Slavoj doma přestřílel Basket Košíře

Litoměřice - V minulém kole nezvládli litoměřičtí basketbalisté bodově velmi chudý zápas na palubovce celku USK Praha B, ve kterém zaznamenali pouhých čtyřiačtyřicet bodů. Tentokrát přivítali Basket Košíře a již v prvním poločase zaznamenali více bodů, než během celého duelu v Praze s místními vysokoškoláky. Do první čtvrtiny vlétli domácí jako blesk a postupně si vypracovali až třináctibodový náskok, který do přestávky navýšili o další dva body. Ve třetí části Severočeši nepolevili a Pražané se na ně stále dívali z uctivé vzdálenosti. Nakonec se Slavoj, kterému i po tomto kole patří třetí příčka, raduje z jasné výhry o šestnáct bodů.

Již po třech vteřinách otevírá bodový účet tohoto duelu Schinko. S bleskovou odpovědí přispěchal Karlovský, 2:2. Ve druhé minutě míří přesně Kratochvíl, 2:4. Další minuty patří zcela jednoznačně domácím, kteří si během nich budují rozhodující náskok. V páté minutě zvyšuje Karlovský na propastných 18:4. V šesté minutě se nemýlí Böhm, 18:6. O chvíli později se znovu připomíná Karlovský, 20:6. V téže minutě si připisuje další koš Böhm, 20:8. V sedmé minutě se blýskl třemi body Slunečko, 23:8. V osmé minutě zužitkoval Böhm pouze jeden ze dvou nařízených trestných hodů, 23:11. V deváté minutě se trefuje Kroutil, 25:11. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Vansa, 25:13. O chvíli později odpovídá na Aličův koš Böhm, 27:15. Slunečko se prezentuje další trojkou Slunečko, 30:15. V desáté minutě snižuje Lyčka na 30:17.

Ve 12. minutě proměňuje Maděra dva trestné hody, 32:17. Ve 14. minutě pálí za tři body Schinko, 32:20. V 15. minutě je při střelbě faulován Karlovský, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 35:20. V 16. minutě snižuje Adášek na rozdíl deseti bodů, 35:25. V téže minutě odpovídá na Žampachovu přesnou střelu Schinko, 37:27. V 17. minutě míří přesně Kynzl, 39:27. V téže minutě se prosazuje Kratochvíl, 39:29. V 19. minutě navyšuje Žampach litoměřický náskok na 45:29. V téže minutě míří přesně Böhm, 45:31. Ve 20. minutě proměňuje Klouda pouze jeden trestný hod a upravuje poločasový výsledek na 46:31.

Ve 21. minutě zaznamenává trojku Lyčka, 46:34. V téže minutě je při střelbě faulován Žampach, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 51:34. Ve 25. minutě se blýskl trojkou Kratochvíl a Pražané znovu ztrácejí deset bodů, 51:41. Ve 26. minutě zužitkoval Žikla pouze jeden trestný hod, 57:41. V téže minutě střílí za tři body Vansa, 57:44. Ve 28. minutě proměňuje dva trestné hody Kroutil, 59:44. Ve 29. minutě kontruje Böhm, 59:46. Pět vteřin před koncem této části si připisuje tři body Žikla. Po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 65:46.

Ve 31. minutě se ujímá pokus Karlovského, 67:46. Ve 32. minutě přidává Karlovský další koš, 69:46. Ve 34. minutě proměňuje dva trestné hody Böhm, 69:55. O chvíli později ho napodobuje Karlovský, 71:55. I Vansa je při exekuci trestných hodů stoprocentní, 71:57. Ve 35. minutě přidává další dva body Karlovský, 74:57. V téže minutě je při střelbě faulován Böhm, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 74:60. Ve 36. minutě míří přesně Karlovský, 76:60. O chvíli později ho napodobuje Vansa, 76:62. V téže minutě si připisuje tři body Maděra, 79:62. Böhm zužitkoval pouze jeden trestný hod, 79:63. Ve 37. minutě se po Maděrově trojce ujímá i Žampachova střela, 84:63. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Zavadil, 84:65. Ve 38. minutě posílá míč do koše Maděra, 86:65. Ve 39. minutě míří přesně Adášek a uzavírá výsledek na konečných 86:70.

Slavoj BK Litoměřice A - Basket Košíře   86:70 (30:17, 46:31, 65:46)

Slavoj BK Litoměřice A: Karlovský 24, Žampach 12, Maděra 10, Dvořáček 8, Novák 8, Kynzl 7, Slunečko 6, Kroutil 4, Žikla 4, Alič 2, Klouda 1.

Basket Košíře: Böhm 21, Kratochvíl 12, Vansa 11, Schinko 7, Kozubík 5, Lyčka 5, Adášek 4, Zajíček 3, Zavadil 2.

Trojky: 29/9 - 21/7

Trestné hody: 24/17 - 20/13

Doskoky: 43 - 40

Osobní chyby: 23 - 24