Lovci prohráli vyrovnaný souboj na palubovce celku SKKP Handball Brno o dvě branky

Brno - V minulém kole zvítězili lovosičtí házenkáři v hale Chemik v napínavé bitvě na úřadujícím mistrem, kterým je Talent tým Plzeňského kraje. Tentokrát se představili ve středu 29. listopadu 2023 na palubovce celku SKKP Handball Brno, kterému měli co odvádět. První poločas přináší zajímavou podívanou, kdy se oba soupeři snaží vytvořit rozhodující náskok, což se ani jednomu z nich nedaří. Těsně před polovinou druhé půle odskakují domácí do pětigólového trháku, který se ukazuje býti tím rozhodujícím. Severočeši sice bojují, ale daří se jim dotáhnout pouze na rozdíl dvou branek a víc již nestíhají. Lovci se před dohrávkami tohoto kola drží v neúplné tabulce na čtvrté příčce.

Ve třetí minutě otevírá gólový účet tohoto duelu střelou z pravé strany ke vzdálenější tyči Pokorný. V šesté minutě se protahuje lovosickou obranou Matsuoka, jenž překlápí vedení na brněnskou stranu, 2:1. V téže minutě dorovnává Kupa na 2:2. V sedmé minutě se prosazuje zpoza Horáka k pravé tyči zakončující Vukićević, 3:2. S bleskovou odpovědí přichází Kupa, 3:3. V deváté minutě zvyšuje Mizera z ostrého úhlu z pravé strany na 3:5. Ve 13. minutě zakončuje rychlý protiútok Stein, 6:5. V 18. minutě se dostává za obranu Trkovský, jemuž se daří z výskoku přehodit gólmana Pyška, 6:8. Ve 21. minutě se trefuje Erbes v oslabení do levé horní části branky, 9:8. Ve 22. minutě se odráží Vojířova rána z ostrého úhlu od palubovky do sítě, 9:9. Ve 23. minutě se obtáčí na středu hranice brankoviště Vukićević kolem Horáka a následně prostřeluje Adamíka, 11:9. Ve 25. minutě podstřeluje gólmana Pyška po přihrávce za obranu Stach, 11:10. Ve 26. minutě se po přesné přihrávce prosazuje z levého křídla technickou střelou pod břevno Flajsar, 12:10. Ve 27. minutě nastřeluje Tóth v pádu levou tyčku. Ve 28. minutě je potřetí vyloučen Kolečkář a po inkasované červené kartě odchází předčasně do sprch. Ve 30. minutě dorovnává Mizera po dlouhém pasu střelou z pravého křídla ke vzdálenější tyči na 12:12. Dvanáct vteřin před odchodem na přestávku upravuje Zahradníček střelou z pravé strany ke vzdálenější tyči poločasový výsledek na 13:12.

Ve 31. minutě střílí Erbes z pravé strany k bližší tyči, 14:12. Ve 32. minutě proměňuje Chotěborský sedmimetrový hod, 14:13. Ve 33. minutě překonává Adamíka střelou z pravé strany s odrazem od palubovky Vukićević, 15:13. V téže minutě se prodral Kupa středem přes několik protihráčů a míří zcela neomylně, 15:14. Ve 37. minutě zvyšuje za obranou pozapomenutý Vukićević na 17:14. Ve 39. minutě proměňuje Chotěborský s notnou dávkou štěstí nařízený sedmimetrový hod, 17:15. Ve 43. minutě posouvá Matsuoka míč do levého křídla na Flajsara a ten navyšuje brněnský náskok na 20:15. V 50. minutě nabírá na pravé straně rychlost Vojíř, jehož pokus se odráží od palubovky do sítě, 20:18. V 53. minutě vnáší více klidu do domácích řad Kukulovski, 21:18. V 54. minutě se natlačuje mezi dva obránce Kupa, jehož rána zaplouvá se štěstím do pravé šibenice, 21:19. V 56. minutě zaznamenává druhou branku z levé strany v řadě Kukulovski, 23:19. V 58. minutě proměňuje Chotěborský druhý sedmimetrový hod v řadě, 23:21. V téže minutě obchází Matsuoka hned trojici protihráčů a poté uklízí míč k pravé tyči, 24:21. V 59. minutě prostřeluje Pyška z levého křídla Motl, 24:22. V 60. minutě zaznamenává poslední brněnskou branku Tóth, 25:22. Osm vteřin před závěrečným hvizdem dává výsledku konečnou podobu Motl.

SKKP Handball Brno - HK FCC Město Lovosice   25:23 (13:12)

SKKP Handball Brno: Pyško, Furman – Matsuoka 2, Kocich, Huska, Tóth 2, R. Flajsar 2, Erbes 3, Kukulovski 7, Strack 1, Janda, Kolečkář, Stein 1, Zahradníček 2, Bosák, Vukićević 5.  Trenéři: Pavel Hladík, Vojtěch Drápela.

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Günl – Holubec, Ouředník, Pokorný 1, Kupa 4, Chotěborský 5/5, J. Motl 4, Trkovský 3, Vojíř 2, Horák, Stach 1, Heřmanovský, Mizera 3.  Trenéři: Roman Jelínek, Martin Hrib.

Rozhodčí: Jan Kosmák, Petr Halada. Delegát: Robert Vala. Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/5. Vyloučení: 5 – 4. ČK: 28. Kolečkář. Diváci: 315.