SLUNETA zvládla domácí duel s celkem USK Praha a v tabulce poskočila na čtvrtou příčku

Ústí nad Labem - V minulém kole prohráli ústečtí basketbalisté hladce v Kolíně přímý souboj o čtvrté místo. Tentokrát přivítali tým USK Praha, proti kterému se jim v tomto roce nebývala daří. Severočeši vstupují do zápasu aktivně a daří se jim i střelecky. Během prvního poločasu se Pražanům postupně vzdalují a jejich náskok činí při odchodu na přestávku hodně slibných dvacet bodů. Během druhé půle jejich náskok narůstá až na třicet bodů, ale v poslední čtvrtině hosté zabírají a začínají umazávat bodík po bodíku. Domácí ovšem žádnou dramatickou koncovku nepřipouštějí a na konci se radují z výhry o jedenáct bodů. SLUNETA se před posledním utkáním nadstavbové skupiny A1 vrací na čtvrtou příčku neúplné tabulky.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Mangas. V téže minutě se prezentuje třemi body Autrey, 3:2. Ve druhé minutě se znovu prosazuje Mangas, 3:4. Ve čtvrté minutě zvyšuje Johnson na 9:4. S bleskovou odpovědí přispěchal West, 9:6. V páté minutě pálí za tři body Svejcar, 18:6. V šesté minutě snižuje Švec na 18:13. V desáté minutě je při střelbě faulován Haiblík, který k uznanému koši přidává další bodík z trestného hodu, 27:13. O chvíli později kontruje Farský, 27:15. Dvě vteřiny před koncem první desetiminutovky uklízí míč do koše Karlovský, 29:15.

V 11. minutě míří přesně Mangas, 29:17. V téže minutě proměňuje Svejcar dva trestné hody, 31:17. Ve 12. minutě je stejně úspěšný Macháč, 31:22. V téže minutě se trefuje Pecka, 33:22. Ve 13. minutě se blýskl trojkou Mangas, 33:27. Ve 14. minutě oplácí stejnou mincí Svejcar, 36:27. V 16. minutě zvyšuje Johnson na 40:27. Bleskovou odpověď si přichystal Švec, 40:29. V 17. minutě proměňuje Autrey dva trestné hody, 44:29. V téže minutě je stejně úspěšný Štěrba, 44:33. Ve 20. minutě navyšuje Fait ústecký náskok na 52:33. V téže minutě zužitkoval Štěrba pouze jeden trestný hod, 52:34. Čtyři vteřiny před odchodem na přestávku upravuje Peck poločasový výsledek na 54:34.

Ve 22. minutě se trefuje Pecka, 56:34. V téže minutě kontruje Mangas, 56:36. Ve 24. minutě zvyšuje Autrey na 66:36 a zdá se, že je definitivně rozhodnuto. Ve 26. minutě pálí za tři body Mangas, 66:42. V téže minutě posílá míč do koše Spencer, 68:42. Ve 27. minutě proměňuje dva trestné hody Švec, 68:44. Ve 28. minutě je ze značky trestných hodů stoprocentní Johnson, 70:44. V téže minutě zužitkoval dva trestné hody i Vlk, 70:49. Ve 29. minutě se nemýlí Spencer, 72:49. V téže minutě míří přesně Fuxa, 72:51. Ve 30. minutě si bere slovo Autrey, 74:51. Dvacet vteřin před koncem této části si připisuje West tři body a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 74:54.

Ve 32. minutě se ujímá Karlovského pokus, 76:54. Ve 33. minutě se blýskl trojkou Farský, 76:59. V téže minutě kontruje Svejcar, 78:59. Ve 34. minutě pálí za tři body Mangas, 78:64. V téže minutě si bere slovo Fait, 80:64. Ve 36. minutě snižuje Farský na 80:68. O chvíli později se nemýlí Autrey, 82:68. Ve 37. minutě zaznamenává Štěrba trojku, 82:71. V téže minutě se ujímá Josephův pokus, 84:71. O chvíli později si připisuje další tři body Štěrba, 84:74. Ve 38. minutě míří přesně Johnson, 86:74. Ve 39. minutě je při střelbě faulován Mangas, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 86:77. Ve 40. minutě vnáší klid do řad Severočechů Joseph, 89:77. Ve 39. minutě je při střelbě faulován West, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 89:80. O chvíli později zužitkoval dva trestné hody Autrey, 91:80. S rychlou odpovědí přichází Mangas, 91:82. Jedenadvacet vteřin před závěrečným klaksonem proměňuje Svejcar dva trestné hody a upravuje výsledek na konečných 93:82.

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha   93:82 (29:15, 54:34, 74:54)

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 22, Svejcar 18, Pecka 16, Johnson 8, Joseph 8, Fait 6, Spencer 6, Haiblík 5, Karlovský 4.  Trenér: Jan Šotnar.

USK Praha: Mangas 31, West 13, Farský 11, Štěrba 9, Švec 9, Macháč 4, Fuxa 3, Vlk 2.  Trenér: Joshua King.

Rozhodčí: Jan Baloun, Rudolf Salvetr, Štěpán Pokorný.

Trojky: 16/4 – 35/9

Trestné hody: 19/15 – 19/13

Doskoky: 46 – 36

Osobní chyby: 23 – 20