SLUNETA zakončuje starý rok porážkou na palubovce Královských Sokolů

Hradec Králové - V předposledním soutěžním zápase roku 2020 prohráli ústečtí basketbalisté těsně domácí bitvu s týmem USK Praha. K úplně poslednímu zápase končícího roku se představili na palubovce Královských Sokolů, kde se sice brzy ujímají vedení, ale o to velmi brzy přicházejí a díky střeleckému výpadku během první desetiminutovky nabírají velkou ztrátu, která do přestávky narůstá na čtrnáct bodů. Obraz hry se nemění ani ve druhém poločase. Po třech odehraných čtvrtinách Severočeši prohrávají o dvacet bodů a tak ani stíhací jízda v poslední čtvrtině jim výhru nepřináší. SLUNETA  zůstává i po tomto kole na šesté příčce neúplné tabulky a z tohoto místa vstupuje do nového roku, který snad bude lepším, než byl ten letošní.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Svejcar střelou za tři body. O chvíli později se prezentuje trojkou Hanes, 0:6. Ve druhé minutě je napodobuje Halada, 3:6. Ve třetí minutě se ujímá další Svejcarův pokus, 3:8. Následují minuty, kdy se nedaří Severočechům střelecky, čehož domácí využívají k vytvoření slibného a možná i rozhodujícího náskoku. V osmé minutě zvyšuje Sedmák na 15:8. V téže minutě je při střelbě za tři body faulován Fait, jemuž se daří všechny tři nařízené trestné hody proměnit, 15:11. Pouhou vteřinu před koncem této části upravuje Peterka trojkou průběžný stav na 18:11.

V 11. minutě zužitkoval Koloničný pouze jeden trestný hod, 19:11. Ve 12. minutě snižuje Fait na 19:15. V téže minutě proměňuje Kplpničný dva trestné hody, 21:15. Ve 13. minutě je při střelbě faulován Fait, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu a dotahuje svůj tým na rozdíl jediného bodu, 21:20, V 15. minutě vnáší klid do řad Sokolů Haladův koš, 30:20. V 16. minutě se prosazuje Hanes, 30:22. V 17. minutě zvyšuje Lošonský na 34:22. V 18. minutě proměňuje nařízený trestný hod M. Šotnar, 34:25. V 19. minutě navyšuje Halada hradecký náskok na propastných 43:25. Ve 20. minutě proměňují po dvou trestných hodech Karlovský se Svejcarem a upravují poločasový výsledek na 43:29.

Ve 21. minutě se nemýlí Koloničný, 45:29. Ve 22. minutě je při střelbě faulován Barac, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 50:29. Ve 23. minutě proměňuje dva trestné hody Hanes, 50:34. V téže minutě se blýskl třemi body Barac, 53:34. S bleskovou odpovědí přispěchal Hanes, 53:36. Ve 27. minutě pálí za tři body Barac a s ústeckými to nevypadá vůbec dobře, 67:36. Ve 28. minutě proměňuje dva trestné hody David, 67:41. V téže minutě je při střelbě faulován Barac, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 70:41. Ve 30. minutě je při střelbě faulován Pecka, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 70:50. O chvíli později kontruje Barac, 72:50. Devětadvacet vteřin před koncem této části míří přesně Pecka a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 72:52.

Ve 32. minutě si připisuje tři body Peterka, 75:52. Ve 33. minutě si připisuje dvě trojky v řadě Autrey, 75:58. O chvíli později se připomíná Sedmák, 77:58. Ve 35. minutě snižuje Autrey další trojkou na 77:64. Ve 37. minutě střílí přesně Šoula, 79:64. V téže minutě proměňuje Autrey dva trestné hody, 79:66. O chvíli později si připisuje tři body Peterka, 82:66. S rychlou odpovědí přispěchal Fait, 82:68. Následně proměňuje dva trestné hody Šoula, 84:68. Ve 38. minutě uklízí míč do koše Autrey, 84:72. Ve 39. minutě se nemýlí Lošonský, 86:72. V téže minutě snižuje Fait na 86:76. Ve 40. minutě je při střelbě faulován Stamenkovic, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 89:76. Osm vteřin před závěrečným klaksonem uzavírá Wiesner výsledek na konečných 89:78.

Královští Sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem   89:78 (18:11, 43:29, 72:52)

Královští Sokoli: Barac 22, Lošonský 13, Peterka 12, Stamenkovic 11, Halada 9, Koloničný 9, Šoula 7, Sedmák 6.  Trenér: Lubomír Peterka.

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 25, Fait 15, Hanes 11, Svejcar 9, Pecka 5, David 4, M. Šotnar 3, Wiesner 2, Rakočevič 2, Karlovský 2.  Trenér: Antonín Pištěcký.

Trojky: 29/10 - 33/9

Trestné hody: 20/17 - 22/21

Doskoky: 48 - 38

Osobní chyby: 19 - 24