SLUNETA vkročila do nadstavbové skupiny A1 jasnou porážkou v Pardubicích

Pardubice - Základní část Kooperativa NBL zakončili ústečtí basketbalisté domácí výhrou v sousedském derby s Děčínem a za vteřinu dvanáct si se štěstím zajistili postup do nadstavbové skupiny A1, do které vstupují zápasem v Pardubicích, s kterými jsou v tomto soutěžním ročníku zatím stoprocentní. Tento duel byl zcela jiný. Domácí se poměrně brzy chopili iniciativy a během prvního poločasu si vytvořili slibný sedmibodový náskok, který nemusel zdaleka být tím rozhodujícím. Ani druhý poločas nevychází Severočechům podle představ a v poslední čtvrtině zaznamenávají pouhých třináct bodů. Na konci se Pardubice radují z jasné výhry o třiadvacet bodů. SLUNETA zůstává i po prvním nadstavbovém kole na osmé příčce, poslední ve skupině A1.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Pecka. V téže minutě proměňuje Pecka dva trestné hody, 0:4. Ve druhé minutě si bere jako první z domácích slovo Vranković, 2:4. V téže minutě kontruje Johnson, 2:6. S bleskovou odpovědí přispěchal Vyoral, 4:6. Ve třetí minutě si připisuje tři body Alston, 4:9. V páté minutě překlápí Walton trojkou vedení na pardubickou stranu, 12:9. V téže minutě zaznamenává dva koše v řadě Autrey, 12:13. V sedmé minutě proměňuje Henry dva trestné hody, 18:13. V osmé minutě se připomíná Pecka, 18:15. V deváté minutě se nemýlí Burda, 20:15. V desáté minutě dorovnává Fait trojkou na 20:20. V téže minutě zužitkoval dva trestné hody Pekárek, 22:20. Dvě vteřiny před koncem první desetiminutovky překlápí vedení na ústeckou stranu trojkou Fait, 22:23.

V 11. minutě se ujímá pokus Karlovského, 22:25. Ve 12. minutě se blýskl trojkou Pekárek, 27:25. V téže minutě dorovnává Haiblík na 27:27. Ve 13. minutě zvyšuje Vranković na 36:27. Ve 14. minutě se trefuje Svejcar, 36:31. V 15. minutě posílá míč do koše Šafarčík, 38:31. V 16. minutě pálí za tři body Autrey, 38:34. V 17. minutě je při střelbě faulován Vyoral, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 41:34. V 18. minutě střílí přesně Pecka, 41:36. Tři vteřiny před přestávkou proměňuje Vyoral pouze jeden trestný hod a upravuje poločasový výsledek na 44:36.

Ve 21. minutě je při střelbě za tři body faulován Potoček, jenž ze tří nařízených trestných hodů proměňuje jediný, 45:36. Ve 24. minutě zužitkoval Vyoral pouze jeden trestný hod a pardubický náskok narůstá na 51:36. S bleskovou odpovědí přispěchal Karlovský, 51:38. Ve 26. minutě zvyšuje Vranković na propastných 55:38. V téže minutě se nemýlí Pecka, 55:40. Ve 27. minutě pálí za tři body Svoboda, 59:40. Ve 28. minutě je při střelbě za tři body faulován Svejcar, který k uznané trojce přidává další bod z trestného hodu, 59:46. V téže minutě zužitkoval Henry pouze jeden trestný hod, 60:46. Ve 30. minutě vykřesává jiskřičku naděje Alston, 60:53. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 62:53. V poslední vteřině této části ho napodobuje Alston a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 62:55.

Ve 31. minutě se prezentuje trojkou Walton, 65:55. V téže minutě se ujímá Peckova střela, 65:57. Ve 33. minutě se trefuje Šafarčík, 72:57. V téže minutě kontruje Johnson, 72:59. Ve 34. minutě odpovídá na Vrankovićův koš Johnson, 74:61. O chvíli později se nemýlí Švrdlík, 76:61. Ve 35. minutě se prosazuje Pecka, 76:63. Ve 38. minutě zvyšuje Šafarčík na 89:63 a zdá se, že je rozhodnuto. Ve 39. minutě snižuje Svejcar na 89:68. Pouhou vteřinu před závěrečným klaksonem upravuje Švrdlík výsledek tohoto duelu na konečných 91:68.

BK Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem   91:68 (22:23, 44:36, 62:55)

BK Pardubice: Vyoral 21, Pekárek 14, Vranković 13, Šafarčík 13, Walton 12, Burda 5, Henry 5, Švrdlík 4, M. Svoboda 3, Potoček 1.  Trenér: Dino Repeša.

SLUNETA Ústí nad Labem: Pecka 16, Autrey 11, Svejcar 8, Johnson 8, Alston 8, Fait 6, Karlovský 6, Haiblík 5.  Trenér: Jan Šotnar.

Rozhodčí: Robert Vyklický, Jan Baloun, Veronika Vávrová.

Trojky: 28/10 – 24/6

Trestné hody: 23/15 – 9/8

Doskoky: 42 – 30

Osobní chyby: 17 – 19