Stadion veze letošní poslední dva body z Edenu, kde porazil Slavii v samostatných nájezdech

Praha - V minulém kole schytali litoměřičtí hokejisté na svém ledě krutou lekci od jihlavské Dukly. Tentokrát se představili v pražském Edenu, kde je v posledním soutěžním zápase v tomto kalendářním roce přivítala domácí Slavia, která se poměrně brzy ujala vedení. Ještě během první třetiny otočili Severočeši vedení na svou stranu. Jednogólový náskok se jim dařilo držet až do závěrečné části. V její polovině Pražané vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. Ovšem ani pět nastavených minut vítěze neurčilo a tak přišli na řadu samostatné nájezdy, ve kterých se za domácí trefil v první sérii Brož, ale poté na druhé straně uspěli Kadlec a Korkiakoski, kteří rozhodli o tom, že se do Litoměřic stěhují dva veledůležité body. Stadion vstoupí do roku 2019 z osmé příčky.

V první minutě se pokusil po levé straně zahrozit Kadlec, ale Ondráček ho včas stihl odzbrojit. O chvíli později sice udržel Málek kotouč v útočném pásmu, ale rychleji u něj byli Pražané. Ve druhé minutě se v útočném pásmu dlouho nezdržel Vlček. Ve třetí minutě prošel Šagát mezi dvěma soupeři ale jeho přihrávku posílá Ondráček z levého kruhu těsně vedle. Ve čtvrté minutě odchází Krejčík střídat, ale dotýká se puku. Litoměřická střídačka se marně dožaduje trestu za příliš mnoho hráčů na ledě. V páté minutě pálí od modré čáry Pavlas, ale Rulíkovo zakončení vyklepává gólman Honzík z lapačky. V šesté minutě nenašlo Drtinovo zakončení žádného ze spoluhráčů. O chvíli později nabíjí Vlček na modrou čáru Saňovi, jehož ránu zblokoval jeden z obránců. V čase 06:20 zavezl Heldák kotouč do útočného pásma, kde jej předal do levého kruhu Kohútovi, ten obešel jednoho z obránců a od koncové čáry posílá nabídku na hranici brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval zcela volný Heldák, jenž posílá domácí do vedení. V osmé minutě zblokoval Jícha Drtinovu bombu od modré čáry a hosté se okamžitě vydávají na zteč, ale celá akce končí na nepřesných přihrávkách. V téže minutě se sice kotouč odráží od mantinelu ke Kverkovi, ale ten se brzy dostává na hole Severočechů. V osmé minutě končí kotouč dvakrát po sobě mezi střídačkami, kam ho v druhém případě uklidil ihned po vhazování Duda. V téže minutě ujížděl na T. Krále Furch, ale jeden z obránců se stihl vrátit a vytěsnil jej ze střelecké pozice. V desáté minutě si říká Pavlas o přihrávku důrazným poklepáváním hokejkou o led. V čase 09:54 vyváží Jícha po pravé straně kotouč z vlastního obranného pásma do středního, kde jeho přihrávku prodlužuje na červené čáře Voženílek k levému mantinelu na rozjetého Marcela, jehož rána z vrcholu kruhu se zastavuje až v síti. V 11. minutě ujeli do přečíslení dva na jednoho  Brož s Kverkou, jehož střela trefuje pouze vyjetého T. Krále. V téže minutě nezachytil Furch u mantinelu prudkou Drtinovu přihrávku, ale zakázané uvolnění se nepíská. Ve 12. minutě míří padající Furch mimo tři tyče. V téže minutě zlikvidoval T. Král dvě Ryzákovy bomby od modré čáry i přes clonící Ondráčka a poté Šagáta. Ve 13. minutě vyráží T. Král Krejčíkovu střelu z křídla. V téže minutě je za sekání potrestán Dvořák. Ve 14. minutě přeskakuje Veselého přihrávka Saňovu hokejku. V téže minutě se nepovedené Smetanovo vyhození dostává k tyči odkud jej Kohút posílá před branku na Furcha, ale ten nastřeluje pouze clonícího obránce. V 15. minutě krotí T. Král Kohútův pokus. V téže minutě objel Šagát branku, ale T. Král si jeho zakončení pohlídal. V 16. minutě je Ondráček vyloučen za pozdní dohrání. V téže minutě vyrazili v oslabení do přečíslení dva na jednoho Vlček s Doležalem, ale celá akce končí nepřesnou přihrávkou. O chvíli později se po souboji s Procházkou z ledu těžce zvedá Voženílek, ale zapojuje se do hry. V 18. minutě napřáhl mezi kruhy Šik, jehož povedená rána se odráží od tyčky. V téže minutě zavezl kotouč do útočného pásma Machač, tam jej přenechal Jiráskovi, jehož střelu Honzík vyráží. V 19. minutě hledá Kverka od levého mantinelu před brankou Brože, ale pozorný T. Král si připisuje další důležitý zákrok. V čase 18:48 zavezl Jícha po pravé straně kotouč do útočného pásma, kde jej poslal do levého kruhu Korkiakoskimu, jehož nabídku před zcela odkrytou branku uklízí do sítě u vzdálenější tyče zcela osamocený Voženílek. Ve 20. minutě bojují u mantinelu o kotouč Procházka s Klozem, jenž tento souboj vyhrává. První třetina končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:2.

