SLUNETA zakončila sezónu vysokou porážkou ve Svitavách a končí celkově sedmá

Svitavy - Ve čtvrtém čtvrtfinálovém, a druhém domácím, duelu ústečtí basketbalisté konečně zabrali a v prodloužení si připsali první výhru nad svitavskými Tury v této sérii. Díky odvrácenému mečbolu se uskutečnil další zápas ve Svitavách. Hosté znovu nastupovali bez M. Šotnara, jehož absence byla znát. Severočeši drželi s Tury krok pouze v úvodních minutách a poté se jim soupeř začal vzdalovat. Po přestávce již svitavští dominovali a na konci se mohli radovat nejen z jasné výhry v tomto utkání, ale i z postupu do semifinále. SLUNETĚ patří n tomto soutěžním ročníku celkově sedmá příčka.

Ve druhé minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Wisseh. V téže minutě odpovídá Kovář, 2:2. O chvíli později vrací vedení ba ústeckou stranu Pecka, 2:4. Ve čtvrté minutě se domácí zásluhou Marka dostávají do trháku 10:4. V páté minutě míří přesně Pecka, 10:6, V šesté minutě o sobě dává vědět Aiken, 12:6. V téže minutě proměňuje Šmíd dva trestné hody, 12:8. V sedmé minutě se nemýlí Jelínek, 14:8. V téže minutě se trefuje Pecka, 14:10. V osmé minutě zvyšuje Obrien na 19:10. V téže minutě se blýskl trojkou Svejcar, 19:13. O chvíli později proměňuje Aiken dva trestné hody, 21:13. S další ústeckou trojkou přispěchal Fait, 21:16. V deváté minutě se připomíná Obrien, 23:16. V téže minutě si připisuje Fait další tři body, 23:19. O chvíli později posílá míč do koše Aiken, 25:19. Poté je při střelbě faulován Šteffel, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 25:22. V desáté minutě pálí za tři body Teplý, 30:22. Vteřinu před koncem první čtvrtiny snižuje Martin na 30:24.

V 11. minutě se prosazuje Puršl, 32:24. Ve 12. minutě střílí přesně Číž, 34:24. Ve 13. minutě je při střelbě faulován Svejcar, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 34:27. Ve 13. minutě proměňuje dva trestné hody Puršl, 38:27. V 15. minutě zaznamenává Houška trojku a snižuje na 38:34. V 17. minutě zvyšuje Slezák na 44:34. V téže minutě pálí za tři body Pecka, 44:37. V 18. minutě oplácí stejnou mincí Svoboda, 47:37. V téže minutě se nemýlí Pecka, 47:39. O chvíli později se trefuje Svoboda, 49:39. Ve 20. minutě míří přesně Martin, 49:41. Pouhou vteřinu před přestávkou zaznamenává Slezák trojku a upravuje poločasový výsledek na 54:41.

Ve 21. minutě pálí za tři body Marko, 57:41. Ve 22. minutě se trefuje Svejcar, 57:46. Ve 23. minutě střílí přesně Aiken, 61:46. Ve 24. minutě nezaváhal Šmíd, 61:48. V téže minutě kontruje Slezák, 63:48. Ve 25. minutě je při střelbě faulován Pecka, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 63:51. Ve 26. minutě proměňuje dva trestné hody Obrien, 68:51. V téže minutě je stejně úspěšný Fait, 68:53. Ve 27. minutě zužitkoval Puršl pouze jeden trestný hod, 74:53. Ve 28. minutě se nemýlí Fait, 74:55. V téže minutě zvyšuje Obrien na 77:55. O chvíli později zužitkoval Wisseh pouze jeden trestný hod, 77:56. Ve 29. minutě si připisuje další koš Puršl, 79:56. O chvíli později proměňuje Wisseh znovu pouze jeden trestný hod. Po třech čtvrtinách svítí na tabuli stav 79:57.

Ve 31. minutě míří přesně Puršl, 81:57. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Obrien, 83:57. Ve 32. minutě posílá míč do koše Šmíd, 83:59. Ve 35. minutě proměňuje Svoboda dva trestné hody, 90:59. Ve 36. minutě snižuje Pecka na 90:64. Ve 37. minutě se trefuje Novák, 95:64. V téže minutě odpovídá Fait, 95:66. Ve 38. minutě pálí za tři body Teplý, 98:66. V téže minutě se prosazuje Maděra, 98:68. O chvíli později se znovu prosazuje Novák, 100:68. S trojkou přispěchal Maděra, 100:71. Sedmnáct vteřin před koncem střílí přesně Novák a upravuje výsledek pátého čtvrtfinálového duelu na konečných 109:71.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem   109:71 (30:24, 54:41, 79:57)

DEKSTONE: Svoboda 18, Obrien 15, Číž 12, Aiken 10, Puršl 9, Teplý 9, Welsch 7, Marko 7, Slezák 7, Novák 6, Jelínek 5, Kovář 4.

SLUNETA: Pecka 19, Fait 12, Svejcar 8, Šmíd 6, Wisseh 6, Maděra 6, Šteffel 5, Martin 4, Houška 3, David 2.

Trojky: 24/11 - 22/7

Trestné hody: 23/16 - 14/10

Doskoky: 47 - 31

Osobní chyby: 15 - 23

Diváci: 1 008