V posledním přípravném duelu nasázeli ústečtí fotbalisté čtyři góly Dobrovici

Ústí nad Labem - Zimní příprava je u druholigových celků na úplném konci. Počet přípravných zápasů se pro letošní zimu nadobro uzavřel a teď se již týmy chystají na ostrý start jarní části druhé domácí nejvyšší soutěže. V sobotu 23. února 2019 přivítal FK Ústí nad Labem v tabulce FORTUNA České fotbalové ligy šestou Dobrovici. Ústečtí fotbalisté se po necelých dvaceti minutách ujali vedení. Další tři přesné zásahy přidali po přestávce a v generálce na jarní část FORTUNA NÁRODNÍ LIGY si připsali jasnou výhru 4:0. V prvním jarním kole se představí v sobotu 2. března 2019 na hřišti v tabulce jedenáctého Třince.

Ústečtí vstoupili do zápasu hodně aktivně a gólman Bartoš se musel mít od úvodních minut na pozoru. V 19. minutě centruje z pravé strany Dvořák, Krátký nejprve posílá hlavou míč do břevna, ale následná dorážka končí přesně u tyče. Ve 22. minutě se prezentovala rychlou kombinací z vlastní poloviny trojice Klain, Volf, Valenta, jehož ránu z dobrých osmnácti metrů směřující k levé tyči vyráží Tvrdoň na roh. Ve 30. minutě rozehrál rohový kop Valenta, po závaru před brankou doskákal míč k Osvaldovi, jehož rána bez přípravy zpoza šestnáctky těsně míjí levou šibenici ústecké branky. O chvíli později mohl přidat Krátký pojistku, když šel sám na Bartoše, jenž jeho nájezd zlikvidoval. Ve 34. minutě mohli domácí udeřit znovu, ale po centru do vápna hlavičkuje Nágl mimo tři tyče. Ve 38. minutě předvedl pohlednou individuální akci Valenta, jehož rána z pravé strany letí vedle branky. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Do druhé půle připravili oba trenéři několik změn. V 52. minutě nachází dlouhý pas ve vápně zcela osamoceného Peterku a ten uklízí míč přesně k levé tyči. V 56. minutě zakončuje rychlou kombinační akci domácích Matějka ránou do protipohybu gólmana Truksy. V 62. minutě vyráží Truksa reflexivním zákrokem na roh hlavičku směřující k bližší tyči, která byla povedeným zakončením rychlého protiútoku do otevřené obrany. V 64. minutě, po centru z pravé strany, chytá Truksa střelu letící k pravé tyči. V 76. minutě se ústečtí prezentovali další rychlou kombinační akcí, ale Truksa byl u pravé tyče znovu včas. V 78. minutě si Truksa pohlídal střelu z dobrých dvaceti metrů. V 80. minutě rozehráli hosté rohový kop, míč se odráží k Sodomovi, jehož ránu k pravé tyči skvěle chytá Lindr. Následnou Petrlákovu dorážku, také k pravé tyči, opět likviduje Lindr. V 86. minutě, po Malého nepřesné rozehrávce, šel na Truksu zcela osamocený Matějka a nekompromisní střelou uzavírá výsledek na konečných 4:0. Tak ať nějak podobně dopadne zápas v Třinci. Hodně štěstí!

FK Ústí nad Labem - FK Dobrovice   4:0 (1:0)

Branky: 19. Krátký, 52. Peterka, 56. Matějka, 86. Matějka.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň, Janso, Brak, Pimpara, Krátký, Peterka, Prošek, Dvořák, Šup, M. Valenta, Nágl, Richter, Bílek, Procházka, Miskovič, Matějka, Lindr.  Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FK Dobrovice: Bartoš (46. Truksa) – Novák (60. Malý), Soběslav, Kühnel (46. Routek), Tvaroha (60. Vajgl) – Valenta (46. Fotr), Petrlák, Žaloudek, Osvald (60. Žižka), Klain (46. Petlička) – Volf (46. Sodoma).  Trenéři: Petr Hejno, Jan Studený.