Ve 21. minutě nahazuje Šagát puk až před T. Krále. V téže minutě vystihl Korkiakoski nepřesnou rozehrávku Pražanů a posléze nahazuje kotouč na branku, ale ten je ztečován mimo tři tyče. Ve 22. minutě hledá Vlček Veselého, ale ten je od kotouče včas odstaven V téže minutě odsedí Málek trest za příliš mnoho hráčů na ledě, kterým se provinila litoměřická střídačka. Po Vlčkově vyhraném vhazování pálí Saňa, ale T. Král je připraven. O chvíli později se od zadního mantinelu odráží Procházkova bomba od modré čáry. Ve 23. minutě se Vlčkova střela odráží k Procházkovi, ale ten před odkrytou brankou selhal, když nastřeluje pouze přesouvajícího se T. Krále. V téže minutě se snažili Brož s Kverkou dorazit Drtinovu bombu od modré čáry. O chvíli pálil Drtina chumel hráčů před litoměřickou brankou. Ve 24. minutě napřáhl mezi kruhy Brož, ale trefuje pouze jednoho z obránců. V téže minutě svádějí boj o kotouč Heldák a Kohút s Pavlasem a Málkem, kteří byli nakonec úspěšnější. O chvíli později si Furch vykoledoval menší trest za hrubost. Ve 26. minutě zpracovává Duda rukavicí Šikovu nepřesnou střelu a okamžitě puk vyhazuje. O chvíli později se Severočeši provinili zakázaným uvolněním. Ve 26. minutě vyrážejí do rychlého protiútoku Krejčík s Ondráčkem, jenž padá a o puk přichází. Ve 27. minutě se prezentoval výbornou obrannou činností vracející se Kverka. V téže minutě usměrňuje Krejčík mimo tři tyče Šagátovu střílenou přihrávku. Ve 28. minutě, při přečíslení čtyři na dva přeskakuje Doležalova přihrávka Dudovu hokejku. V téže minutě si připisuje Honzík další zákrok a raději přerušuje hru. O chvíli později se po jednom ze soubojů z ledu těžce zvedá Málek, jenž odjíždí na střídačku. Ve 29. minutě zakončují akce Pražanů dvě prudké Procházkovy přihrávky na Kverku. Ve 30. minutě utíká kotouč Klozovi, mířícímu do šance. Ve 31. minutě hledal Ondráček z levého rohu před brankou číhajícího Šagáta, ale litoměřická obrana k němu puk nepustila. V téže minutě nastřeluje Vlček pouze boční síť. Ve 32. minutě si T. Král pohlídal další Vlčkovu střelu. Po menší strkanici před brankou vyfasovali Vlček s Marcelem po dvou minutách za hrubost. V téže minutě se snaží něco vymyslet Korkiakoski s Voženílkem, ale moc se jim to nedaří. Ve 33. minutě nastřeluje Saňa pouze prvního bránícího hráče. V téže minutě se vydává Ondráček za pukem, který do útočného pásma nahodil Ryzák. Ve 34. minutě se marně pokoušel přihrát před branku Kadlec. V téže minutě trefuje Dudova nepřesná přihrávka pouze ma střídačce sedícího Šorfa. Ve 35. minutě nenašla Novákova prudká střílená přihrávka rozjetého Procházku. V téže minutě chytá T. Král Dudovu bombu z levého křídla. V téže minutě je litoměřickým odpískáno zakázané uvolnění. Ve 36. minutě nezachytil Furch Ryzákovu přihrávku. Ve 37. minutě operuje v útočném pásmu Voženílek, ale ohrozit Honzíka se mu nedaří. Ve 38. minutě doráží Voženílek střelu od modré čáry, ale pozorný Honzík puk vyráží. Ve 39. minutě nezachytil Šagát Drtinovu prudkou přihrávku. V téže minutě končí v rohu Štibingrův pokus. Ve 40. minutě zastavuje Marcel za brankou Procházkovu individuální akci. Druhá třetina končí a na tabuli stále svítí stav 1:2.

