V Hoštce zakončí velmi úspěšnou fotbalovou sezónu tradičně, Memoriálem Pavla Všetečky

 

Hoštka - Uplynulo jen několik málo dnů od chvíle, kdy hlavní rozhodčí naposledy foukli do píšťalek a definitivně tak napsali tečku za fotbalovými soutěžemi na všech úrovních. Ještě ani nestačily pořádně oschnout propocené dresy a už se mnozí hráči znovu chystají na trávník. Týmy první a druhé ligy vyhlížejí zvučné posily na novou soutěžní sezónu a amatérská celky z nižších soutěží si letní přestávku zpestřují účastí na turnajích a memoriálech. V sobotu 27. června 2026 se na hřišti v Hoštce uskuteční XI. ročník Memoriálu Pavla Všetečky. Tento turnaj se koná na počest kamaráda a hodného kluka, který předčasně opustil tento svět a kolem něhož bylo mnoho přátel, kteří ho měli moc rádi a stále na něho s láskou a bolestí v srdci vzpomínají. Proto pořádají tento dnes velmi populární turnaj, jehož účastníky jsou znovu čtyři týmy a to TJ Sokol Račice, FK SCHOELLER Křešice, Vrbice / FK Lounky Chodouny a místní Šotek tým. Mužstva startovné neplatí a oběd pro hráče zajistí pořadatel, stejně jako rozhodčí. Hrát se bude na 2x30 minut, dle platných pravidel FAČR, tedy s gólmanem a deseti hráči v poli. Střídat se bude hokejovým způsobem. V případě remízy určí vítěze penaltový rozstřel na tři série a poté se případně pokračuje K.O. systémem. Červená karta pro hráče znamená stopku pro další utkání. 


Program: 


9.30 hodin: Šotek tým - TJ Sokol Račice

11.00 hodin: Vrbice / FK Lounky Chodouny - FK SCHOELLER Křešice

13.30 hodin: zápas o třetí místo

15.00 hodin: finále


Po skončení závěrečného zápasu, přesněji v 16.30 hodin, proběhne vyhlášení výsledků, předání cen a zakončení turnaje. Vstupné je dobrovolné. Zajištěn je i dostatek výtečného občerstvení v místním kiosku. Po skončení turnaje bude celodenní program na zdejším hřišti určitě pokračovat. Pořadatelé Lukáš Fiala s Tomášem Burdou měli v tomto roce štěstí, protože se jim podařilo sehnat čtyři celky, což nebývá v poslední době nic jednoduchého. Tito kamarádi, kteří s Pavlem Všetečkou vyrůstali a hráli, ale i mnozí další, se opět sejdou a zavzpomínají, což je vlastně důvod vzniku tohoto turnaje. I když je pro ně pořádání velkou ctí, určitě by turnaj raději oželeli a užívali si s kamarádem Pavlem Všetečkou nejen fotbal, ale potom i v partě oblíbené pivko na zahnání žízně a spoustu legrace. Osud rozdal karty bohužel, jak už to tak mnohdy bývá, zcela jinak. Všichni jsou srdečně zváni. 


Autor: Václav Beneš


Foto: kralikmodry.rajce.idnes.cz




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Oslavy stých narozenin fotbalu v Třebívlicích se zúčastní Sigi Team i Stará garda FK Teplice

TJ Sokol Jeviněves pořádá i přes drobnou překážku premiérový ročník Memoriálu Jaroslava Kysely

Ve druhém přípravném duelu porazily Dušníky na umělé trávě v Brozanech nad Ohří FK Dobroměřice