SLUNETA po hororovém druhém poločase prohrává v Pardubicích o osmnáct bodů

Pardubice - V minulém kole, posledním před reprezentační přestávkou, porazili ústečtí basketbalisté v sousedském derby Děčín. Tentokrát se ve středu 28. února 2024 představili v Pardubicích, kde chtěli pokračovat ve spanilé jízdě. První čtvrtina přináší vyrovnanou bodovou přestřelku a vedení domácích o dva body. Při odchodu na přestávku je vše jinak. O deset bodů vedou Severočeši, kteří zaspali vstup do třetí části, na jejímž konci deset bodů ztrácejí. V posledním dějství si Východočeši náskok nejen hlídají, ale i navyšují. Po závěrečném klaksonu se musí SLUNETA, která má jeden zápas k dobru, smířit s porážkou o osmnáct bodů a v neúplné tabulce se stále drží na třetí příčce.

V první minutě otevírá bodový účet tohoto duelu Vyoral. V téže minutě kontruje Johnson, 2:2. Ve druhé minutě zaznamenávají po třech bodech Švrdlík s Lukešem, 8:2. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Johnson, 8:4. Ve třetí minutě míří přesně Lukeš, 10:4. Ve čtvrté minutě překlápí vedení na ústeckou stranu Autrey, 10:11. V páté minutě pálí za tři body Potoček, 13:11. V šesté minutě oplácí stejnou mincí Autrey, 13:16. V téže minutě se nemýlí Potoček, 15:16. V sedmé minutě zvyšuje Pecka na 15:20. V deváté minutě se ujímá další Potočkova střela, 24:20. V téže minutě se blýskl trojkou Nábělek, 24:23. V desáté minutě proměňuje dva trestné hody Vyoral, 27:23. Osm vteřin před koncem první desetiminutovky snižuje Nichols na 27:25.

Ve 13. minutě dorovnává Nichols na 27:27. V 16. minutě zvyšuje Autrey na 27:36. V téže minutě proměňuje dva trestné hody Škifić, 29:36. V 17. minutě zužitkoval Nichols pouze jeden trestný hod, 29:39. V 18. minutě se nemýlí Škifić, 31:39. V 19. minutě uklízí míč do koše Nichols, 31:43. S rychlou odpovědí přispěchal Potoček, 33:43. Ve 20. minutě se prezentuje trojkou Autrey, 33:46. Sedmnáct vteřin před odchodem na přestávku upravuje Škifić trojkou poločasový výsledek na 36:46.

Ve 22. minutě pálí za tři body Lukeš, 39:46. Ve 24. minutě zvyšuje Potoček po ústeckém střeleckém kolapsu na 50:46. Ve 25. minutě je při střelbě faulován Nichols, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 50:49. Ve 26. minutě zaznamenává tři body Potoček, 58:49. Ve 27. minutě oplácí stejnou mincí Autrey, 58:52. Ve 29. minutě navyšuje Burda Pardubický náskok na propastných 64:52. Devětačtyřicet vteřin před koncem této části proměňuje Nichols dva trestné hody a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 64:54.

Ve 31. minutě je při střelbě za tři body faulován Potoček, který proměňuje dva ze tří nařízených trestných hodů, 66:54. Ve 32. minutě snižuje Martin trojkou na 66:58. Ve 33. minutě je při střelbě faulován Svojanovský, který k uznanému koši přidává další bod z nařízeného trestného hodu, 75:58. Ve 34. minutě se trefuje Pecka, 75:61. Ve 35. minutě se blýskl trojkou Vyoral, 81:61. Ve 36. minutě zužitkoval Haiblík pouze jeden trestný hod, 81:64. Ve 37. minutě posílá míč do koše Švrdlík, 83:64. S bleskovou odpovědí přispěchal Nábělek, 83:66. O chvíli později proměňuje dva trestné hody Švrdlík, 87:66. Ve 39. minutě ho napodobuje Karlovský, 87:72. V téže minutě nachází svůj cíl Škifićův pokus, 89:72. O chvíli později se prosazuje Karlovský, 89:74. Padesát vteřin před závěrečným klaksonem upravuje Škifić trojkou výsledek na konečných 92:74.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem   92:74 (27:25, 36:46, 64:54)

BK KVIS Pardubice: Švrdlík 24, Potoček 18, Škifić 14, Lukeš 11, Vyoral 10, Burda 6, Svojanovský 6, Vrábel 3Trenér: Dino Repeša.

SLUNETA Ústí nad Labem: Nichols 21, Autrey 17, Pecka 8, Karlovský 8, Nábělek 5, Martin 5, Haiblík 5, Johnson 5.  Trenér: Jan Šotnar.

Rozhodčí: Petr Blahout, Štěpán Pokorný, Jan Jeřáb.

Komisař: Robert Paulík.

Trojky: 34/12 – 20/6

Trestné hody: 25/18 – 22/16

Doskoky: 40 – 42