Ve 41. minutě vysílá Kadlec do útoku Korkiakoskiho, jenž po vjetí do útočného pásma pálí. Honzík raději přerušuje hru. V téže minutě se z těsné blízkosti neprosadil zcela volný Jícha. Ve 42. minutě se blýskl parádní akcí Vlček, ale jeho pokus o forhendovou kličku si T. Král pohlídal. V téže minutě zastavuje litoměřická obrana Štibingrovu přihrávku z rohu, jenž mířila na před brankou číhající Kverku s Procházkou. Ve 44. minutě nabíjí Šik Klozovi, ale ten střílí těsně vedle. V téže minutě je hostům odpískán ofsajd. O chvíli později se Ondráčkova zblokovaná střela odráží ke Krejčíkovi, jehož pokus z levého kruhu se mezi tři tyče nevešel. Ve 45. minutě krotí T. Král Drtinovu bombu od modré čáry. O chvíli později je za vysokou hůl potrestán Vlček. V téže minutě končí Voženílek po souboji na ledě. Následně vystihl Doležal Klozovu přihrávku z pravého kruhu. Ve 46. minutě si Honzík pohlídal  kotouč nahozený od modré čáry. V téže minutě vyhazuje Štibingr kotouč až ke Královi. Ve 47. minutě zastavuje tyčka Šikovu bekhendovou střelu. Ve 48. minutě se Saňova střela od modré čáry odráží od Drtinovy brusle do boční konstrukce litoměřické klece. V čase 48:13 nachází Doležalova křížná přihrávka od modré čáry u levého mantinelu v pravém kruhu Veselého, ten puk posouvá mezi kruhy, kde jej za brankovou čáru usměrňuje najetý Vlček. Je srovnáno a tudíž začínáme od nuly.  Ve 49. minutě nezaskočil T. Krále Ondráčkův pokus ze středního pásma. V téže minutě končí v rohu Brožova přihrávka od mantinelu směřující na Kverku. V 50. minutě se neujal Kverkův povedený pokus a Brožova střela byla zblokována obranou. V téže minutě míří těsně vedle Kloz. O chvíli později zastavuje Veselého odpískaný ofsajd. V 51. minutě posílá Krejčík mimo tři tyče Šagátovu přihrávku. V 52. minutě se Helt potuloval mezi kruhy, ale ke střele se nedostal. V téže minutě na T. Krále nevyzrál z levého kruhu zakončující Procházka. O chvíli později postrádá přesnost Doležalova rána. V 53. minutě pálí Marcel, ale skóre se nemění. Úspěšnější nebyli ani o chvíli později zakončující Vlček s Doležalem. V 54. minutě nahazují kotouč před branku Šagát se Saňou, ale Krejčík s Ondráčkem jej za brankovou čáru nedopravili. V téže minutě neprošla Kverkova přihrávka na najíždějícího Procházku. V 55. minutě si Honzík pohlídal Pavlasovo nahození těsně před brankou nepříjemně tečované Kadlecem. V 56. minutě nevyvedla T. Krále z klidu Krejčíkova rána. V téže minutě prověřili T. Krále i Kverka s Procházkou. V 57. minutě padá po jednom ze soubojů ve středním pásmu Doležal, ale vylučovat se nebude. V 58. minutě nachází Honzík ve výstroji Marcelovu bombu. O chvíli později posílá padající Šagát kotouč nad branku. V čase 57:34 si bere litoměřická střídačka oddechový čas. O chvíli později vyráží T. Král Procházkovu střelu vyslanou ihned po vhazování. V 59. minutě protečoval Doležal do útočného pásma Ryzákovu prudkou přihrávku. V téže minutě podržel Honzík svůj tým. V 60. minutě nepouští Duda za kotoučem Strejčka. Dvanáct vteřin před koncem základní hraví doby hledá Voženílek před brankou Kadlece, ale kotouč odráží domácí obrana do bezpečí. Šedesátá minutě končí a za nerozhodného stavu 2:2 přichází na řadu pětiminutové prodloužení, které by mělo určit dnešního vítěze.

