže minutě oplácí stejnou mincí Slezák, 3:5. Ve čtvrté minutě zaznamenávají po třech bodech Marko s Novákem, 3:11. V páté minutě zužitkoval Maděra pouze jeden trestný hod, 6:11. V osmé minutě proměňuje Novák dva trestné hody, 6:18. V deváté minutě míří přesně Slowiak, 8:18. Sedm vteřin před koncem první desetiminutovky zvyšuje Petric na 8:20.

V 11. minutě se ujímá Krupkův pokus, 10:20. Ve 12. minutě snižuje Rozsypal na 15:20. V téže minutě kontruje Kubín, 15:22. Ve 13. minutě se prezentuje dvěma koši v řadě Slowiak, 19:22. V 15. minutě přidává po trojce další koš Marko, 19:27. V 18. minutě překlápí vedení na litoměřickou stranu Slowiak, 28:27. V téže minutě pálí za tři body Petric, 28:30. O chvíli později dorovnává Grunt na 30:30. V 19. minutě si připisuje tři body Slezák, 30:33. V téže minutě je při střelbě faulován Slowiak, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 33:33. Pětačtyřicet vteřin před odchodem na přestávku proměňuje Novák pouze jeden trestný hod a upravuje poločasový výsledek na 33:34.

Ve 22. minutě míří přesně Hlobil, 33:36. Ve 24. minutě se znovu prosazuje Hlobil, 33:38. Ve 26. minutě se nemýlí Krupka, 35:38. Ve 28. minutě zvyšuje Marko osmi body v řadě na 35:46. V téže minutě se blýskl trojkou Grunt, 38:46. Ve 29. minutě oplácí stejnou mincí Jurka, 38:49. Ve šé. minutě zužitkoval Maděra pouze jeden trestný hod, 40:49. Tři vteřiny před koncem této části proměňuje dva trestné hody Marko a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 40:53.

Ve 31. minutě je při střelbě faulován Grunt, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 43:53. S bleskovou odpovědí přispěchal Kubín, 43:55. Ve 32. minutě pálí za tři body Maděra, 48:55. Ve 33. minutě se ujímá Kubínova střela, 48:57. Ve 35. minutě snižuje Rozsypal trojkou na 54:57. S bleskovou odpovědí přispěchal Novák, 54:59. O chvíli později se prosazuje Maděra, 56:59. Ve 37. minutě se blýskl trojkou Slezák, 56:62. Ve 38. minutě uklízí míč do koše Grunt, 58:62. V téže minutě zaznamenává tři body Marko, 58:65. Ve 39. minutě si bere znovu slovo Grunt, 60:65. V téže minutě kontruje Kubín, 60:67. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Slowiak, 62:67. Šestadvacet vteřin před závěrečným klaksonem proměňuje dva trestné hody Slezák, jenž tak uzavírá výsledek tohoto rozhodujícího finálového duelu na 62:69.

Slavoj BK Litoměřice A - Tuři Svitavy   62:69 (8:20, 33:34, 40:53)

Slavoj BK Litoměřice A: Slowiak 19, P. Grunt 16, Rozsypal 10, Maděra 10Krupka 7Trenér: Tomáš Eisner.

Tuři SvitavyMarko 24, Slezák 15, Kubín 10, M. Novák 8, Petric 5, Hlobil 4, Jurka 3.  Trenér: Martin Šorf.

Rozhodčí: Petr Blahout, Jaroslav Pazourek, Jan Renc.

Komisař: Zdeněk Ringsmuth.

Trojky: 26/5 - 36/11

Trestné hody: 18/11 - 19/12

Doskoky: 46 - 40

Osobní chyby: 19 - 17