Slavoj prohrál ve Svitavách o dvacet bodů a o vítězi 1. basketbalové ligy se rozhodne ve středu v Litoměřicích

Svitavy - V úvodním finálovém duelu 1. basketbalové ligy zvítězili litoměřičtí basketbalisté nad Tury Svitavy o sedm bodů a udělali první slibný krůček k triumfu v této soutěži. Druhý souboj byl na programu v neděli 21. dubna 2024 hodin ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách. Severočeši si v první desetiminutovce budují drobný šestibodový náskok, který se do přestávky smrskává na bodík jediný. Ve druhém poločase již dominují domácí, kteří se po závěrečném klaksonu radují z výhry o dvacet bodů i ze srovnání stavu této série na 1:1 na zápasy. Třetí a rozhodující bitva je na programu ve středu 24. dubna 2024 od 19.00 hodin v hale 6. ZŠ v Litoměřicích a na jejím konci bude znám s konečnou platností vítěz této soutěže.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Krupka. V téže minutě se prezentuje trojkou Petric, 5:2. Ve druhé minutě se prosazuje Grunt, 5:4. V téže minutě pálí za tři body Slezák, 8:4. O chvíli později kontruje Rozsypal, 8:6. Ve třetí minutě se nemýlí Hlobil, 10:6. V šesté minutě se blýskl trojkou Zajíc, 10:14. V téže minutě se trefuje Hlobil, 12:14. O chvíli později si připisuje tři body Gabriel, 12:17. V sedmé minutě dorovnává Novák na 17:17. V deváté minutě proměňuje dva trestné hody Krupka, 17:21. V téže minutě zužitkoval Slezák pouze jeden trestný hod, 18:21. Jedenačtyřicet vteřin před koncem první desetiminutovky zvyšuje Stráda trojkou na 18:24.

Až v 15. minutě se trefuje Jokl, 20:24. V 16. minutě překlápí vedení na svitavskou stranu trojkou Marko, 25:24. V téže minutě střílí přesně Maděra, 25:26. O chvíli později zaznamenává Marko další tři body, 28:26. V 17. minutě oplácí stejnou mincí Grunt, 28:29. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Hlobil, 30:29. O chvíli později se nemýlí Maděra, 30:31. S bleskovou odpovědí přispěchal Hlobil, 32:31. V 19. minutě zvyšuje Krupka na 32:35. Ve 20. minutě je při střelbě faulován Petric, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 37:35. Pouhou vteřinu před odchodem na přestávku upravuje Rozsypal trojkou poločasový výsledek na 37:38.

Ve 22. minutě míří přesně Novák, 39:38. V téže minutě kontruje Maděra, 39:40. Ve 23. minutě zvyšuje Slezák na 45:40. Ve 24. minutě se trefuje Rozsypal, 45:42. Ve 25. minutě se nemýlí Marko, 51:42. V téže minutě uklízí míč do koše Wangle, 51:44. Ve 26. minutě zaznamenává další koš Novák, 53:44. Ve 29. minutě proměňuje Dvořák čtvrtý ze čtyř nařízených trestných hodů, 53:48. V téže minutě si bere znovu slovo Novák, 55:48. Třiatřicet vteřin před koncem této části zužitkoval Krupka pouze jeden trestný hod a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 55:49.

Ve 31. minutě se prosazuje Slezák, 57:49. Ve 32. minutě střílí přesně Jurka, 59:49. Ve 33. minutě kontruje Krupka, 59:51. Ve 36. minutě pálí za tři body Novák, 66:51. S bleskovou odpovědí přispěchal Zajíc, 66:53. V téže minutě zaznamenává tři body Jurka, 69:53. Ve 37. minutě oplácí stejnou mincí Rozsypal, 69:56. Ve 39. minutě proměňuje dva trestné hody Novák, 73:56. V téže minutě zužitkoval Krupka pouze jeden trestný hod, 73:57. O chvíli později uklízí míč do koše Novák, 75:57. Ve 40. minutě zužitkoval Krupka znovu pouze jeden trestný hod, 75:58. Pětatřicet vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Suchomel trojkou výsledek na konečných 78:58.

Tuři Svitavy - Slavoj BK Litoměřice A   78:58 (18:24, 37:38, 55:49)

Tuři SvitavyM. Novák 19, Marko 15, Slezák 12, Hlobil 12, Petric 10, Jurka 5, Suchomel 3L. Jokl 2Trenér: Martin Šorf.

Slavoj BK Litoměřice A: Krupka 13, Rozsypal 13, Maděra 10, P. Grunt 5, Zajíc 5, T. Dvořák 4, J. Gabriel 3, Stráda 3, Wangle 2.  Trenér: Tomáš Eisner.

Rozhodčí: Filip Dombrovský, Michal Komprs, Maxmilian Zavřel.

Komisař: Pavel Hlaváček.

Trojky: 29/8 - 29/7

Trestné hody: 12/8 - 19/9

Doskoky: 51 - 43

Osobní chyby: 19 - 18