V deseti dohrávající Lovosice zaplatily krutou daň za nedisciplinovanost, prohrály domácí souboj s Bílinou

Lovosice - V minulém kole prohráli lovosičtí fotbalisté ve Šluknově. Tentokrát přivítali v sobotu 20. dubna 2024 na svém hřišti o postup bojující Bílinu, která se po necelé odehrané půlhodině zásluhou Františka Tůmy ujímá těsného vedení. O chvíli později je zásluhou hodně šťastné branky Luďka Jabůrka vyrovnáno. Zlomový okamžik přichází po hodině hry, kdy se zcela zbytečně vykartoval René Havel. V deseti dohrávající domácí se poté dlouho úspěšně bránili, ale sedm minut před koncem proměňuje František Tůma pokutový kop a těsně před závěrečným hvizdem kompletuje hattrick. Lovosice se po tomto kole propadávají v tabulce na třináctou příčku.

V první minutě míjí těsně levou šibenici Zaspalův dalekonosný pokus. Ve třetí minutě fauluje Slavík na útočné polovině Borosche. V šesté minutě netrefuje zcela volný Marčaník na hranici malého vápna Jabůrkovu přihrávku z pravé strany. V téže minutě zablokoval Slavík Zaspalovu střelu z dálky. V osmé minutě vytahuje D. Štulla nad břevno Tůmovu parádní ránu z otočky vyslanou uvnitř vápna. V deváté minutě pálí Tůma z levé strany zpoza šestnáctky mimo bližší tyč. V desáté minutě nachází Matějček z pravé strany uvnitř malého vápna nabíhajícího Matějčka, jenž ve skluzu posílá míč těsně vedle bližší tyče. V 11. minutě ukrývá gólman Pechar v rukavicích Suchého dlouhý centr. Ve 14. minutě sbírá D. Štulla dlouhý nepřesný Smržův nákop. V 15. minutě se svíjí u středového kruhu za pravé lýtko se držící Gaube, s kterým to nevypadá vůbec dobře a je odváděn k ošetření za postranní čáru. V 16. minutě míří Tůma z hranice velkého vápna hodně nepřesně. V 17. minutě je Tůma lapen do ofsajdové pasti. V 18. minutě nahrazuje zraněného Gaubeho Zalabák. Ve 20. minutě odkopává D. Štulla míč před dobíhajícím Tůmou. Ve 21. minutě má hodně vychýlenou mušku z dálky zakončující Zaspal. Ve 22. minutě nedoskočil Matějček ve vápně na Jabůrkův centr z pravé strany. Ve 23. minutě chytá Štulla u bližší tyče Katreničův centr z pravé strany. Ve 24. minutě rozehrává Suchý přímý kop od středového kruhu na hranici velkého vápna, kde míč propadává po nepovedeném Baranově odkopu ke zcela volnému Chládkovi, jenž v obrovské šanci posílá míč z levé strany těsně vedle vzdálenější tyče. Ve 26. minutě namazal Slavík před vápnem Katreničovi, po jehož přihrávce pálí Tůma přesně k levé tyči, kam se D. Štulla stačil za míčem pouze smutně ohlédnout. Lovosičtí spálili několik slibných šancí a přichází trest. Ve 29. minutě rozehrává Suchý přímý kop z pravé strany do vápna, kde se po Slavíkově přiťuknutí odráží Zavadilův odkop šťastně od Jabůrka za záda ke své pravé tyči marně se natahujícího Pechara. Ve 32. minutě nevyvádí D. Štullu z klidu Katreničův pokus z pravé strany. V téže minutě sestřeluje v souboji dvou osmiček Zaspal bezohledně Slavíka a může být rád za žlutou kartu. Ve 36. minutě nepouští Uka ve vápně do zakončení Klímu. Ve 37. minutě zablokoval Suchý ve vápně Baladovu přihrávku z levé strany směřující na zcela volného Tůmu. V téže minutě vidí Zavadil v přerušené hře žlutou kartu za předchozí pokus o podkopnutí unikajícího Marčaníka u středového kruhu. Ve 39. minutě je ošetřován Katrenič, který kulhá v doprovodu za postranní čáru. Ve 41. minutě vyráží D. Štulla parádní Klímovu bombu z pravé strany. Ve 42. minutě vystihuje Marčaník na pravé straně ve vápně nepřesnou Pecharovu rozehrávku a posílá míč před prázdnou branku zcela volnému Matějčkovi, ale ten míří bez přípravy příliš vysoko. Ve 43. minutě sbírá D. Štulla Tůmovu střílenou přihrávku z levé strany. Ve 45. minutě chytá D. Štulla Smržův dalekonosný pokus. V první půli se nastavují dvě minuty. V první z nich rozehrává Suchý přímý kop z pravé strany do vápna, kde chytá Pechar nepovedený Chládkův pokus bez přípravy. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhých pětačtyřiceti minut již nezasáhnou Katrenič s Baladou, na jejichž posty se stavějí Schüssmann s Podaným. Ve 46. minutě pálí z dálky hodně nepřesně Zaspal. Ve 48. minutě nachází Marčaník na levé straně Matějčka, jehož nedůrazný pokus kryje Pechar. V 50. minutě letí za koncovou čáru nepovedený Schüssmannův centr z pravé strany. V 52. minutě fauluje Suchý u středového kruhu Tůmu a ten se až po chvíli zvedá z trávníku. V 54. minutě posouvá Schüssmann na levé straně ve vápně míč více na střed Klímovi, jehož pokus míjí vzdálenější tyč. V 55. minutě ukrývá Pechar míč těsně před dobíhajícím Chládkem. V 57. sedmé minutě chytá D. Štulla u bližší tyče Zaspalův centr od levé postranní čáry. V 61. minutě je Cílovi odpískán faul na Zaspala, ale zcela zbytečnou žlutou kartu dostává rozčilující se Havel. V 63. minutě se pošťuchují Cíl se Schüssmannem a nervózní Havel prudce vráží do Schüssmanna. Oba aktéři inkasují po žluté kartě, jenž je pro Havla druhá během dvou minut, což znamená, že je po následné červené kartě vykázán předčasně do sprch. V 64. minutě vyfasoval žlutou kartu rozčilující se trenér Antonín Marčaník starší. V 66. minutě nachází Smrž na levé straně do vápna naběhnutého Tůmu, jehož pokus D. Štulla vyráží. V 69. minutě míří Smrž z dálky příliš vysoko. V 70. minutě fauluje Podaný Marčaníka. V téže minutě se srážejí ve výskoku hlavami Zaspal se Slavíkem, který je ošetřován. V 73. minutě je jsou po souboji ve vápně ošetřováni D. Štulla se Schüssmannem. V 75. minutě střídá Tóth Zavadila. V 81. minutě sbírá k hranici velkého vápna vyběhnutý D. Štulla míč těsně před dobíhajícím Tůmou. V 82. minutě nachází Klíma na pravé straně do vápna za obranu nabíhajícího Tůmu, jehož posílá nedovoleně na trávník Cíl. Sudí Libor Šimeček nařizuje pokutový kop. V 83. minutě se rozbíhá Tůma jenž prudkou střelou do středu branky nedává ke své levé tyči skákajícímu D. Štullovi šanci. V 85. minutě odstupují Zaspal s Klímou a na trávník vbíhají Kozler s Plačkem. Na lovosické straně střídá Khanzhyiev Matějčka. V 88. minutě vysunuje Tůma na pravé straně Tótha, jehož střelu D. Štulla chytá. V téže minutě odkopává Kozler míč v přerušené hře, za což si zcela správně vykoledoval žlutou kartu. V 89. minutě nabíjí Schüssmann z pravé strany na střed hranice velkého vápna Smržovi, jehož pokus míjí těsně vzdálenější tyč. V 90. minutě přiťukává Tóth na levé straně Smržovi, po jehož přihrávce zakončuje Tůma samostatný únik přesnou střelou k bližší tyči, čímž kompletuje hattrick. Nastavují se dvě minuty. V 91. minutě pálí zpoza šestnáctky hodně nepřesně Kozler. V 92. minutě nahrazuje M. Štulla Jabůrka. Utkání končí a Lovosice si připisují porážku 1:3, když jim určitě nepomohlo zcela zbytečné Havlovo vyloučení.

FK ASK Lovosice A - FK Bílina   1:3 (1:1)

Branky: 29. Jabůrek - 26. F. Tůma, 83. F. Tůma (pen.), 90. F. Tůma. Rozhodčí: Libor Šimeček - Miroslav Sabo, Jaroslav Oborník. ŽK: 61. Havel, 64. trenér A. Marčaník - 33. Zaspal, 37. Zavadil, 63. Schüssmann, 88. Kozler. ČK: 63. Havel. Diváci: 50.

FK ASK Lovosice A: D. Štulla - Martin Suchý, Uka, Cíl, Havel - Jabůrek (90+2. M. Štulla), Gaube (18. Zalabák), Slavík, Chládek - Matějček (85. Khanzhyiev), Marčaník.  Trenéři: Antonín Marčaník st., Roman Podrazil.

FK Bílina: L. Pechar - Balada (46. Podaný), Baran, Zavadil (75. Tóth) - Borosch, Smrž, Tirb, Zaspal (85. Kozler), Klíma (85. Plaček) - Katrenič (46. Schüssmann), F. Tůma.  Trenéři: Dušan Zahradský, Petr Gessel.