Lovci doma přehráli Zubří a v tabulce se posunuli na osmou příčku

Lovosice - V minulém kole prohráli lovosičtí házenkáři ve Frýdku-Místku a pomalu se jim začíná vzdalovat play off. Tentokrát přivítali na své palubovce v bitvě o vše Zubří. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná bitva, ve které měli mírně navrch domácí, kteří odcházeli na přestávku s třígólovým náskokem. Hosté zaspali vstup do druhé půle a lovosičtí si do jedenačtyřicáté minuty vytvořili rozhodující sedmibrankový náskok. Zubří se sice nevzdalo, ale zdramatizovat závěr tohoto, pro oba celky, tolik důležitého souboje se jim nepodařilo. Lovci se po tomto kole posouvají na osmou příčku, před svého dnešního soupeře.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto zápasu z pravého křídla Malý. V páté minutě likviduje Rangl parádním zákrokem Hrstkovu střelu ze sedmimetrového hodu. V šesté minutě nabil Hrstka na pivota Zemanovi a ten míří mezi Ranglovy nohy, 1:1. V osmé minutě se ze spojky nemýlí Malý, 2:1. V 11. minutě se trefuje Hrstka k levé tyči a hosté se poprvé v zápase ujímají vedení, 2:3. V téže minutě dorovnává z levé spojky Motl, 3:3. Ve 12. minutě pálí Hrstka znovu přesně k levé tyči, 3:4. V 16. minutě posílá Lovce do dvoubrankového trháku, po Klimtově přihrávce, z levého křídla Trkovský, 6:4. V téže minutě našel Válek na pivotu Dokoupila a ten se v pádu nemýlí, 6:5. V 17. minutě proskakuje Kupa obranou, 7:5. Ve 22. minutě zakončuje Janíček rychlý protiútok povedenou střelou o zem, 7:8. Ve 24. minutě prostřeluje Malinu z pravé spojky Klimt, 9:8. Ve 25. minutě selhal ze sedmimetrového hodu Klimt. Ve 26. minutě dorovnává Korbel na 9:9. Ve 28. minutě pálí z levé spojky přes blok Motl, 11:9. Ve 29. minutě vystihl Dořičák lovosickou přihrávku a rychlá protiútok zakončuje technickým pokusem, 11:10. V poslední vteřině první části proskakuje obranou Klimt a upravuje poločasový výsledek na 13:10.

Ve 31. minutě zakončuje pohlednou akci z levého křídla Motl, 14:10. Ve 32. minutě se prosazuje po individuální akci Hrstka, 14:11. Ve 37. minutě se Klimtova bomba z levé spojky zastavuje až v síti, 18:11. Ve 39. minutě posílá Korbel míč do zcela odkryté branky, 18:13. Ve 41. minutě prostřeluje Krůpu z levé strany Klimt, 20:13. V téže minutě neubránil Klimt Hrstku a ten uklízí míč k tyči, 20:14. Ve 43. minutě se ujímá Klimtova technická střela z levé strany z ostrého úhlu, 22:14. Ve 44. minutě zakončuje Dokoupil rychlý protiútok střelou pod břevno, 22:15. Ve 45. minutě, po faulu na Holubce, proměňuje Motl sedmimetrový hod, 23:15. Ve 48. minutě proskakuje Korbel obranou a střílí přesně ke vzdálenější tyči, 23:17. V 20. minutě proskakuje středem Klimt, 24:17. V 52. minutě nahrává Hrstka na pivota Zemanovi a ten v pádu obstřeluje Rangla, 24:19. Lovosická střídačka si bere oddechový čas. V 53. minutě dostává hodně prostoru na levém křídle Trkovský, jehož pokus o zem končí v síti, 25:19. V 55. minutě nezaváhal proskakující Šustáček, 25:20. V 57. minutě vyhání Hrstka parádní ranou všechny pavouky z levé šibenice lovosické branky, 25:21. V 59. minutě se trefuje Klimt z výskoku přesně k pravé tyči, 26:21. V téže minutě zaplouvá Šustáčkova rána ze spojky do levého horního rohu a uzavírá výsledek na konečných 26:22.

HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří   26:22 (13:10)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Holubec 1, Landa, Kupa 1, Motl 9/2, Bouček, Jelínek, Klimt 8/1, Trkovský 2, Konárik, Semerád, Jonáš 2, Karlovec, Malý 2, Franc 1.  Trenéři: Jan Landa, Vojtěch Srba.

Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 2 – 4. Diváci: 581.

Autor: Václav Beneš