SLUNETA druhý čtvrtfinálový zápas v Pardubicích vyhrála a na sever Čech si veze tři mečboly

Pardubice - Ve třetím čtvrtfinálovém duelu nezvládli ústečtí basketbalisté v Pardubicích závěrečnou čtvrtinu, čehož domácí využili ke snížení stavu této série. Čtvrtý souboj byl na programu v neděli 21. dubna 2024 znovu v hale Sportovního gymnázia v Pardubicích. První čtvrtina přináší vcelku jednoznačnou bodovou přestřelku a Severočeši si během ní budují v podstatě rozhodující čtrnáctibodový náskok, který do přestávky navyšují o další čtyři body. Domácí sice bojují, ale tentokrát se jim nedaří tento duel zdramatizovat. SLUNETA se po výhře o patnáct bodů ujímá v této sérii vedení 1:3 na zápasy a již v dalším utkání, které je na programu ve středu 24. dubna 2024 od 18.00 hodin ve Sportcentru SLUNETA v Ústí nad Labem a domácí mohou na jeho konci slavit postup.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Rowan. Ve druhé minutě proměňuje dva trestné hody Marshall, 2:2. V téže minutě kontruje Nichols, 2:4. Ve třetí minutě dorovnává Škifić na 4:4. V téže minutě se prezentuje trojkou Rowan, 4:7. O chvíli později oplácí stejnou mincí Škifić, 7:7. S bleskovou odpovědí přispěchal Rowan, 7:9. Ve čtvrté minutě míří přesně Vyoral, 9:9. V téže minutě zvyšuje Nichols trojkou na 9:14. V páté minutě se nemýlí Šafarčík, 11:14. V šesté minutě se ujímá Karlovského pokus, 11:21. V sedmé minutě proměňuje dva trestné hody Škifić, 13:21. V osmé minutě se trefuje Autrey, 13:23. V téže minutě se znovu připomíná Škifić, 15:23. V deváté minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Nábělek, 15:25. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 17:25. O chvíli později pálí za tři body Martin, 17:28. Následně proměňuje Vyoral další dva trestné hody, 19:28. Třináct vteřin před koncem první desetiminutovky se blýskl trojkou Rowan, 19:33.

Ve 12. minutě zaznamenává dva koše v řadě Haiblík, 19:37. V téže minutě kontruje Marshall, 21:37. Ve 13. minutě střílí přesně Rowan, 21:39. Ve 14. minutě si připisuje tři body Šafarčík, 26:39. S bleskovou odpovědí přispěchal Nichols, 26:41. V 16. minutě se nemýlí Šafarčík, 28:41. V 17. minutě proměňuje po vstřeleném koši dva trestné hody Martin, 28:45. V 18. minutě je stejně úspěšný Pekárek, 30:45. V téže minutě se trefuje Rowan, 30:47. V téže minutě zužitkovali po jednom trestném hodu Škifić s Rowanem, 31:48. V 19. minutě se prosazuje Šafarčík, 33:48. V téže minutě pálí za tři body Martin, 33:51. Ve 20. minutě snižuje Škifić na 37:51. Deset vteřin před odchodem na přestávku proměňuje Martin pouze jeden trestný hod a upravuje poločasový výsledek na 37:55.

Ve 21. minutě míří přesně Marshall, 39:55. Ve 22. minutě kontruje Pecka, 39:57. V téže minutě je při střelbě za tři body faulován Pekárek, který následně proměňuje všechny tři nařízené trestné hody, 42:57. Ve 23. minutě je při střelbě faulován Rowan, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 42:60. S bleskovou odpovědí přispěchal Pekárek, 44:60. O chvíli později míří přesně Pecka, 44:62. Ve 24. minutě odpovídá na Šafarčíkův koš Pecka, 46:64. V téže minutě se nemýlí Marshall, 48:64. Ve 25. minutě posílá míč do koše Autrey, 48:66. V téže minutě se prezentuje trojkou Burda, 51:66. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Rowan, 51:68. Ve 26. minutě ho napodobuje Škifić, 56:68. V téže minutě si připisuje tři body Martin, 56:71. Ve 27. minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 58:71. V téže minutě ho napodobuje Karlovský, 58:73. Ve 28. minutě snižuje Škifić na 62:73. Třiapadesát vteřin před koncem této části se zapisuje mezi úspěšné střelce Žikla a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 62:78.

Ve 32. minutě střílí přesně Nichols, 62:80. Ve 33. minutě pálí za tři body Šafarčík, 65:80. Ve 34. minutě oplácí stejnou mincí Autrey, 65:85. V téže minutě se nemýlí Pekárek, 67:85. S bleskovou odpovědí přispěchal Johnson, 67:87. Ve 37. minutě snižuje Pekárek na 76:87. V téže minutě zužitkoval Nichols pouze jeden trestný hod, 76:88. Ve 38. minutě se ujímá Škifićův pokus, 78:88. V téže minutě si připisuje tři body Nichols, 78:91. Ve 39. minutě se prosazuje Šafarčík, 80:91. Pětačtyřicet vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Autrey výsledek na konečných 80:95.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem   80:95 (19:33, 37:55, 62:78)

BK KVIS Pardubice: Škifić 22, Šafarčík 21, Pekárek 13, Vyoral 11, Marshall 8, Burda 3, Lukeš 2Trenér: Vanja Miljković.

SLUNETA Ústí nad Labem: Rowan 20, Martin 17, Autrey 16, Nichols 15, Karlovský 7, Pecka 6, Johnson 4, Haiblík 4, Nábělek 4, Žikla 2.  Trenér: Jan Šotnar.

Rozhodčí: Robert Vyklický, Rudolf Salvetr, Štěpán Pokorný.

Komisař: Petr Andrle.

Trojky: 21/7 – 27/10

Trestné hody: 28/21 – 18/13

Doskoky: 35 – 36