Slavoj zakončil základní část domácí výhrou nad jejím vítězem, kterým je GBA Lions Jindřichův Hradec

Litoměřice - V předposledním kole základní části zvítězili litoměřičtí basketbalisté možná trochu překvapivě na palubovce Sokola Pražského. Tentokrát přivítali v pátek 26. ledna 2024 lídra, kterým je tým GBA Lions Jindřichův Hradec. Domácí vstupují do závěrečného duelu základní části famózně a brzy vedou o jedenáct bodů. Teprve poté se prosazují Jihočeši, kteří zahajují stíhací jízdu. Při odchodu na přestávku již ztrácejí pouhý bodík. Během dalších deseti minut odskakují Severočeši na rozdíl dvou bodů a po závěrečném klaksonu slaví výhru o osm bodů. Slavoj zakončuje základní část na druhé příčce, z které vstupuje do nadstavbové skupiny C.

Ve druhé minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Rozsypal. Ve čtvrté minutě zvyšuje Haiblík na 11:0. V páté minutě zaznamenává trojku T. Grunt, 11:3. V téže minutě kontruje Haiblík, 13:3. O chvíli později se trefuje Valentíny, 13:5. Následně je při střelbě faulován Maděra, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 16:5. V šesté minutě pálí za tři body Novotný, 16:8. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Karlovský, 18:8. V sedmé minutě zužitkoval Kábrt pouze jeden trestný hod, 18:14. V osmé minutě proměňuje dva trestné hody Slowiak, 22:14. V deváté minutě si připisuje tři body Kábrt, 22:17. S bleskovou odpovědí přispěchal Karlovský, 24:17. O chvíli později se znovu připomíná Kábrt, 24:19. V desáté minutě se nemýlí Slowiak, 26:19. Pouhou vteřinu před koncem první desetiminutovky snižuje Kheil trojkou na 26:22.

V 11. minutě míří přesně Haiblík, 28:22. Ve 12. minutě se trefuje Kábrt, 28:24. V téže minutě kontruje Haiblík, 30:24. Ve 14. minutě jdou hosté košem Valentínyho do drobného trháku 30:33. V 15. minutě se ujímá Karlovského střela, 32:33. V téže minutě pálí za tři body Novotný, 32:36. V 17. minutě se nemýlí Maděra, 39:36. V téže minutě kontruje Jansa, 39:38. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Haiblík, 43:38. Následně odpovídá Slowiak na koš T. Grunta, 45:40. V 19. minutě dorovnává Kheil na 45:40. V téže minutě proměňuje Karlovský dva trestné hody, 49:40. V poslední vteřině před odchodem na přestávku upravuje Jansa trojkou poločasový výsledek na 49:48.

Ve 21. si připisuje Jansa další tři body, 49:51. Ve 23. minutě střílí přesně T. Grunt, 49:53. V téže minutě posílá míč do koše Haiblík, 51:53. O chvíli později se blýskl trojkou Novotný, 51:56. Ve 24. minutě se nemýlí Slowiak, 53:56. Ve 25. minutě pálí za tři body Novotný, 53:59. Ve 26. minutě snižuje Karlovský na 58:59. Ve 27. minutě se připomíná Novotný 58:61. V téže minutě míří přesně Slowiak, 60:61. Ve 28. minutě zužitkoval Kábrt pouze jeden trestný hod, 60:62. V téže minutě je při střelbě faulován Karlovský, který k uznanému koši přidává další důležitý bod z trestného hodu, 65:62. Ve 29. minutě se ujímá Novotného pokus, 65:64. V téže minutě proměňuje Karlovský další dva trestné hody, 67:64. Čtyřiačtyřicet vteřin před koncem této části zužitkoval Novotný pouze jeden trestný hod a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 67:65.

Ve 31. minutě střílí přesně Karlovský, 69:65. Ve 32. minutě pálí za tři body Valentíny, 69:70. Ve 33. minutě se nemýlí Haiblík, 71:70. V téže minutě se blýskl trojkou Kábrt, 71:73. Ve 34. minutě posílá míč do koše Karlovský, 76:73. V téže minutě je při střelbě faulován Valentíny, který k uznanému koši přidává další bod z trestného hodu, 76:76. Ve 35. minutě proměňuje Slowiak dva trestné hody, 80:76. S rychlou odpovědí přichází Novotný, 80:78. O chvíli později se prezentuje trojkou Maděra, 83:78. Ve 36. minutě snižuje Novotný na 83:81. Ve 37. minutě si připisuje Maděra další tři body, 86:81. V téže minutě kontruje Novotný, 86:83. O chvíli později zaznamenává tři body Gabriel, 89:83. Ve 38. minutě se nemýlí Kábrt, 89:85. V téže minutě nachází svůj cíl Karlovského pokus, 91:85. V téže minutě vykřesává jiskřičku naděje T. Grunt, 91:87. Patnáct vteřin před závěrečným klaksonem uzavírá Haiblík výsledek na konečných 95:87.

Slavoj BK Litoměřice A - GBA Lions Jindřichův Hradec   95:87 (26:22, 49:48, 67:65)

Slavoj BK Litoměřice A: Karlovský 30, Slowiak 23, Haiblík 20, Maděra 17, Gabriel 3, Rozsypal 2.  Trenér: Tomáš Eisner.

GBA Lions Jindřichův HradecF. Novotný 29, Kábrt 15, Valentíny 12, T. Grunt 12, Kheil 11, Jansa 8.  Trenér: Andrej Červenka.

Rozhodčí: Michal Perlík, Petr Znamínko.

Komisař: Pavel Šmíd.

Trojky: 15/6 - 40/14

Trestné hody: 19/17 - 13/7

Doskoky: 47 - 38

Osobní chyby: 19 - 16