SLUNETA prohrála domácí souboj s lepšícím se Nymburkem

Ústí nad Labem - V minulém kole nezvládli ústečtí basketbalisté domácí souboj s Pardubicemi. Tentokrát přivítali obhájce titulu a jednoho z největších favoritů i na titul letošní. Severočeši vstupují do zápasu aktivně hnáni touhou po napodobení malého zázraku z prvního vzájemného duelu na své palubovce s tímto soupeřem a na konci první desetiminutovky vedou o čtyři body a tento drobný náskok mají k dobru i při odchodu na přestávku. Ve třetí čtvrtině potvrzují hosté roli papírového favorita a odskakují domácím na šestibodový rozdíl a na konci se radují z výhry o osm bodů. SLUNETA se po tomto kole propadává v neúplné tabulce skupiny A1 na pátou příčku.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Hicks. Ve druhé minutě přidává další ústecký koš Johnson, 4:0. V téže minutě se prezentuje třemi body Kovář, 4:3. Ve třetí minutě se nemýlí Hicks, 6:3. V téže minutě překlápí vedení na stranu Středočechů Sehnal, 6:8. V páté minutě se blýskl trojkou Svejcar, 9:8. V téže minutě míří přesně Lockett, 9:10. O chvíli později pálí za tři body Hicks, 12:10. S bleskovou odpovědí přispěchal Rylich, 12:12. V sedmé minutě zvyšuje Hicks trojkou na 18:12. V deváté minutě proměňuje Watson dva trestné hody, 18:16. Pětačtyřicet vteřin před koncem první desetiminutovky se zapisuje mezi úspěšné střelce Heinzl, 20:16.

V 11. minutě pálí za tři body Boeheim, 20:19. V téže minutě oplácí stejnou mincí Martin, 23:19. O chvíli později zužitkoval Lockett pouze jeden trestný hod, 23:20. Ve 12. minutě se prosazuje Hicks, 25:20. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Lockett, 25:25. Ve 13. minutě se blýskl trojkou Martin, 30:25. V téže minutě ho napodobuje Kovář, 30:28. Ve 14. minutě se prezentuje Martin dalšími třemi body, 33:28. V 15. minutě pálí znovu za tři body Kovář, 33:31. V téže minutě kontruje Heinzl, 35:31. O chvíli později zužitkoval další dva trestné hody Lockett, 35:33. V 16. minutě si připisuje tři body Hicks, 38:33. V 17. minutě oplácí stejnou mincí Váňa, 38:41. V téže minutě se ujímá Peckova střela, 40:41. V 18. minutě uklízí míč do koše Rylich, 40:43. V 19. minutě proměňuje Hicks pouze jeden trestný hod, 45:43. V téže minutě zužitkoval dva trestné hody Gilyard, 45:45. Čtyři vteřiny před odchodem na přestávku je stejně úspěšný Svejcar, jenž upravuje poločasový výsledek na 49:45.

Ve 21. minutě se prosazuje Benda, 49:47. Ve 22. minutě se nemýlí Kovář, 49:51. Ve 23. minutě kontruje Johnson, 53:51. Ve 24. minutě pálí za tři body Kovář, 53:54. V téže minutě odpovídá na Peckův koš Lockett, 55:56. O chvíli později je při střelbě faulován Hicks, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 58:56. Ve 25. minutě střílí přesně Benda, 58:58. Ve 26. minutě posílá míč do koše Johnson, 60:58. V téže minutě se blýskl trojkou Sehnal, 60:61. O chvíli později se trefuje Pecka, 62:61. Ve 27. minutě se nemýlí Lockett, 62:63. V téže minutě se prezentuje trojkou Svejcar, 65:63. Ve 29. minutě zvyšuje Boeheim trojkou na 65:72. V téže minutě oplácí stejnou mincí Svejcar, 68:72. Ve 30. minutě je při střelbě faulován Sehnal, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 68:75. V téže minutě snižuje Svejcar na 70:75. V poslední vteřině této části proměňuje Gilyard pouze jeden trestný hod a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 70:76.

Ve 31. minutě se prezentuje trojkou Sehnal, 70:79. Ve 32. minutě oplácí stejnou mincí Haiblík, 73:79. Ve 35. minutě proměňuje Kovář dva trestné hody, 73:84. V téže minutě ho napodobuje Martin, 77:84. O chvíli později pálí za tři body Boeheim, 77:87. S rychlou odpovědí přispěchal Svejcar, 79:87. Ve 36. minutě zaznamenává další trojku Boeheim, 79:90. Ve 37. minutě ho napodobuje Svejcar, 84:90. Ve 38. minutě se trefuje Sehnal, 84:94. Čtyřicet vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Pecka výsledek na konečných 86:94.

SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk   86:94 (20:16, 49:45, 70:76)

SLUNETA Ústí nad Labem: Hicks 19, Svejcar 18, Martin 17, Pecka 14, Johnson 8, Heinzl 4, Haiblík 3, Maděra 3.  Trenér: Jan Šotnar.

ERA Basketball Nymburk: Sehnal 23, Kovář 19, Boeheim 14, Lockett 12, Gilyard 7, Watson 6, Benda 6, Rylich 4, Váňa 3.  Trenér: Ladislav Sokolovský.

Rozhodčí: Jan Baloun, Jan Jeřáb, Lukáš Hartig.

Trojky: 35/12 - 32/14

Trestné hody: 11/8 - 24/18

Doskoky: 39 - 46

Osobní chyby: 21 - 18