Lovosice vstoupily do série o třetí místo s Českou Lípou remízou v hale U Přívozu

Lovosice - Základní část basketbalového Oblastního přeboru je již minulostí a do finále pokročily i vyřazovací boje. V semifinálové sérii vypadli lovosičtí basketbalisté s vítězem základní části a největším favoritem na celkový triumf, jímž je BK Děčín seniorka. První duel série o třetí místo byl na programu v pátek 19. dubna 2024 v hale U Přívozu v Lovosicích. První desetiminutovka přináší tříbodový náskok domácích, ale na přestávku se odchází za nerozhodného stavu. Během třetí čtvrtiny odskakují českolipští do trháku o sedm bodů. Lovosičtí se nevzdávají a na svého soupeře se dotahují. Po závěrečném klaksonu svítí na tabuli nerozhodný stav. Odveta je na programu v pátek 26. dubna 2024 od 19.30 hodin v České Lípě a oba soupeři mají k třetí příčce stejně daleko.

V první desetiminutovce si budují domácí drobný tříbodový náskok 18:15. Ve druhé části zvyšují hosté obrátky a na přestávku se odchází za nerozhodného stavu 32:32. Dalších deset minut vychází výrazněji lépe českolipským, kteří odskakují do hodně slibného trháku. Po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 47:54. Domácí se nevzdávají a pomalu umazávají bodík po bodíku a postupně zadělávají na další zcela zbytečnou dramatickou koncovku. V poslední minutě již vedou domácí o čtyři body, ale předvádějí další kolaps. Po závěrečném klaksonu se soupeři po jejich selhání rozcházejí s remízou 72:72 a o vítězi této série se definitivně rozhodne v odvetě.

BK ASK Lovosice - BK Česká Lípa   72:72 (18:15, 32:32, 47:54)

BK ASK Lovosice: Kmoch 17Anton 14, Jiří Puchar 13, Prokop 10, V. Puchar 9Jurman 5, Kala 2, Kočí 2, P. Daněk.

Autor: Václav Beneš