V 61. minutě si Procházka vykoledoval menší trest za hákování, kterým si vypomohl v souboji s Jiráskem. V téže minutě operují Severočeši v útočném pásmu, ale nemohou se odhodlat k zakončení. V 62. minutě letí Pavlasova bomba nad branku. O chvíli později končí u Honzíka kotouč nahozený od modré čáry. V téže minutě se Drtinovo nahození zadrhává na plexiskle a hosté se mohou znovu vydat do útoku. V 63. minutě vyklepává Honzík z lapačky Pavlasovo nahození. Ihned po vhazování odpaluje kotouč do bezpečí Šagát. V téže minutě se pokouší něco vymyslet Kadlec. V 64. minutě ztroskotal Procházka na dvojici protihráčů, která ho nepustila do zakončení. V téže minutě si vyměnil Veselý puk s Vlčkem, ale z prostoru mezi kruhy recept na T. Krále nenašel. O chvíli později uklidňuje hru Pavlas, poté co ustál souboj u mantinelu. V 65. minutě nezaskočil T. Krále ze středu zakončující Doležal. Třináct vteřin před koncem prodloužení je vyloučen Vlček za podražení a vhazuje se po Honzíkově levici. V poslední vteřině je za podražení vyloučen Šagát a Vlček dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.  Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení a tak přicházejí na řadu samostatné nájezdy, které určí vítěze stoprocentně.

Jako první se rozjíždí Brož a střelou mezi betony posílá Pražany do vedení, 1:0. Šikovu ránu vyráží Honzík ramenem, 1:0. Kverka na T. Krále nevyzrál kličkou do bekhendu, 1:0. Klozova střela končí mimo tři tyče, 1:0. S Procházkovou kličkou do bekhendu si T. Král poradil, 1:0. Kadlecovi utíká puk, přesto rychlou střelou nedává Honzíkovi šanci, 1:1. Tentokrát zkoušel bekhendové zakončení Veselý, ale ani on na T. Krále recept nenašel, 1:1. Korkiakoski předvedl parádní bekhendové zakončení a hosté jsou blizoučko druhému bodu, 1:2. Rozjíždějící se Heldák musí dát, pokud chce udržet Slavii ve hře, ale to se mu nedaří a tak si Stadion odváží z Edenu v tomto roce poslední dva body.

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice   2:3sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozhodující nájezd Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3, navíc Vlček (Slavia) - 10 minut osobní trest, za nesportovní chování. Bez využití. Diváci: 968. Střely na branku: 34:31 (7:9, 9:5, 16:13 - 2:4). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, M. Procházka – Heldák, Kohút, Furch.  Trenéři: Miloš Říha ml., Jan Srdínko.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, A. Rulík – Šik, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Korkiakoski, Jícha – Eret, Helt, J. Dvořák – Jirásek, Machač.  Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.