SLUNETA ztrácí v poslední čtvrtině slibně rozehraný domácí duel s týmem USK Praha

Ústí nad Labem - V minulém kole vyhráli ústečtí basketbalisté zcela jednoznačně v Ostravě. Tentokrát, v posledním soutěžním zápase tohoto roku, přivítali celek USK Praha. Severočeši vstupují do zápasu tou správnou nohou a během první čtvrtiny odskakují svému soupeři o sedm bodů. Pražané se nevzdávají a pomalu se jim daří umazávat bodík po bodíku. V poslední desetiminutovce se hosté poprvé dostávají do vedení, když se jim daří využít střeleckého kolapsu domácích a v poslední minutě definitivně rozhodují o své těsné výhře. SLUNETA stále zůstává pevně zakořeněna na šesté příčce neúplné tabulky a z tohoto místa vstoupí do roku 2021.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Rakočevič. V téže minutě kontruje Macháč, 2:2. Ve druhé minutě se prezentuje trojkou Autrey, 5:2. V téže minutě se mezi úspěšné střelce zapisuje Mareš, 5:4. Ve třetí minutě přidává další ústeckou trojku Svejcar, 8:4. V téže minutě dorovnává Macháč na 8:8. V páté minutě pálí za tři body M. Šotnar, 11:8. V šesté minutě zvyšuje Fait na 16:8. S rychlou odpovědí přichází Samoura, 16:10. V osmé minutě se trefuje David, 22:10. V deváté minutě míří přesně Bátovský, 22:14. V téže minutě se nemýlí Svejcar, 24:14. O chvíli později si připisuje tři body Kolář, jehož přesná střela uzavírá výsledek po první odehrané desetiminutovce na 24:17.

V 11. minutě posílá míč do koše Bátovský, 24:19. V téže minutě odpovídá Pecka, 26:19. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Mareš, 26:21. S bleskovou odpovědí přispěchal David, 28:21. Ve 12. minutě se znovu připomíná Bátovský, 28:23. Ve 13. minutě se ujímá Maděrova střela za tři body, 33:23. V 15. minutě se blýskl trojkou Štěrba, 33:26. V téže minutě kontruje Maděra, 35:26. V 16. minutě si připisuje tři body Bátovský, 35:29. O chvíli později míří přesně Rakočevič, 37:29. V 17. minutě je při střelbě faulován Vyroubal, jenž k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 37:32. V téže minutě kontruje Fait, 39:32. V 18. minutě proměňuje Samoura tři ze čtyř nařízených trestných hodů, 39:35. V 19. minutě zvyšuje David na 42:35. O chvíli později míří přesně Fuxa, 42:37. Ve 20. minutě se připomíná Maděra, 44:37. Devět vteřin před přestávkou upravuje Vyroubal poločasový výsledek na 44:39.

Ve 21. minutě se trefuje Macháč, 44:41. Ve 22. minutě zvyšuje Pecka na 48:41. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Štěrba, 48:43. Ve 23. minutě pálí za tři body Pecka, 51:43. Ve 24. minutě ho napodobuje Štěrba, 51:46. V téže minutě se připomíná Rakočevič, 53:46. V 15. minutě se nemýlí Štěrba, 53:48. V téže minutě zužitkoval Svejcar pouze jeden trestný hod, 54:48. Ve 26. minutě se blýskl trojkou Bátovský, 54:51. V téže minutě odpovídá na Faitův koš Samoura, 56:53. Ve 27. minutě se nemýlí Autrey, 58:53. Ve 28. minutě dotahuje Bátovský Pražany na rozdíl jediného bodu, 58:57. Ve 29. minutě zaznamenává Svejcar tři body, 61:57. Ve 30. minutě proměňuje dva trestné hody Štěrba a dorovnává na 61:61. V poslední vteřině této části se trefuje Rakočevič a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 63:61.

Ve 31. minutě se prosazuje Pecka, 65:61. Ve 32. minutě pálí za tři body Mareš, 65:64. Ve 33. minutě se po Marešově koši dostávají vysokoškoláci poprvé v zápase do vedení, 65:66. V téže minutě proměňuje Pecka dvakrát po sobě po dvou trestných hodech, 69:66. Ve 34. minutě míří přesně Bátovský, 69:71. V téže minutě zužitkoval M. Šotnar pouze jeden trestný hod, 70:71. Ve 35. minutě odpovídá na Vyroubalův koš Pecka, 72:73. Ve 36. minutě zvyšuje Rakočevič na 76:73. Ve 39. minutě proměňuje dva trestné hody, 76:80. O chvíli později oplácí stejnou mincí Rakočevič, 78:80. Ve 40. minutě zužitkoval Samoura pouze jeden trestný hod, 78:81. O chvíli později snižuje na rozdíl jediného bodu Svejcar, 80:81. V téže minutě proměňují po jednom trestném hodu Bátovský se Štěrbou, 80:83. Devět vteřin před koncem je napodobuje Svejcar, jenž upravuje výsledek na konečných 81:83.

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha   81:83 (24:17, 44:39, 63:61)

SLUNETA Ústí nad Labem:  Pecka 20, Svejcar 14, Rakočevič 12, Autrey 11, Maděra 8, Fait 6, David 6, M. Šotnar 4.  Trenér: Antonín Pištěcký.

USK Praha: Štěrba 22, Bátovský 17, Mareš 11, Vyroubal 10, Samoura 10, Macháč 6, Kolář 5, Fuxa 2.  Trenér: Dino Repeša.

Trojky: 25/7 – 16/8

Trestné hody: 15/10 – 28/19

Doskoky: 31 – 30

Osobní chyby: 27 – 23