Májový benefiční turnaj ve volejbale pro hospic vynesl rekordní sumu 47 000 korun

 

Litoměřice - V sobotu 11. května 2024 proběhl ve sportovním areálu Masarykovy základní školy v Litoměřicích již čtrnáctý benefiční turnaj ve volejbale pro hospic, který probíhal na pěti kurtech až do pozdních odpoledních hodin. Jak již název jasně napovídá, výtěžek ze startovného a občerstvení byl jako dosud pokaždé určen Hospici svatého Štěpána v Litoměřicích. Klobouk dolů před všemi, kteří se snaží, a daří se jim to i přes spoustu potíží a překážek, postarat o staré a nemocné lidi, jejichž životní pouť se blíží k úplnému konci, ale i všem, kteří se jim snaží pomoci ze všech sil pořádáním akcí podobných, jako je tato. V podstatě tedy patří obrovský dík všem lidem s dobrým srdcem a otevřenou dlaní.  


Turnaj jehož úroveň se stále zvedá díky účasti nejen amatérů, ale i ligových volejbalistů, a jehož pořadatelem je tradičně Zdeňka Terezie Špringlová se svou rodinou a přáteli, se konal již po čtrnácté a znovu panovala výborná atmosféra, což k akcím podobného typu neodmyslitelně patří. Na kurtech se kvalitními a obětavými výkony prezentovalo dvacet týmů rozdělených do kategorií profi a hobby. Jednoznačným vítězem se stal litoměřický hospic, jenž se mohl radovat z krásné a téměř neuvěřitelné rekordní sumy 47 000 korun, jenž poslouží na nákup nových lůžkovin, především polštářů a nočních úborů, pro pacienty lůžkového hospice.


Spokojenost určitě panovala nejen v Hospici svatého Štěpána v Litoměřicích, ale i mezi pořadateli, kteří museli být opět nadšeni z vysoké a kvalitní účasti, ale i hráči, kteří se během celého dne parádně vyřádili a domů mohli odcházet s pocitem, že udělali dobrý skutek, který je určitě zahřál na srdci, a pomohli lidem, kteří jsou jim za to určitě hodně vděční. Velký dík patří všem, za organizaci, dary všech zúčastněných i podporu společnostem Chmel Polepská blata, s. r. o., Jotis s.r.o..


Autor: Václav Beneš


Foto: Renata Kutina Vášová
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Triatlonovou čtyřku SOLAP Krále středohoří 2023 zakončí jubilejní zcela nový Házmburk X offroad triathlon

SK Dušníky a Pavel Novotný potvrdily v posledním podzimním kole, že se dá i v 1. A třídě vyhrát bez trénovaného gólmana

Dušníky urvaly v domácím souboji s Libouchcem, který se nevyvedl sudímu Jiřímu Šmidovi, výhru v penaltovém rozstřelu